Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz bitpork #293530 üzenetére

    A városi élet is pont ugyanannyi zajjal jár.
    Az, hogy valaki hétvégén is csak azért is reggel 5 órakor, 6 órakor, 7 órakor, 8 órakor (ezek közül tetszőlegesen választva egy időpontot) valaki nekiáll a másik ablaka alatt fát hasogatni, az nettó "Ki,ha én nem vagyok a környék faszagyereke bunkóparsztja".
    Ha ennyi energiája van reggel kávé után menjen le emelgesse a szódásüvegeket a pincében, azzal nem zavar senkit.
    A polgári törvénykönyv pedig mindenkire vonatkozik(ha falun, ha városban lakik valaki), hogy a szomszédot szükségtelenül nem szabad zavarni. A szükségtelen itt bőven kimeríti a zavarás fogalmát, ugyanis azt a 2 vödör fát megcsinálhatná előző délután is, és nem zavarna vele senkit.
    Persze értelmi és felfogásbeli különbségek bőven akadnak iskolázottság és vidéki fronton is, aminek mindig az értelmesebbje szívja meg.
    Ugyanakkor részemről a kora hajnali harangozást is betiltanám(vagy legalábbis nagyon komolyan szabályoznám a hangerejét, ahogy engem is szabályoznak, hogy milyen hangos lehet a kipufogóm).
    Szerencsére tőlünk messze van a templom, 3 rétegű nyílászárók, 15 cm kőzetgyapot és 30 cm fal van, és, ha nagyon hideg párás levegő van, akkor úgy szól nálunk is a harang, mintha ébresztőt kapcsoltam volna.
    Persze, ez már egy másik topik témája.

  • Vismajor01

    addikt

    válasz bitpork #293530 üzenetére

    Attól függ, hova.

    Én csak olyan helyeket néztem, amit már egyébként leírtam, hogy új építésű környék. A kakast-disznót tartó, reggel 7kor fát hasogató szomszédnak nem új háza van, olyan környéken ahol a legidősebb ház 2 éves. Itt nincs semmi ilyesmi, itt néma csönd van. Mögöttem egyből szántóföld van, de ha megy is ott traktor mi még nem vettük észre.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

Új hozzászólás Aktív témák