Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz ecaddict #5507 üzenetére

    Most itt a virtualizációs megoldásnál mire gondolsz konkrétan ?
    Milyen hardver, és milyen szoftver kellene ehhez ?

    Amúgy Windows alapú virtualizációval (MS Virtual PC) én már megoldottam korábban egy elég komoly dolgot:
    Korábban ADSL-em volt, T-Online, de hosszú éveken keresztül, még Axelero-sként kezdve.
    Ez azért lényeges, mert egy haveroméknál, akik szintén T-Onlineosok voltak, de jópár évvel késöbb kötötték be, már T-Online néven, ott nem lehett ezt a trükköt már eljátszani.
    Szóval felraktam MS Virtual PC-vel egy másik XP-t a gépre, és a hálózat beállításánál nem a "Shared networking" (a "normál géppel") választottam, hanem ugyanúgy a PPPOE-s ADSL betárcsázást, mint a "normál" gépen.
    Egy hálókártya volt a gépben, közvetlenül a modemből jött a net.
    Elfelejtettem lecsatlakozni a host gép-en az ADSL-ről, és mégis sikerült másodikként csatlakoznom, és egy teljesen külön IP címet kaptam !
    Aztán kiderült hogy ezt még egy 2. virtuális géppel is el lehet játszani (vagy 3 virtuálissal, és 0 host-al), és így egyszerre 3 IP címem lehet. Az össz sebesség persze nem nőtt meg.
    Egy másik fórumban utánakérdeztem, és aztmondták ilyen biztosan nem engedélyezett, ez valami bug lehet a szolgáltatónál.
    Mindenesetre arra jóljött néha, ha rapidshare-ről (ahol 1 IP-re erősen limitált a sebesség) gyorsan le akaram szedni valami nagyobb dolgot, akkor három részben raktam be, "külön gépekre". :D
    Csak P4 2Ghz +1GB DDR-en nem volt valami gyors a két virtuális XP-vel a gép.

    "Vagy több LAN kártyával"
    Na igen, de ezt csak asztali gépbe tudom berakni, routerhez nem...
    Illetve ilyen menedzselhető switch-ekbe gondolom rack-ekbe lehet berakni a külön-külön hálókártyákat (illetve inkább tizesével), de az se egy olcsó kategória...

    Egy Asus WL500gP a linux-al nem tudhat ilyet ?
    Mondjuk egy switch elékötve, és két kábelen megy be a net, legyen A és B; és két másikon "jön ki" sebességszabályozva : C és D.
    A-t virtuális hálózatba (vagy valami ilyesminek mondható dologról hallottam már Olegnél asszem) kötöm C-vel, B-t meg D-vel.

    kali

    annyival jobb a 30-as mint a 15-ös, hogy ha csak 2 vagy 3 gép van otthon, és nem akarod őket egyszerre használni, akkor mind a kettőt/hármat beregisztrálod, és mindet akkor használod router...stb nélkül, amikor csak akarod, nem kell mindig az aktuálisan használni kívántat beregisztrálgatnod - mert előtte pont a másik volt beregisztrálva.
    Áh köszi, ezt nem értettem, hogy ez mire jó, de így már világos. :R
    Mondjuk ezt az egész MAC regisztrációs hülyeséget nem értem mi a francnak van a UPC-nél ? Más szolgáltatónál nem nagyon hallottam ilyet.

    azt meg pláne nem egyszerű kivitelezni, hogy több (3) szolgáltatós ip cím esetén külön - külön legyen szabályozva a sávszélesség...
    No nekem pont ez az ami kellene... :U

    Illetve belegondolva elvileg lehetne azt is, hogy az egyik routerrel az egyik publikus IP-cím tartományát leszabályozom, és akkor a másik publikus IP címhez már nem is kéne szabályozás.

    Melyik az a legolcsóbb router (lehet vezetéknélküli (G-s) is akár), ami elbír 30Mbit-re leszabályozott 60Mbit-es forgalmat, akár gyengébb torrentezés mellett is (ahhoz meg jól jönne QOS is mondjuk) ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák