Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Logikus, várható lépés volt, hiszen az nV-nak hosszabb távon sok múlik azon, hogy tudnak-e az Intel és AMD-hez hasonlóan komplett rendszert szállítani - és bár a cikk főleg HPC-piacról beszél, szerintem ez a teljes számítástechnikát érinti, asztalitól kezdve hordozhatón át mobil kütyükig - kiemelve a telefonokat. Ez egyben nagy veszély is, amennyire elterjedt és megkerülhetetlen az ARM (a mobil chipsetek csak a hab a tortán - ARM-alapú vezérlők vannak a routerekben, modemekben, hangchipekben, HDD-kben, SSD-kben, monitorokban, de még magában a CPU-kban is; mindenféle ipari cuccban, okosotthon, IoT, kocsik, stb). A cikkel szemben én nem vagyok ilyen optimista (naív), hogy a licenszelés nem fog változni - mivel már ennyire megkerülhetetlen, és a régi versenytársak (MIPS, M68K) lemorzsolódtak, simán tudnak árat emelni.
    Az Apple is most készül számítógép-fronton is átállni ARM-ra - nV-nak ez aranybánya, egyik legnagyobb mobilgyártó + egyik legnagyobb számítógépgyártó - rövid távon az asztali/laptop GPU rész lesz nV-s, hosszabb távon a mobiltelefonok is. Qualcomm, Imagination Tech előbb mint IGP-fejlesztő kiesik, Qc később Mediatek és társaikkal még jobban visszaszorulnak, marad Intel, AMD és nV - lanyhuló verseny, növekvő árak, a fogyasztók húzzák a rövidebbet.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák