-
IT café
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sianis
addikt
dpkg -l
Szerintem elég kúltúrált megoldás. Hozzáveszed a grep-et és piszok gyorsan lehet keresni. A kérdés ugye úgy hangzik, hogy milyen csomagok vannak a gépeden, akkor ehhez csomagkezelőre van szükséged. A csomagkezelők azért vannak, hogy egyszerűbben menjenek az ilyen dolgok, ezek nem az ördög bűnös eszközei.
Sianis
-
Nagytalp
senior tag
Nem történik semmi ha bent van az fstabban a vinyó de fizikailag nincs jelen. Megpróbálja a rendszer betöltése közben csatolni de miután nem találja egyszerűen tovább lép-esetleg oda vet némi hiba üznetet (invalid media vagy hasonló. Ha KDE-t használsz kwikdisk-el tudod egyszerűen ellenőrizni. Ennek használata azért is előnyös mert ha betolod a vincsit a rackbe csak egy kattintás és csatolja is -feltéve, hogy jól van megadva a csatolandó fájlrendszer tipusa.
Üdvözlettel, Nagytalp. -
-
czappa
aktív tag
No megoldódott a probléma:
Elvileg az a régi vinyó amivel próbáltam rossz volt (xp alatt is hibaüzenettel fogad a rendszer, ha az a 20 gigás vinyó benn van, de aztán lehet rá másolgatni, stb).
Megnéztem egy szintén nem túl új - 10 gigás - vinyóval azzal rögtön ment minden.
Amúgy találtam egy 4 oldalas cikket mountolásról, formázásról, stb., kezdőknek, mint nekem, jól jöhet, elég részletesen magyaráz: [link] (angolul van) -
czappa
aktív tag
Bár nem sokan reagáltak a kérdésemre, de hátha vki most tenné, ezért írom, hogy ne tegye, ugyanis közben megoldódott a probléma:
feltelepítettem az ubuntut, és ekkor már működik a net (igaz kétszer kellett beállítanom, de megy). Szóval lehet csak a live cd-s ubuntunak volt gondja a WEP kulcsokkal, bár neten rákerestem és ezek szerint nem csak a live-os változatnak.
Na ha vkinek ez előjönne, akkor elvileg ez kell: ''iwconfig [intrface] key open'', de mondom nálam a live cd-nél ez sem segített, a telepített változat után, meg megy enélkül is. A fenti sort egyébként egy külföldi fórumban találtam, ott a csóka azt írta h neki ezek után már működött. -
czappa
aktív tag
Na közben rájöttem, valahol a szomszédban is lehet wifi hálózat és linux alatt csak azt találtam meg, ennek a dns címe a 192.168.2.1.
Viszont akkor már csak azt nem tudom, hogy a saját hálozatunkat, hogyan láthatnám. Talán a WEP beállításoknál szúrom el? Pedig a kódot tudom, csak azt sem értem, hogy linux alól amikor beállíthatom a kulcsot, akkor választhatok ascii és még vmi között. Igaz mindkettővel próbáltam és nem akart menni.
Valakinek ötlete, hogy mit szúrok el? -
escie
őstag
áá, dehogyis. kérdezz rá a ''nagy linux topikban'', biztos tud valaki segíteni...
tegnap nézegettem, és voltak hasonló típusú modemek, de pont ez nem.
mondom: nagy linux topic !
Bővebben: link -
escie
őstag
hát, hallod, szerintem a modemhez te értesz jobban, ugyanis én még sosem találkoztam vele linux alatt.
(legutóbb vagy 8-9 éve láttam modemet...)
de megpróbálok találni valami okosságot.
amúgy ez ilyen ''winmodem''? mert az problémás tud lenni linux alatt.
keresgéltem, de nem sok mindet találtam, nem egy elterjedt típus. talán próbáld feldobi a nagy linux topikban, hátha valamelyik guru tudja a megoldást...
[Szerkesztve] -
escie
őstag
nem kell új bootmanager.
meg kéne nézned a /boot/grub alatt a menu1st, vagy ilyesmi nevű file-t. abban meg fogod találni az uhu bejegyzését. na, annak hasonlatosságára kéne felvenni a susedat. meg kell találd a /mnt könyvtár alatt felmountolva a suse-s partíciód, és azt kéne kideríteni, hogy melyik eszköz ez. (valami ilyesmi kell legyen: /dev/hda[nemtommenyi], nemtommennyi egy szám lesz...)
kernelnek, meg initrd-nek a suse-ét kell megadnod, a suse partíció /boot könyvtárában lesz.
(nem biztos, hogy mindenhol pontos dolgokat tudtam írni, de légy ügyes, próbáld kisilabizálni. az a gond, hogy lilo-s gép előtt ülök, neked meg grub van.)
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Háztartási gépek
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Milyen légkondit a lakásba?
- Filmvilág
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Autós topik
- További aktív témák...
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Starcraft 2 Collector's Edition
- ESET termékek hivatalos forgalmazója / NOD32 / Internet Security / Android / Server / Mail / stb.
- World of Warcraft (WoW) Díszdobozok
- Beszámítás! Apple Mac Mini 2018 i7 32GB 256GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- NVIDIA Quadro M2000 4GB 128bit GDDR5 videokártya
- Xiaomi Poco M6 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HGST HUH721010AL5200 10TB 7.2k SAS HDD, DELL branded, nettó 40000Ft + ÁFA, 1 év garancia
- ÚJ- Lenovo ThinkVision T24i-10 - 24" monitor - Számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest