Új hozzászólás Aktív témák

  • zolnagy

    őstag

    válasz Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ #23235 üzenetére

    Nekem ugyan Brasilia Lady van (PID-el), aminek nem az az eltolt fej-bojler felépítése van, mint az Audreynak, de a bojler űrtartalma szintén kb. 3dl sárgaréz, mint azé. Előtte volt egy PID-elt GC is.
    A bemelegedési idő itt több. Min. 30 perc PID-el is (de inkább 40)
    GC-nél elég volt 20 perc is átlagban. Robis blendnél akár 15 is, de extra hőigényű kávék gyakran megháláták a 30 percet annál is.
    A gőze sokkal erősebb, mint a GC-é, ellenben én azzal könnyebben gyártottam szép mikrohabot, mint ezzel (lehet ki kellene cserélnem a gőzcső végét :U )
    Sajnos a kettőt nem tudtam egymás mellett tesztelni, de ez vhogy stabilabb, komolyabb gép.
    Alkatrész terén sztem van minden, ami kellhet. Fűtőszálat is láttam hozzá, ha kellene. Sima EX5 Ulka pumpa kell hozzá. Fejtömítés is van több fajta. Standard 58 mm szűrők kellenek bele, de lehet kapni akár naked szűrőtartót is.
    Ami a PID-et illeti én viszont szinte csak azzal láttam. Lalinak is volt itt régen több eladó, mindegyik PID-el.
    Illetve pl. yeahhh-nak is volt két Audrey gépe, mindkettő PID-el.

    @prandris,
    nekem is az volt az első gépem sok éve.
    Kezdésnek nem rossz (daráló kötelező), de a következő gépem (Gaggia Evo) azért nagyságrendekkel jobb kávét készített.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák