Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Tiger89 #11482 üzenetére

    ha nagyobb a keret, akkor CM Cosmos.

    jól szellőzik (passzívan használtam benne videokártyát), zajcsillapított, nem rezeg, vinyók külön zajelnyelő rekeszekben vannak (Samsungok nem hallatszanak ki, elsőszériás raptort is egész jól halkította), 5x5.25ös hely. táp hűthető plusszban. nagyon halk.

    remekül szerelhető. kábelek jól elvezethetők, mert hatalmas (bár külön cable management nagyon nincs/ATXel nem használható... nálam 6 vinyó+optika, 9 venti és 2 szabályozópanel volt a gépben).

    időtálló és acél (üresen 13-15 kg, telipakolva nálam 30-35 volt).

    bekapcsológomb a tetején van:)

    gyakorlatilag tudja, amit a p182, csak nagytorony méretben.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • elfelejtette

    veterán

    válasz Tiger89 #11490 üzenetére

    Egy CM COSMOSt nem illik telepakolni szivaccsal... :U
    Passzív üzemelésre vegyél inkább egy szita jellegű házat, pl. CM 590.

    MOD. Jó lenne eldönteni, pontosan mit is akarsz...
    Ha passzív üzemre kell ház, akkor vegyél CM590-et. Ha meg hangszigetelést is tervezel, akkor miért passzív megoldást akarsz? Inkább szivacs + halk leszabályozott ventik. Vagy éjszakára kiszeded a szivacsot, hogy a légmozgás hiánya miatt ne főjön meg a gép?

    [ Szerkesztve ]

    "Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Tiger89 #11490 üzenetére

    azt mondtad, hogy jól szellőző kell passzív alkatrészekhez, arról nem volt szó, hogy full passzívot akarsz:)

    van egy Cosmosom is, szóval tapasztalatok jönnek:

    nagytorony, alulnyomással van benne megoldva a szellőztetés. a nagytornyoknak van egy olyan nagyon rossz tulajdonsága, hogy vagy légfolyosót kell bennük építeni, vagy mindent egyenként kell beventizni, mert a ventik hatása a nagy méretek miatt eltűnik. passzívan én nem ajánlanám, ph!s tesztet meg lehet nézni, mi történik, ha kikapcsolják a ventiket. ez a ház nem erre lett kitalálva.

    a ház alulnyomásra van optimalizálva. amint olyan 250-300m3/h alá esik a légszállítás, beáll a meleg. legalábbis nálam beállt, 6 (folyamatosan menő) vinyóval, húzott q6600al és 3870el. a vinyóknál alapból nincs venti (áthelyezhető, de úgy az alsó két 5.25ösre csak szabályozópanelek férnek be), szóval ha megáll az alulnyomás, akkor ott meleg lesz. ugyanez igaz vidkarira is, a légfolyosó megszűnik. viszont, nagy légnyomással eszméletlenül jól szellőzik, volt CM690em előtte, a Cosmos elverte hangban és hőfokokban is (kivéve VGAnál, de minden más halkabb és hűvösebb lett, a VGAt meg utánna amúgy is passziváltam).

    nekem létfontosságú volt, hogy aludjak mellette, és aludtam is. 7-10Vn a ventijei elég erősek és elég halkak voltak, hogy a fejemtől 3 méterre lévő gépet már ne halljam. nappal is megesett, hogy megpróbáltam bekapcsolni a már működő gépet. egyetlen bajom vele a powerOn és a HDD led világítása volt, nos ezeket nem kell bekötni:)

    a hangelnyelő szivacs, az ajtó, a vinyófakkok lefalazása arra kell, hogy lefogja a zajt. full passzívra ez a ház nem alkalmas.

    szerk: ára tényleg magas, apróban is érdemes körbenézni. enyémet anno 35ért vettem, pedig akkor is 50 fölött volt újonnan (USAban 200usd alatt van az msrpje). annyiért mondjuk szerintem ár/érték bajnok volt.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák