Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ruinous188

    csendes tag

    Sziasztok!

    Asztali gépet szeretnék vásárolni, eddig laptopom volt, szóval nincs semmi alkatrészem hozzá (periféria sem).

    Az összefoglaló alapján:

    1. Egyértelműen játékra
    2. Abszolút 0-ról indulok (van egy 50 kilós kockamonitorom, de azt hanyagolnám :D )
    3. Gépházra, monitorra, egérre és billentyűzetre is szükségem van
    4. 350k körül
    5. Full Hd-ban szeretnék játszani
    6. Processzorból mindenképp intel, az alkatrészek minőségiek legyenek. Tuningolni nem akarok.

    Szerencsére nagyon aktív volt a topic, úgyhogy eddig ezeket sikerült összehozni:

    Proci: INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 BOX vagy INTEL Intel Core i5-7500 3.40GHz 1151 BOX, csak 2500 Ft van közötte, megéri a 7500 akkor?

    Memória: HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz CL15 HX424C15FB/8, a 2133 MHz-essel kb egy árban van, úgyhogy miért ne. Ha majd kell akkor bővíteném még egy 8-assal.

    Merevlemez: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

    SSD: HyperX 240GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/240G, itt a Corsair 240-ese is szóba jött, szerintetek?

    Táp: FSP Hexa+ 500W

    Videókártya: GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 OC PCIE

    Monitor: ASUS VX229H, a Dell P2317H miben jobb ennél? Kb 13k van közte, ha valami nagyon minőségi akkor lehet rászánnám magam..

    Gépházban és Alaplapban nem nagyon sikerült dönteni, mivel nem értek hozzá. Minőségit szeretnék ezekből is természetesen, viszont:
    Alaplapoknál sokszor említették az Asrock B150-et, ez miben más, mint a B250 mondjuk? Nekem melyikre lenne szükségem, ha ezt választom?
    Alaplapi hangkártyák milyenek? Mert van egy Creative Tactic3d Sigma-m, szóval fülesből nem vennék újat. A laptophoz direkt olyat ajánlottak, aminek van saját hangképző rendszere, mert a laptop alaplapján lévő hangkártya szutyok. Gondolom az ajánlott kategóriás lapoknál már a jack-kel érdemes használnom, ugye?

    Gépháznál pedig mivel nem tervezek egyéb ventiket venni (persze ha kifejezetten ajánljátok, akkor oké), valami olyanra lenne szükségem aki tuti megfelelő hőfokon tartja az alkatrészeket. Elfogadnék több tippet is.

    Billentyűzet kategóriában brutál árak vannak szerintem, erről van valakinek véleménye/tapasztalata? ASUS Cerberus. Ezt még elfogadható árnak találtam....

    Egér topikba már írtam az ottani összefoglaló alapján méreteket, viszont a kezem hatalmas (20,5 cm a tenyér aljától középső ujj végéig, fingertip módon fogom és Churchill-style-ban :D ), erre viszont nem nagyon tudtak ajánlani nekem 15k-s árkategóriában. Talán ti tudtok...

    Nagyon köszönöm, már most rengeteget segítettetek!

    Ruinous

    [ Szerkesztve ]

  • Ruinous188

    csendes tag

    válasz membrandj #119403 üzenetére

    Maradok a 6500-nél, és b150m-es alaplapnál. Az, hogy MSI vagy ASrock, még kérdéses :D

    Hangkártyát inkább passzolom, viszont monitor ügyben inkább a DELL P2317H-t választom.

    Sajnos az ajánlott házakat nem találtam meg azon az oldalon, ahonnan terveim szerint mindent rendelni fogok, kicsit kutakodtam a milyen gépházat vegyek topic összefoglalójában, ezeket nézegettem.

    ZALMAN Z9 Plus fekete
    COOLERMASTER N300
    DEEPCOOL Kendomen
    AEROCOOL Aero 800

    van valamelyikről tapasztalatod/infod?

    köszi szépen!!

    Ruinous

  • Ruinous188

    csendes tag

    Összeállt a gép, még egy utolsó OK-t (vagy nem okét :D ) kaphatnék egy hozzáértőtől?

    (Zalman Z9 neo házat nem tudtam rendelni az oldalról, szóval ezt találtam a legmegfelelőbbnek ahelyett)

    [link]

    Köszönöm

    R.

    [ Szerkesztve ]

  • Ruinous188

    csendes tag

    válasz membrandj #119470 üzenetére

    Köszi, a tápot akkor cseréltem M-re.

    Ezzel pedig összeállt a gépem, nagyon köszönöm a segítséged!

  • Ruinous188

    csendes tag

    Sziasztok!

    2 éve raktatok össze nekem egy gépet, ami még mindig tökéletes, ezúton is köszönöm. Most egy kedves ismerősöm venne gépet, ebben szeretném kérni segítségeteket.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Általános felhasználás+új játékok single playerben (witcher 3, GTA V, újabb autós játékok stb)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Nulláról.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Max 400k

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Monitor is kell

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Intel ág. Gépházból Cooler master. dell monitor 27 col.

    A hozzászólások alapján valami ilyenre gondoltunk:
    Proci: i5 9400f 2,9 GHz (procihűtő kell ehhez, vagy jó a gyári? Ha kell, légyszi írjátok meg miyet érdemes)
    Videokártya: Asus Gtx 1060 6gb
    Ram: Hyperx 16gb fury ddr4 2666mhz cl 16 kit
    SSD: Kingston 480 gb fury rgb sata 3
    HDD: western digital blue 1tb 3.5 7200rpm 64mb sata 3 vd10ezex
    Táp: FSP hyper m 500
    Gépház: cooler master masterbox e500l vagy cooler master masterbox 5 03, melyik jobb szerintetek? Esetleg más CM ami 20 körül van és jobb ezeknél?
    Alaplap: Asrock b365m pro4
    Monitor: Dell p2719h, 27 colos monitorból van jobb ennél kb ennyiért?

    Tuning nem lesz.
    Ha valamelyik alkatrész nagyon limitálná az egész gép teljesítményét, légyszi írjátok meg.

    Előre is köszönöm!!!

    [ Szerkesztve ]

  • Ruinous188

    csendes tag

    válasz Paxker315 #142444 üzenetére

    Szia!

    VGA-ban abszolút igazad van, kb ugyanennyi ez is. akkor 1660 lesz, GB-s.
    ház: hűtés meg porszűrés szempontból jobb ez a fractal design szerinted? Ablakos kivitelt szeretnénk. Tudsz még pár házat ajánlani esetleg, ami jobb, mint a CM-esek?
    memória: ok!
    táp: modulárisra gondoltunk, akkor szerintem bitfenix whisper m 450w. Ha később bővítene, az az 50W már gondolom nem számít úgysem.
    procihűtő: nem lesz széthajtva a gép, amikor a saját gépemet vettem, i5-6500-hoz kifejezetten ajánlottak egy procihűtőt a gyári helyett. Ha jó a gyári is, nem biztos, hogy ragaszkodunk hozzá.

    köszi!

  • Ruinous188

    csendes tag

    válasz palfitom #142448 üzenetére

    Szia!

    köszi neked is, akkor módosítva:

    Proci: i5 9400f 2,9 GHz, gyári procihűtővel
    Videokártya: gigabyte 1660 gaming oc 6gb
    Ram: PATRIOT 16GB Viper 4 DDR4 3400MHz CL16 KIT
    SSD: Kingston 480 gb fury rgb sata 3
    HDD: western digital blue 1tb 3.5 7200rpm 64mb sata 3 vd10ezex
    Táp: BITFENIX Whisper M 450W
    Gépház: kérdéses :D
    Alaplap: Asrock b365m pro4
    Monitor: DELL P2419H

    Elvileg akkor még a gépházat kellene eldönteni, Te mit gondolsz, tényleg érdemes lenne másik házat nézni a CM masterbox 5 helyett?
    Még Paxker válaszára kiváncsiak vagyunk gépházzal kapcsolatban.
    A többi akkor így rendben van, ugye?

    Köszi szépen!

