Új hozzászólás Aktív témák

  • janosibaja

    őstag

    Sziasztok, sajnos én messze alatta maradok a fórum szakmai szintjének, ha kaphatnék mégis iránymutatást. :R
    Raspberry 2-n játszottam le eddig a Windows számítógépemről vezetékes hálózaton a PC megosztott könyvtárból, Plex szerverről a videóimat Samsung UHD okostévén. Azért volt rá szükség, mert a gyári Plex alkalmazás akadozott

    Mivel a Raspberry 2 kezdett széthullani, helyette kaptam egy Raspberry 4-est, ezzel viszont nem kompatibilis az évek óta amúgy sem fejlesztett Rasplex...

    1. Milyen lejátszót tegyek a Rapberry-re kliensnek (csak médialejátszónak használnám a kütyüt), ami faék egyszerű - még a linuxos parancsokat sem tudom használni... de mégis össze szeretném kötni a Windows könyvtárral.

    A Libreelec-en futó Kodi-t próbáltam már, s arra telepítettem Plexet, de nincs hangja, csak kerregés jön hang helyett, pedig a videót szépen játsza.

    2. A Samsung tévé távirányítója teljesen rendszertelenül hol felismeri a Raspberry-t CEC eszközként, hol nem. Egérrel tudom csak irányítani... Milyen légegeret vegyek, olcsó drága egyaránt jó lesz?

    Nagyon kösz, ha segítetek! :R

Új hozzászólás Aktív témák