Új hozzászólás Aktív témák

  • rasotamas

    veterán

    Fú srácok nagyon magam alatt vagyok. :(
    Kaptam egy külföldi munkaajánlatot augusztusban, aláírtuk a szerződést, aztán elment a főni, a HR-es hetekre szabira.
    Most kezdenek kidőlni a csontvázak a szekrényből.
    Arról volt szó, hogy kapok egy kb 60000 eurós céges autót, magánhasználatra is.
    Most megjött postán a teljes munkaszerződésem, kiderült, hogy fizetnem kell érte havonta egyszer az autó megkapáskori bruttó értékének a 0,4%-át, másrészt valami német cégautótörvény értelmében egy 1%-nak becézett adót (valójában akkor 1% ha kb 50km-re laksz a melótól, ha közelebb kevesebb, ha messzebb több). Ez így összesen 400 és 500 euró közti kiadás lesz nekem :F Azt számoltam el fogok tudni rakni havi 1000-1500€-t, ennek most egy jelentős része ugrott ezzel :W
    Holott én eddig örültem mint maci a f*szának, hogy megspórolok azon, hogy nem kell üzemanyagra költenem meg szervizelnem a saját kocsimat havonta vagy 250-300€-t, most fizethetem ki a dupláját, de mire? Hogy vadiúj kocsival járok? Totál hidegenhagy.
    Oké, hogy korlátlan kilométer, de havonta kétszer kéne hazajönnöm, hogy egálban legyek. De spórolni akarok, pénzt eltenni, nem egálban lenni. :O

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák