Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imre1212

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem gépvásárláshoz. Nagyon sok kérdésem lenne, de megpróbálom a lehető legkevesebbet feltenni, nem célom fárasztani a szakikat...
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Többek között játékra használnám, leginkább AAA singleplayer pl. új AC, GTA, modolt Skyrim, de alkalmanként LOL, WoT is befigyelne. (Bővebben nem fejteném ki, ami ezeket futtatja, az jó lesz nekem minden másra is.)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - Perifériák (Bill, egér, füles) vannak.
    - Monitort most vettem: [link] (FHD - 1920x1080; 180Hz; HDMI2.0b és DP1.2a bemenetek; Adaptive-sync-et tud a termékleírás szerint.)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Csak a gépház, és a tartalma. (Ami a gép konkrét működéséhez kell.)
    4. Mennyi a kereted rá?
    Na ez fogós kérdés. 310-350k környékén gondolkodok. A 360 már a maximum. Fogalmazhatok úgy is, hogy 310+ szükség esetén megtoldhatom 50k-val.
    A célom az, hogy ár-érték arányban a lehető legjobbat kapjam a pénzemért.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Ezt a 2. pontban leírtam.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    - Webshopban, új alkatrészekből szeretném összeállítani. Megnevezhetek itt konkrét boltot, vagy tiltja a szabályzat?
    - Alapvetően nem ragaszkodom egyik márkához sem, eddig sokáig AMD procim volt, de kipróbálnám milyen Intelesnek lenni.
    - Videokártya tekintetében most inkább Nvidián gondolkodom. Volt már Nvidiám régen, de utána AMD volt sokáig, most nem vagyok naprakész azzal kapcsolatban, hogy driver és ár/érték arányban melyik az ütős jelenleg.
    - Egy kérdésem (vagy inkább kérésem) van azonban ezzel kapcsolatban: Kinéztem egy kártyát: GIGABYTE EAGLE OC GeForce RTX 4060 8GB ; 136 990 Ft-ért. Ez bekerülhet a konfigba? Valamiért tudat alatt ott motoszkál bennem, hogy ez kell. Megindokolni viszont nem tudom, ép-ész érveket kérnék, hogy miért jó és miért nem jó választás. :D Itt még egyszer kiemelném azért, hogy ettől függetlenül nem ragaszkodom az Nvidiához.
    - Másik kérdésem szorosan összefügg az előzővel: Mennyire időtálló 4060-at venni 8GB VRAM-mal? Megéri helyette inkább a 12GB-os 3060, ami gyengébb, viszont cserébe olcsóbb is (kb. 123k)?
    - Ha már RAM, akkor elmondom, hogy itt sötétben tapogatózom (DDR4, DDR5 nekem már nem mond semmit, leragadtam a DDR3-nál). Egyetlen elképzelésem van: 32 GB. Ezt azért gondolom, mert amikor legutóbb (10 éve) vásároltam gépet, akkor abba 8GB került. Ma ez játékra nagyon kevés. Tekintve, hogy 16 GB-ot kérnek a mai új megjelenésű játékok alapból, így meglátásom szerint ez nem sokáig lesz elég a jövőben. De más véleményt is elfogadok.
    - Ha már GB-ok, akkor tárhely tekintetében egy 1000GB-os m.2 SSD-re gondoltam. Nem kell, hogy hasítson (de cache azért legyen rajta) megelégszem egy budget darabbal is, így is mérföldekkel gyorsabb lesz, mint a mostani SATA-s.
    - Ház tekintetében nem kérek semmi LED-es extrát, nem akarom hogy éjjel úgy világítson, mint Las Vegas karácsonykor. Porszűrős legyen, bár szerintem ez már alapnak mondható. Plusz szertnék bele halk ventiket (az esetleges gyári mellé). Inkább húzza végig a házon a friss levegőt, mint hogy felsüvítsen a videokártya vagy a proci hűtője. (Ezzel oldanám meg, hogy halk legyen.) Oldallap lehet átlátszó, de sima lemez is, itt nincs kitétel. Fekete legyen, és egy dolog a fontos, hogy felül legyen a bekapcsoló gombja, mivel a földön, vagy a föld közelében lesz elhelyezve.
    - Táp teljesen mindegy számomra, hogy moduláris vagy fix. Vigye a configot, megbízható legyen. Bővítés nincs kilátásban (ha mégis lesz, akkor új táppal is számolok...)
    - OP rendszernek valószínűleg Win11-et kap, de lehet hogy még 10-el fogom használni egy darabig. A lényeg, hogy legyen kompatibilis a 11-el.
    - Még egy utolsó dolog: Az alaplapon legyen SATA csati, és a házon 3,5"-es helyek, mivel a régi adataimat még winyókon tárolom, és valúszínűleg átkerülnek az új gépbe.
    Azt hiszem, ezzel minden vágyamat kiírtam magamból.
    Zárszóként annyit mondanék, hogy a legjobb ár/érték arányú gépet keresem a büdzséhez és mindenből elég a legszükségesebb minimum.

    Várom a válaszokat, és előre is köszönöm a segítségeteket! (És, hogy végigolvastad. :) )

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok hülye, csak helikopter!

  • Imre1212

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #180202 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszodat! Elnézést, hogy eddig tartott reagálnom rá, de közben én is elkezdtem nézelődni, teszteket elemezni. A te és más ajánlásával a következő konfigot néztem ki elsőre:

    Videókártya XFX Speedster SWFT 319 Radeon RX 6800 CORE
    152 890 Ft
    Alaplap ASUS TUF GAMING B450-PLUS II
    38 590 Ft
    Processzor AMD Ryzen 5 5600GT
    54 190 Ft (csak 3 ezerrel drágább a simánál, és legalább lesz megjelenítés ha a videokártya behal)
    RAM memória Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Beast Black
    26 990 Ft
    SSD meghajtó WD Blue SN580 1TB
    27 990 Ft
    Számítógépház Zalman S2
    16 290 Ft
    PC tápegység FSP Fortron HYDRO K PRO 750W ATX3.0(PCIe5.0)
    22 390 Ft
    Processzor hűtő ID-COOLING SE-226-XT BLACK
    16 290 Ft
    Összesen: 355 620 Ft +száll.

    Azóta már kiderült több hiba is ebben a konfigban. Például az alaplap csak BIOS frissítés után fogja tudni kezelni a processzort. Illetve a házba nem fér be a videókártya, a CPU hűtő is alig... Azért küldöm be mégis, hogy meglegyen az alap, amit már csak csiszolni kell. Nagyjából mindent a saját igényeimnek megfelelően válogattam össze.

    Kérlek téged/titeket, tudnátok módosítani a lehető legkevesebb teljesítményvesztéssel, hogy végül minden kompatibilis legyen, és BIOS-t se kelljen frissíteni? (Csak összerakjam és menjen.)
    Köszönöm! :R
    Üdv, Imre

    Nem vagyok hülye, csak helikopter!

  • Imre1212

    csendes tag

    válasz palfitom #180219 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm az alkatrészajánlásokat, egyet-kettőt felhasználtam a végleges konfighoz:

    Alaplap:
    ASUS TUF GAMING B450-PLUS II
    CPU:
    AMD Ryzen 5 5600
    CPU hűtő:
    ID-COOLING SE-226-XT BLACK
    Memória:
    Kingston FURY 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Beast Black
    VGA:
    XFX Speedster SWFT 319 Radeon RX 6800 CORE
    Táp:
    FSP Fortron HYDRO K PRO 750W ATX3.0(PCIe5.0)
    SSD:
    WD Blue SN580 1TB
    Ház:
    DeepCool CG560

    Ezekért így szállítással együtt összesen 371 600 Forintot kellett fizetnem.
    Jelentem, minden elsőre klappolt (egy kis agyfasz volt a videokártyával, de megoldottam).
    Az Alzánál írtam az ügyfélszolgálatnak, ahol megnyugtattak, hogy az alaplap BIOS frissítés nélkül is kezelni fogja a processzort, ugyanis már frissebbel szállítják. Így is volt, jelenleg a 4204 verzió figyel rajta. (Most erről a gépről írom a kommentet)

    Windows 11 került fel, kb. 10-15 perc beállításokkal együtt (egy USB3.0-s előkészített pendrive-ról) a telepítés. A driverek más tészta, de az minden rendszeren más és más...
    FurMark CPU és GPU Stressz teszt alatt 50 percen keresztül terheltem a rendszert, a CPU nem ment 60 C° fölé, a videokártya hőmérséklete azonban már felkúszott 72-75 C°-ig is. Viszont a ventik csak 25%-on pörögtek maximum, úgyhogy a fancurve-öt még álligatom majd hogy hűvösebb legyen. Képhiba nem jött szerencsére. Coil whine sajnos hallható terhelésnél, de nekem nem probléma, ha játszok, úgyis eljnyomja a játék hangja. A házba "kényelmesen" belefér, kb. 2,5-3 centi marad a végétől a házhűtőkig.
    Unigine Heaven 4.0 Benchmark teszt eredménye:

    Még egyszer köszönöm mindenkinek, aki segíttett és tanácsokkal látott el. :DD

    Üdv, Imre1212

    Nem vagyok hülye, csak helikopter!

Új hozzászólás Aktív témák