Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ggeleven

    őstag

    válasz cs.zs. #187242 üzenetére

    Az átfutási idő és a minőség. :D Ki tudja, hogy a szürke bolt, aki saját hatáskörben javít az milyen cserealkatrészt szerez be? Ezzel nem gyanusítani akarok senkit, de ők sem a saját pénztárcájuk ellenségei, nyilván a rentábilis működés az elsődleges. Hivatalos viszonteladók szerződésibe sem látunk bele, hogy milyen és hol történő javítások vannak megendegve, csak vélelmezem, hogy sokkal szigorúbbak a szabályok. Pont volt említve két remek példa bedőlésre/eltűnésre és így járhat bárki, az is, aki 10+ éve a piacon van és akkor ugrik a granacia. Hosszú beszélgetéseket lehetne folytatni arról is, hogy 1000 telóból melyik gyártónak hányra van panasza (1. egyik sem fogja kiadni a számokat, 2. nem minden panasz jut vissza a gyártóhoz, 3. a panaszok egy részéért sem a gyártó a felelős, hanem user error lesz, stb stb). Lehet, hogy túl van spilázva a granacia kérdése (és akár a hosszú támogatás is), viszont aki pont abba a pár százalékba esik és nem tudja érvényesíteni, az eléggé pórul jár. Lehet bukik 150ezret azért, hogy spóroljon 20-30ezret vásárláskor. Persze ott van a másik oldal, hogy ha bejön és hibamentes az eszköz, akkor spórol sokat. Sokat lehetne erről beszélgetni, de azért érdemes megemlíteni szerintem. Ezzel nem a szürkék ellen szeretnék hangolni, eszem ágában sincs, ne értestek félre. Több 10ezer eladásuk van és annak nagyon kis része lehet a problémás. Vettem én is telót szürkéből, Kínából, szolgáltatótól és hivatalos viszonteladótól is, nem ódzkodom semmelyiktől sem (még egyet sem kellett soha gariztatni szerencsére).

    Bog is rendszeresen érinti a témát MA!gazinokban, pl:
    MA!gazin S02E36 - Áfacsalás és szürkeimport, avagy mitől lesz olcsóbb a telefon

    @csudri
    Adott gyártónál kell megnézni, hogy ki viszonteladó és a bolt milyen garit/garipapírt ad. A nagyok többnyire mind hivatalos viszonteladók, ha nagy általánosságban kellene válaszolni.

    Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

Új hozzászólás Aktív témák