Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz H A M M E R #30451 üzenetére

    sztem nekem szántad...

    "Annyi sántít a történetben, hogy a gyerekkel kapcsolatos juttatásokról nem írtál. Van ugye családipótlék, adókedvezmény...

    Ott van beleírtam te nem olvastál figyelmesen:
    Ha beleszámolom a 10K családi potlék+10K adókedvezményt akkor talán beférünk 12misi alál.

    "ha nincs lakásod, (és ahogy olvasom, Ti albiban laktok), van csok, stb...."
    Maradjunk a konkrét esrtnél. Egy gyerek 600K a CSOK. (és CSOKnak elég komoly feltételei vannak)

    A panaszkodás, mért nem vettünk lakást... meg nem értem. Anyagilag leírtam egy konkrét esetet, hogy ennyibe kerül. Tények, számok.

    Amúgy nem feltétlen éri meg a lakásvásárlás. Jelenlegi lakás értéke kb 35misi bérleti díj havi 130K. Évi 1.560K vessük össze 5éves PMÁP kamatával 3.8% = évi 1.330K a kamat. Évi 230K a difi. De ebbe vegyük bele azt, hogy azért avval, hogy telik az idő, benne lakunk amortizáljuk is azt. Hát nem nagy biznisz.
    És akkor nézzük meg a jelenlegi megugró infla alapján uezt. juniusi éves infla 3.1% +1.5% = nemsokára 4.6% azaz a PMÁP 35misi * 0.046= 1.610 a kamat. Máris nem éri meg az a lakás.
    És akkor a pénzem az egyik esetben baromira likvid, ha vmi üzletet látok bele tudok ugrani stb....
    (Persze ha így emelkednek a lakásárak mint az elmúlt ~8évben van vmi extra lehetőség, nincs üzleti lehetőség akkor megéri. Ha megállnak az árak ne adj isten csökkennek akkor nem, de ebbe már végképp nem mennék bele)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák