Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beleriand72

    tag

    sziasztok. Megköszönném, ha véleményt írnátok a mostanában rendelt rendszeremről. Klipsch R-28F 5.1 + Yamaha RX A670.A szettet márkakereskedőnél vásároltam, ők is üzemelték be. Erre a rendszerre kb felhasználói igény+kinézet+árkategória után jutottam. Alapvetően az átlagtól magasabb minőségi zenehallgatási (CD, BR koncertek) kisebb részben filmélményeknek kell megfelelnie. Kb 25-30 m2-es nappaliban fog üzemelni, most ismerkedek a Yamaha applikációkkal.
    Kizárólag felhasználói véleményeket, javaslatokat szeretnék, a fizikai paraméterei mellett milyen javallott beállításokat érdemes...
    Árkategóriájában jó választás volt-e a Klipsch, Yamaha A sorozata ár/érték arányba valóban megérte-e az alsóbb kategória (v) csúcsaihoz képest. Válaszokat köszönöm

    MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

  • beleriand72

    tag

    válasz Nemir Ombe #143371 üzenetére

    Átlagos zenehallgatást én úgy értettem, hogy barátaim, kollegáim, ismetőseim, volt osztálytársaim minimum 80%-a zenét vagy tv-n vagy PC-re kötött 2 hangfalon hallgat. Hifi vagy Tescos házimozi rendszere kb tízből egynek van. Igazából meglepődnék, ha akár ezen topic tagjai között is más lenne a leostás (itt nyilván nem arról beszélek, hogy bármelyikőtöknek itt ne lenne 10-15 olyan virtuális barátja, akinek xxxértékű szettje van). Mégegyszer, én az átlag felhasználástól szeretnék minőségibb zenehallgatást. Kb ez az anyagi ellenérték, amit szánhattam rá és olyanok véleménye érdekelne, akik hasonló rendszert üzemeltetnek. Esetleg ez a szett ebben az árkategóriában miért nem volt jó választás. Elsősorban jobbító kritikát tanácsot vártam elsőre.

    MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

  • beleriand72

    tag

    Új vagyok a témában (jó tudom, akkor miért ide írok), de pont egy erősítőből nem mernék megvenni egy használtat (kvfőző fórumból jövök, ott azért könnyebb felmérni az állapotot), egy erősítőnél, gondolom előfordult már olyan, hogy a használt elég hamar feladta. Másik szempont, amiért - gondolom - érdemes az újra rászánni a +20-25%ot, az a parasztvakítás. Nekem fontos, hogy most ő lett a nappali legfontosabb eszköze, rajta keresztül elérhető minden: PC, wifi, bluetooth, laptop, MI6, netradio, zeneadatbázisok...

    [ Szerkesztve ]

    MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

  • beleriand72

    tag

    válasz Lacielvtárs #143377 üzenetére

    Biztosan igazatok van, én a beállítottságom miatt (gépészmérnök vagyok) eleve idegenkedek a komolyabb műszerektől és kicsit szkeptikus vagyok és nem megy a fejembe, hogy miért cserél le egy ilyen szerkezetet, ha annak semmi baja. Jó tudom, a következő többet tud, de mondjuk egy év használat után a 700ezres erősítőt kidobni 400ért, ez nekem magas, főleg, ha ezeknek a tökéletes (?) állapotú hightech cuccoknak piaca is van, amihez hozzá is férhetek...?

    MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

  • beleriand72

    tag

    Köszönöm mindenkinek az iránymutatást

    MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

  • beleriand72

    tag

    Feltartani senkit nem szeretnék - lehet nem is feltétlen egyezik a topic szabályzattal és biztosan már ezerszer ki lett tárgyalva - de szerintem ez a 'hallgass meg többet, neked melyik tetszik" abszolut szubjektív. A technika akár minden esetben lehet csúcskategória hiba nélkül. Az hogy nekem melyik basszus hogy tetszik, melyik cin nem bántja a fülemmind-mind csak nekem fontos. A zenész nem hozzám hangolta a hangszerét, lehet amire a többség azt mondja hogy nem elég telt...nos ők épp úgy akarták. Kb 100 rendszeren 100 féleképp szól.
    A rendszer dinamikájára is ugyanígy igaz, nem az a cél, hogy tökéletesen kialakított akusztikájú helységben hallgassuk, hanem otthon kényelmesen a kanapén és az már nem ugyanaz.
    Hülye kérdés, de melyek azok a 100%ban objektív jellemzők, amelyek kizárólag a rendszer minőségére vonatkoznak. Természetesen az alkatrészek (kondenzátorok, kis apró bigyók...)teljes minőségi ellenőrzésén kívül.

    MI6 - Canon EOS 30D - Gaggia Classic - Mazzer Super Jolly - Klipsch R-28F - Yamaha RX A-670 - Scott Sub Cross10 - Sonder Camino Ti Rival 1x - Bianchi Oltre XR4 - Ricoh GRIIIx - Lelit Bianca PL162T-v3 - Mazzer Omega - Niche Zero

Új hozzászólás Aktív témák