Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Laci779095 #203724 üzenetére

    Biztos van rá valami sztenderd, fogalmam sincs. Elvileg rendes géprongy nem szöszölhet semmiképp, mert az szennyezi a gépet, alkatrészeket. Egy csomó mindenre használjuk, még sose volt vele gond. Azért lássuk be, hogy azon kívül, hogy ne szöszöljön, komoly elvárások nincsenek.

    Ennyit írnak róla:

    Brand Name Pralon
    Colour Hauptsächlich Weiß (mit Evtl. Leichte Musterung)
    Ean 7141215248221
    Fabric Type 100% Cotton
    Material Cotton
    Part Number 202012
    Pattern
    Einfarbig
    Size 10 kg
    Product description: 10 kg cleaning cloth cut from pure cotton / bed linen material. Very absorbent. Mainly white, but colour may vary slightly. Before cutting, these were washed, disinfected and packaged. Cleaning cloths comply with DIN standard 61650, cut approx. 40 x 60 cm so that it is very easy to use.

    Linkelni megint nem tudok, mert az ios appból nem tudom, hogy kell.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Laci779095 #203724 üzenetére

    Felétek nincs filléres turkáló? :D

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Laci779095 #208347 üzenetére

    Ki olvas ma még újságot?!...vagy előfizetsz a Népszavára?🤭

    #208346andrisbandi...ezért írtam én is a motor nem lenne elég, komoly technikai tudás is kell olyan helyeken felmenni, és az is valószínű, hogy ennek a videónak a nyers verziójában többször nekifut egyik-másik szakasznak amíg minden klappol. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • MPowerPH

    félisten

    válasz Laci779095 #210063 üzenetére

    A kertes hazban en is kiviszem a kertbe, ellenben mostanaban a lakasban vagyunk inkabb. De a problema mar akkor van, ha vegeztem, es be kell tenni az autoba, elotte le kell mosni. Meg ha kint viszem, akkor sem szeretem piszkosan az autora rakni. Kint a nagyobb bringas erdokben volt bringamoso 3 fonttert. Itt ugye nem divat.

    Don't Tread On Me

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Laci779095 #229214 üzenetére

    A legjobb téli bringás nadrágom szintén Crane :D .

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • fulton

    addikt

    válasz Laci779095 #229214 üzenetére

    az jó ár volt :D
    -----
    voltam egyben tekerni és tesztelni a rucikat. durván 3 órás kint lét volt, 68 km-rel. javult a tempóm, 24,3 átlag, mondjuk város főtér is volt benne fél óra.
    Próbálgattam ezt a országútis stylt. annyi hogy a könyökömön "fogtam a kormányt", de elég kényelmes ahhhhoz képest :D tényleg jobb így haladni. 140-150 közti pulzussal megy a 30-33 tempó.
    135 átl. pulze és 162 peak.
    na de nem ""szakmázok""
    Ruhák: kint enyhén szeles, borult, 16(városban) fokról indultam és lett 13.5 fok.
    A sapka ő: [link] ment rá a sisak, a Venger alá kényelmesen felment, bőven jó, azért vettem ezt és nem a VanRysel kerékpáros sapkáját, mert az nagyon szűk volt a fejemre főleg a homlokomnál éreztem, és szerintem hosszabb távon az nem lett volna kényelmes, még nyomot is adott volna. Ez a sapka már az elő felvételnél éreztem hogy mintha rajtam sem lenne , totál mint mikor anno felpróbáltam a venger sisakot. nem hazudtolta meg magát, nagyon finoman fekszik fel a fejre - fülre(egészben betakarja), nem csúszott fel a fülről, nem kellett igazgatni az út során. Az út végeztével mikor levettem, száraz volt a fejem hajam, és ami nagyon tetszett, "nem hangos" ha hozzá ér a sisak öve pl, továbbá nem zárja le a külvilágot, de mégis a menetszel hangját jócskán csökkenti ráhuzva a fülre(teszteltem), baromi jó. Fej egy percet sem fázott, szél nem fujt át rajta. "ajánlás"
    A csősál: [link]
    Pöpec, elől a száj résznél szépen ki van véknyítva így komfortosabb a levegő vétel ha felhúzod a szádra. Abszolút jól védett, nem fázott a nyaki rész a szám semmi. tökéeltes volt végig. Nagyon tetszik hogy véd, meleg és mégsem zavar,nem izzadtam alatta nyakilag, komfortos volt, nem zavaró a mozgásban fejforgatásban stb... Egy részen izzadt vizesedett be, ott ahol a sált betettem az alá öltözet és mez alá.
    Kesztyű: [link]
    Nem egy téli, de kiefjezetten megtetszett, mivel jó kis "direkt" érzetet ad. Nincs plussz belső amit levételnél "véletlenül" kihúzhatnál az ujjaddal..stb (de nyilván nem is minuszra való).
    2XL vettem, az új hossza is patent, de ez ugye egyén függő. elegáns is sztem. Nem fázott a kezem, nem fujt át a szél, de szellőzik. Ha az alá öltözetet és a mez-t ráhuztam a "nyakára" akkor hamar beizzad és vizes lett a csuklóm pik pak. Kivülről húztam végül rá a mezre, így jó volt. MEnet közben jó volt viselni, nem éreztem hogy izzadnék, mikor hazaértem és lehúztam, nem volt izzadt a kezem. A kesztyű ugyanakkor mintha picit átnedveedett volna vagy mi, érdekes.
    Aláöltözet: [link] + a mez: [link]
    Direkt XL vettem mert az mellkasban is testre simuló volt, már a dekában mikor felvettem is érződött hogy "fűt", míg a 2XL érzetre lazább "kényelmesebb" volt de nem éreztem ezt.
    A mez az lezserebb, szintén XL, és mintha annyira nem lenne szél álló nem azt mondom átfujt rajta menet közben olyan 28-30 as tempónál de,...érdekes benyomás. ugyanis némi haladás után az egész öltözék olyan jó volt, komfortos, nem fáztam, nem éreztem sehol a felső testemen hogy fázna valami, vagy rossz lenne. de ha megálltam kicsit és miután ismét elindultam érződött diszkofort, hideg. ám némi menet után ismét "bemelegedett" - nem tudom hogy ezek így működnek e és ezért...a mez viszont - nem feltétlen erre a külső rétegre, szél álló dologra lett kitalálva sztem. hazaérve levettem, és száraz volt testem, a mez egy helyen volt vizes, ahol alatta volt a sál. Nem volt jó ötlet alá tenni.
    Nadrág: [link]
    komolyan mondom imádom. 14 fokban 45 ös tempóval zugva lefele sem rebbent át a szél rajta, abszolút nem volt pillanat mikor "fázok" lent, pedig hártya vékony cucc :D . mégis utcai, elegáns, divatos. könnyed..marha jó. némileg esőcsepp lepergetős is vagy mi. de tuti nem vizhatlan. tetszik hogy két oldalt fényvisszaverő csíkos.

    hát ennyi, picit gondoltam megosztom Veletek a tapasztalataim, hátha segít valakinek.
    Kiváncsi leszek 10 fok és alatta meddig tudok majd lemenni - körül mit fognak tudni, de a gyenge láncszemet a felsőre érzem most, oda kéne valami szél állós cucc és azt gondolom jó lesz a stori.
    még valami, nagyon jó ilyen időben tekerni, van egyfajta "zamata" ennek a tél előtti őszies hideges időnek, tetszik.

    [ Szerkesztve ]

  • chubby2o6

    senior tag

    válasz Laci779095 #235052 üzenetére

    Egy szóval sem mondtam, hogy volt rajtam nadrág. :DDD
    Aláöltözet dekás-síelős [link] [link], arra egy dekás-túrázós póló [link], arra egy dekás mez [link], egy ilyen [link] alis nadrág meg egy ilyen [link] alis kabát.
    Ruhát nem nagyon veszek aliról, legalábbis "civil" ruhát nem, de olyan ritkán tekerek hidegben, hogy rohadtul nem érné meg soktízezres téli cuccokat vennem, ezért fillérb.szóskodtam az alin :DDD . Egyébként a kabát meglepően jó, a nadrág lehetett volna egy mérettel kisebb, de ezt leszámítva simán használható.

  • Tin

    veterán

    válasz Laci779095 #269893 üzenetére

    Köszi, na hallod egy ilyen mínuszt ki fogok próbálni majd csak a poén kedvéért, de én is tuti sz.rráöltözök. Kb amit leírtál van nekem is.

  • ZolkoW

    őstag

    válasz Laci779095 #269893 üzenetére

    megírom én is, ilyennek hogy vágnék neki:
    a melegebbik maszkom, rajta vékony merino sapka sisak alá, felül meleg aláöltöző, biciklis kabát, tartalékba a softshell mellényem.
    Nadrág alá a melegebbik aláöltöző (van, ami csak 3/4-es, érdekes módon azt használom legtöbbet), téli bicós (igazából futó-) gatya, alulra valami zokni + téli bringás cipő.
    (a zokni még nincs kicsiszolva, de eddig a vékony túrazoknik váltak be legjobban, nem a vastagok - viszonylag passzentos a téli cipőm. Egy cipő orrát védő félkamásli úton van, fázós a lábam.)
    Kesztyű: van átmeneti kesztyűm, arra az a felsőkesztyű, amit tegnap vettem át. (méret: XL normál kesztyűre -10-es méret szokott kelleni- ebből a szutyokból nem XL kell, hanem M/L.. de a méreten kívül nem tudok még nyilatkozni a használatáról)

    Ja: aláöltözőt szerintem azért sem viselnek felső rétegként, mert nem fogja a szelet.
    Részemről mezre soha nem veszekm ár semmit, max mellényt. Szóval vagy egy, vagy kettő aláöltözet, és rá kabát, vagy aláöltöző és hosszú mez, vagy natúrban hosszú mez. Natúrban kabátot sem szoktam, legfeljebb ha túlöltözés lenne, ha magamon tartom ami alatta van, szóval szükségmegoldásként.
    Ja, amúgy télen azért jobban szokott esni a kantáros nadrág, mert a hátamat jobban védi, de olyanból csak betétesem van, amúgy betét nélkülit használok.
    Amit hamar észreveszek, és nincs még rá megoldásom (mert nem vettem rendes esőálló bringás nadrágot, csak egy külön esőnacit, ami plusz réteg), hogy a combjaim is áznak, ha esik, és a sima softshell, vagy mi hamar átázik így.

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Laci779095 #272137 üzenetére

    A márkás alis bringás ruhák jók, talán jobbak a decathlonosnál. Egy lista: [link] + ide szúrnék még párat: Goairod, Jikego (Rion almárkák, amik drágább polyamid anyagból építkeznek), Kemaloce, Hiserwa, Raudax, ZRSE. A szabásra, mérettáblázatra viszont oda kell figyelni, mert ahogy az emberek sem egyforma testalkatúak, úgy a ruhák is különböző szabásúak, ráadásul van race fit is, ami például sokkal rövidebb mezeket eredményez. Kemaloce, Racmmer hossza kb megegyezik a decathlonos mezekkel, azokból kiindulhatsz, viszont a kínaiak szinte mind testhezállóak, ritka az rc100-hoz hasonló casual fit.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • chubby2o6

    senior tag

    válasz Laci779095 #272137 üzenetére

    De, bő, de pont azért vettem. Számomra elviselhetetlenül bután néznek ki a lábszárnál/bokánál "elfogyó" nadrágok. Elég vastag, szal nem lengedezik annyira, hogy becsípje a lánc. A minősége? Aldissal, Lidl-össel nincs tapasztalatom, de biztos vagyok benne, hogy bőven hozza azt a szintet. Ha nem az ali legalsó polcáról válogatsz, simán lehet jó minőségű cuccokat találni, itt már sokan vettek onnan mezeket, sapkát, kesztyűt, de akár cipőt is. Nyilván van sok hulladék is, de azokat a legtöbb esetben ki lehet szűrni.

Új hozzászólás Aktív témák