  • Ruinous188

    csendes tag

    válasz palfitom #142454 üzenetére

    Köszi megint, ez lett:

    Proci: i5 9400f 2,9 GHz, gyári procihűtővel
    Videokártya: gigabyte 1660 gaming oc 6gb
    Ram: PATRIOT 16GB Viper 4 DDR4 3400MHz CL16 KIT
    SSD: Kingston 480 gb fury rgb sata 3
    HDD: western digital blue 1tb 3.5 7200rpm 64mb sata 3 vd10ezex
    Táp: BITFENIX Whisper M 450W
    Gépház: Masterbox Q300L
    Alaplap: Asrock b365m pro4
    Monitor: DELL P2419H

    igen, most ez a ram jó áron van :)
    FHD-n maradtunk, nem akar venni jobb videókártyát a nagyobb monitorhoz.
    Maradt a dell monitor, abban jobban megbízik az ismerősöm, az LG-s tippet azért köszönjük, nagyon rendes vagy!

    Paxkernek is nagyon köszönjük!!!

    :)

  • Ruinous188

    csendes tag

    válasz diegho #142467 üzenetére

    Memória: ahonnan vesszük, ott ugyanannyi ez a memória mint a kisebb, mert most akciós. Csak ezért :D

    Monitor: az a milyen monitort vegyek összefoglalójából jött 50k körül keretből dellt ajánlanak és mind 60Hz-es. Amit Palfitom linkelt az mondjuk 75Hz és olcsóbb is.... Akkor ez jobb lenne, mint a dell? LG 24MP59G

    Multiplayer amúgy nem lesz, de elgondolkodtató, amit írtál :D

    köszi!

  • Ruinous188

    csendes tag

    Sziasztok!

    5 éve vettem a gépemet a ti ajánlásotokkal, ami azóta is kiszolgál. Mostanában már azért észreveszek egy két limitáló tényezőt, főleg a processzor "fogy el", ezért egy kis (vagy nagyobb?) újításon gondolkodom.
    Nem high end pc-t szeretnék, lenti gépet vettem 5 éve, az akkor talán erős középkategória volt, nagyjából erre szeretném felhozni magam megint, hogy bírja a gépezet megint egy jó 5 évig a végefele játékoknál közepes felbontáson.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    játék, vegyesen single és multi: total war: warhammer 3, legújabb cod multi, új prince of persia, újabb assassins creed stb.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    itt csak saját véleményt írok, hogy mit szeretnék megtartani, ha sztetek csereérett, akkor elfogadom.

    MSI B150M MORTAR ez tuti cserés.

    INTEL Core i5-6500 3.20GHz ez is tuti csere, ehhez van egy hűtő: BE QUIET! Pure Rock, ezt nem tudom tovább lehet-e vinni, nem ragaszkodom hozzá.

    HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz CL15 2x dual channelben megy, sztem ez maradhatna. Azért a bővíthetőséget nem zárnám ki (4 slotos alaplap?)

    WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX vinném tovább

    HyperX 240GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/240G ezt is, de nem tudom, milyen új ssd-k vannak, azt hallottam, hol durván fel fog menni az áruk. Szóval ezt akár külön is megvenném mielőbb, ha ezt nem tudom továbbvinni. Ehhez viszont kéne tudnom, milyen lesz a leendő alaplap.

    FSP Hyper M 500 vinném tovább, ha lehet.

    GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 OC PCIE ezt még nem cserélném le, csak év vége fele, ha "elfogy"

    ZALMAN Z9 Plus fekete ez is maradna.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Proci, alaplap és ssd? A ssd-t mielőbb megvenném, mielőtt felmegy az ára. Ebből legalább fél terrás vagy akár 1 terrás is lehetne, a játékok jelenlegi tárhelyigényét nézve.
    4. Mennyi a kereted rá?
    200-300k, de nem feltétlenül kell kimaxolni.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    DELL P2317H fekete van, nem cserélném.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Újat vennék. Intel és nvidia párti vagyok.

    Ha kihagytam valamit, akkor bocsi.
    Köszi előre is!

  • Ruinous188

    csendes tag

    válasz palfitom #178662 üzenetére

    nagyon köszönöm, az ssd-t megveszem most (sami 980), a többivel még picit várok.

Új hozzászólás Aktív témák