Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kushwavez

    Topikgazda

    válasz Lazika #33374 üzenetére

    Én használok, Win 10 - Mojave egy SSD-n két gépen is.
    Kb Sierra óta van így mindkét gép, eddig nem volt vele problémám (frissítésnél sem).


    Egyszerűen feltettem mellé a Windows-t, majd a Win automatikusan elindult mindig.
    Ezt követően, hogy a Clover induljon el mindig megnyitottam a cmd-t admin módban és ezt írtam be:
    bcdedit /set {bootmgr} path \EFI\CLOVER\CLOVERX64.efi

    Majd újraindítottam a gépet, és a Clover-ben kiválasztom amelyiket indítani szeretném.
    Régebben használtam NTFS manager-t Mac alatt, hogy hozzáférjek a Win partícióhoz, de letöröltem, mert egyszer belepiszkált a partícióba. Inkább a HDD-t leformáztam exFat-ra "Data" néven és azt mindkét rendszer használhatja közösen, így nincs probléma.
    Még az EFI-re kell figyelni, hogy ne rondítsunk bele a Win részébe.
    + dolog, hogy egyszer kijött egy frissítés Win 10-re, mindkettő gép feltelepítette, és behalt mindkettő. Azóta Win 10 frissítés off. Szóval maga a Win 10 is képes elcseszni mindent.

    Két külön vinyón egyszerűbb a helyzet, ennél az esetnél csak a Mac EFI-jével kell foglalkozni, hogy legyen rajta Clover, majd a gép indulásánál boot gombbal kiválasztani.

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Új hozzászólás Aktív témák