Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Jelenleg objektívvásárlás előtt állok, már határozott elképzelésem is van, de szeretném megkérdezni a ti véleményeteket is. :)

    A (régóta) kiszemelt a Tamron SP AF 17-50/2.8 XR Di II LD IF, a jelenlegi IS Canon kitobimat (Canon 18-55 IS) cserélném le vele, mert bár jelenlegi vázamon (Canon 30D) nincs gond vele, de váz cserénél szerintem kevés lenne a kitobi, és szeretnék egy olyan optikát ami nagyob felbontású vázon is jól rajzol, hogy ez a késöbbiekben ne legyen gond.

    Árban max 100 e (+- 5-10 e) huf a keret, amibe bele is fér a Tamron, de sajnos sokat olvasni konkrétan ezen obi esetében a fókuszhibás példányokról, ezért szeretnélek megkérdezni titeket, pontosan elsősorban azokat akik Canon vázzal használják, hogy mi a véleményetek az obiról, mennyire kell tartani ettől, mi a tapasztalatotok vele?

    Előre is köszi bármilyen infót! :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Köszi az infót Tamron ügyben, az összehasonlítás elég meggyőző, én is így tudtam, hogy a stabi nélküli 17-50-es a jobb, egyértelműen ő lesz az igazi! :)

    Tudom hogy megosztó, de azt szeretném még megkérdezni, hogy ti használtok uv szűrőt a frontlencse védelmére?
    Én úgy vagyok vele hogy az uv szűrő ára nem tétel az obihoz képest, és jobban biztonságban érzem az obit ha rajt van, az összes eddigi optikáimra vettem, sőt már a vásárlás napján felcsavartam azóta meg 1-2* ha levettem. Én főleg azért pártolom, mert az uv szűrőnek simán neki merek esni akár papírzsebkendővel vagy pólóval is ha más nincs kéznél, pl turista úton vagy erdőben.

    Viszont másrészről meg több fotóstársam is úgy van vele hogy nem kell, csak rontja az obi rajzolatát, és megfelelő eszközökkel kíméletesen tisztítva bírja a frontlencse bevonata is.

    Szóval nem tudom hogy mi lenne a legjobb, mert a szűrőket egyszerűbb lenne most az obival megvenni, és polár az mindenképp kell, (de nem használom gyakran szóval most nem létszükséglet) egyrészt egy IF obinál inkább van értelme, másrészt a jelenlegi obijaim 55 mm-eresek, tehát a mostani polgárszűrőmet nem tudom majd használni a 17-50-el.
    Viszont obi + 2 szűrő csomagra jelenleg nincs keret, ezért nem tudom mi lenne a jobb, obi + uv szűrő most, polár késöbb, vagy elfelejteni az uv szűrőt, és ahelyett most megvenni a polárszűrőt hozzá... :F

    Válaszotokat előre is köszi! :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Köszi az infókat a polárszűrővel kapcsolatban, :R :) még annyit szeretnék megkérdezni, hogy nagyobb felbontású váz esetében ok hogy láthatóan ront az UV szűrő, de nekem csak 8 megapixeles vázam van (Canon 30D) mit gondoltok, itt is észrevenném a különbséget, vagy 8 MP-en mindegy hogy van-e rajt UV szűrő vagy sem?

    Válaszotokat előre is köszi! :R

  • Canonfan

    senior tag

    Tin_Shield, Eperkutyus:

    Köszi a hasznos infót, komolyan elgondolkoztam a dolgon hogy akkor hanyagolom az UV szűrőt, sőt lehet a 75-300-asomról is leveszem annak a képe amúgy sem acélos gyárilag sem...

    Bár nem 2-3000-res kategóriát gondoltam én sem, ezt gondoltam venni hozzá, [link] nem tudom ez milyen kategória az UV szűrők között...

    Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha nem UV szűrő, akkor milyen tisztító cuccokat javasoltok a frontlencséhez, amivel akár terepen pl turista út alatt buszban vagy szállodában ha ujjlenyomatos lesz a lencse, erdőben, ilyesmi helyeken is biztonságosan tisztítható a lencse, pl elég egy mikroszálas kendő, vagy inkább lenspen stb?

    Válaszotokat ezúttal is köszi! :R

  • Canonfan

    senior tag

    Tin_Shield, Giinos, forceberg, Eperkutyus:

    Köszi az infókat UV szúró és lenspen ügyben! :R

    Igen ezen gondolkozok, hogy kell-e a védelem vagy nem, eddig az összes obimon volt/van szúrő már a vásárlás napjától kezdve.

    Viszont már hajlok arra hogy megpróbálom szűrő nélkül, bár szerintem ettől függetlenül jó ha van, ezért szerintem az lesz a legjobb, hogy megrendelem az obi mellé a Hoya UV-t, csak nem állandó jelleggel, hanem bizonyos helyzetekben plusz védelemként, pl homokos tengerpart, ágas-bogas bozótos, szemerkélő eső ill sáros terepen elesésveszély esetén rakom csak fel.

    Amúgy meg marad a táskában, ezért a lencse tisztítására meg rendelek az UV szűrő mellé egy lenspent is, polárt meg majd később. :)

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Zozzant #17849 üzenetére

    Köszi, :R sajnos ebay-ről még nem rendeltem semmit de egy barátom már igen úgyhogy majd utánajárok, jó cuccnak tűnik! :)

  • Canonfan

    senior tag

    válasz #40935168 #17851 üzenetére

    Köszi! :) :R

    Amúgy ma megrendeltem az obit, a Tamron 17-50-es (VC nélküli) úgyhogy remélem jó lesz, és nem fogok ki egy fókuszhibás példányt. :)

  • Canonfan

    senior tag

    válasz #40935168 #17858 üzenetére

    Hát igen, sajnos van benne rizikó, főleg hogy a gépem is finnyás kicsit...

    Eredetileg ez volt a terv hogy személyesen kipróbálom az Edigital boltjában, (vidéki vagyok) de telefonon azt mondták nem lehet, így megrendeltem tőlük netről, bízva hogy jó lesz az obi, és az elállási jog is úgy működik ahogy elviekben kell. :)

    Úgyhogy most én is bízok benne nagyon hogy nem lesz gond, minden pozitív energiát szívesen fogadok! :)

  • Canonfan

    senior tag

    zsoltee10 (#17860), Eperkutyus (#17862):

    Vagy veszi személyesen a 220volt-ban, ott engedik a próbát még vétel előtt.

    Igen, csak sajna az a helyzet, hogy a 220 volt-nak csak pesten van boltja én meg vidéki vagyok :( (egyébként rendeltem már tőlük objektívet, és akkor teljesen meg voltam elégedve velük, korrekt cégnek tartom őket én is, de ugyanúgy az edigitalt is).

    Ezért volt az a terv hogy az edigitaltól rendelem meg, és a győri boltjukban kipróbálom az obit, mert közel lakok Győrhöz.
    Viszont mivel nem vagyok győri, egy fölösleges utat nem akartam, (pontosabban feleslegesen szabit kivenni ha nem szombaton megyek) ezért megkérdeztem az edigital központi számán hogy lehet-e és sajna azt mondták, hogy necces, de inkább nem. Sajnos a boltnak nincs külön száma, ott lehet simán megengedték volna, mert állítólag nagyon készségesek, de ez már úgyis mindegy.

    Viszont azt mondták, hogy elállási jog esetén bevihetem a cuccot a győri boltba is, és ott azonnal visszaadják az obi árát ha van annyi pénz a boltban vagy visszautalják a pénzt, illetve azt is megtehetem akár hogy a boltban egyből le is vásárolom az összeget egy másik obira.

    Ezért döntöttem úgy, hogy mégiscsak netről rendelem meg, + mert a 30D kijelzője a gép egyik gyenge pontja (a nagyon kevés közül) szóval teljes nagyításnál mossa a képet, (ki kell tapasztalni) és bár az esetek nagy százalékában meg tudom állapítani így is az élességet mégsem 100%.
    Ezért inkább otthon tesztelem le, nyugodt körülmények között monitoron kielemezve, és ha fókuszhibás lenne (de inkább ne legyen) akkor még mindig be tudom vinni az edigital boltjába kicseréltetni elvileg. :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Közben megjött a Tamron 17-50, a szállítással semmi gond nem volt, eddig nagyon bejön! :) :)
    Tényleg más kategória mint a kitobi (18-55 IS) már felépítésre is, eleinte kicsit szokatlan is volt hogy nehezebb vele a váz, de az ilyen dolgokat szívesen hajlandó vagyok megszokni :)

    Eddig kb 70 képet lőttem vele még kizárólag fókusztesztelés céljából, mivel optikailag amúgy is tudom hogy mit várhatok tőle, :) + mikorra hazaértem már versenyt futottam az idővel akarom mondani a naplementével... :D

    Nagyrészt 2.8, és 3.2-es rekesszel fotóztam, és 50 mm-en hogy jobban kiderüljön mi a helyzet (+ állvény, tükörfelcsapás) eddig úgy tűnik hogy téveszt párszor, de még elfogadható mértékben, kb mint a kitobi (nálam) de ugye ott magasabb a legalacsonyabb rekeszérték is, szóval eddig úgy tűnik ebbe is jobb a Tamron vagy legalábbis nem rosszabb, és lehet jobb fényben még javulni fog az arány.

    Bár elkiabálni nem akarom még, átküldtem a képeket agy barátomnak akinek jobb szeme van hozzá és kívülállóként kritikusabb is, emellett hétvégén normál nappali fényben majd alávetem egy alaposabb tesztnek is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Lenne egy biztos nagyon láma kérdésem, :B elsősorban Tamron 17-50 (nem VC) tulajokhoz, hogy nektek mennyire kell erősen rácsavarni a napellenzőt?

    Én eddig nem foglalkoztam vele, mert elsősorban a fókusz pontosságára koncentráltam, de ma próbálgattam a napellenzőt, és az a fura nekem, hogy ugye elvileg a Tamron feliratnak és az üres körnek az optika középvonalában kéne lennie, legalábbis a netes képeken úgy láttam meg így a logikus.
    Viszont kicsivel előtte nagyon megakad, mintha vége lenne a menetnek, próbáltam kicsit nagyobb erővel továbbfordítani de nem engedett, és féltem hogy eltöröm vagy hasonló, mert a 8 nap alatt vigyázni akarok rá hogy a legkisebb használati nyoma se legyen, ha esetleg kiderül vissza kell küldeni de szerencsére úgy néz ki nem lesz gond.
    Kicsit téveszt frontfocus irányba, de körülbelül annyit tévesztését látom 2.8, ill 3.2-es rekesszel mint az IS kitobinál 5.6-nál, ráadásul gyenge fényben, szóval szerintem elfogadtató. Bár még megnézetem egy pártatlan barátommal is, neki jobb szeme van hozzá, de valószínű ok lesz. :)

    Szóval azt szeretném megkérdezni hogy nektek milyen a napellenző tényleg csak annyi hogy alapból ennyire szorul? A Canon napellenzőim sokkal könnyebben felmentek, ezért furcsa ez csak számomra.

    Bármilyen infót előre is köszi! :R :R :B

  • Canonfan

    senior tag

    Köszönöm mindnyájatoknak az infókat napellenző ügyben, :R :R ma kipróbáltam és ok, nem volt gond, de a tubusmegfogásos ötlet szerintem is jó, valószínűleg így fogom csinálni én is :)

Új hozzászólás Aktív témák