-
IT café
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tomic
addikt
Sziasztok!
Egy mini-itx gépet szeretnék össze rakni és ehhez keresek először is valami házikót.
Amit néztem az egy Cougar QBX Black ITX Gaming Case - USB 3.0. Érdeklődnék,hogy ez ajánlott ház-e vagy esetleg tudtok nekem ajánlani hasonló alakú házat,
A config össsze rakóban van mivel most kelt el az "óriás" gépezet,de a terv megvan.
Szóval egy mini-itx lap,valószínűleg egy intel i5 4440 proci vagy e környéke lenne,1db videó kátyával,1db ssd-vel,és ugye 1db táppal. Se hdd,se író nem lenne benne.
Új hozzászólás Aktív témák
- Eredeti játékok OFF topik
- Képek és árak még be nem mutatott Motorolákhoz
- Megvan, mekkora akksi kerül a vékonyított S25-be
- Előrendelhető a Nothing Phone (3a) Pro
- Ez nem futótűz, inkább csak égés
- Fotók, videók mobillal
- Ingatlanos topic!
- Google Pixel topik
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- OLED monitor topic
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest