Új hozzászólás Aktív témák

  • ProdyG

    senior tag

    Ahogy korábban írtam egyszer, van egy Napoleon gázgrillem. Még nagyon kezdő vagyok, próbálkoztunk most hétvégén is különféle húsokkal. A napokban beszéltetek erről a témáról, amin végig is futottam.
    Szóval 3-féle húst grilleztünk tegnap:
    - csirkemell
    - sertés karaj
    - sertés tarja
    Hát kb ahogy ti is írtátok, a sertés nem olyan egyszerű, mint a csirke. Szeretném a sertés/marha dolgot erőltetni kicsit, mert borzasztóan unom már a csirkét :D
    A tarja viszonylag oké lett, ugye az nem egy túl száraz hús alapból sem, de a karaj borzasztó száraz lett (bepácoltunk amúgy mindent előtte 1 nappal). Legközelebb próbálok vastagabb szeleteket csinálni, 2 ujjnyi, vagy 2-3 centiseket, valahogy így írtátok... igaz így hirtelen nekem ezek elég vastagnak hangzanak. Illetve a citromleves bekenést is kipróbálom majd.

    Az nem teljesen tiszta még nekem, hogy mire való a grill fedele. Korábban főleg olyan grillezőket láttam, használtam, aminek nem is volt fedele. Most ezzel a gázgrillel elvileg csodákat lehetne művelni, csak meg kell tanulni használni :D
    Sokszor járok úgy hússal, zöldséggel, hogy a külseje megég, belül pedig nyers. Ez a leggyakoribb hiba nálam jelenleg. Fedél lent-fent, nem igazán számít.
    Ha leveszem az égőket takarékra, vagy csak simán indirektbe tolom (pl bal oldalt megy az égő, jobb oldalt meg vannak a húsok) és ezek mellett lehajtom a fedőt, akkor igazából ez olyan, mintha a gázgrill egy sima sütőként funkcionálna, nem? Ilyen módon nem érzem azt, hogy én igazából GRILL-eznék...
    Ha viszont direktben grillezek, fedéllel vagy anélkül, akkor gyakran összejön ez az égett külső - nyers belső dolog. Mi lehet itt jó megoldás? Direkt plusz indirekt grill vegyesen esetleg? A fedőt használjam mindig?
    Köszi a tanácsokat!

Új hozzászólás Aktív témák