Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz nofi #83807 üzenetére

    Szia!

    Nálam dettó ugyanez volt, a nagy súlyos guggolások, felhúzások, meg a bell jó kis porckorongsérvet okozott. Megoldás? Először is ajánlom a porckorong.hu-t, nekem az ő könyvünk tette helyre a derekam.

    Edzés tekintetében annyit tudok mondani, hogy ahol lehet minimalizálni kell a gerinc kompresszióját. Súlyzós guggolás helyett egylábas guggolás, military press helyett kézállásban karhajlítás és így tovább. Hosszú távon neked kell kitapasztalni, hogy mit bír a derekad, de általánosságban elmondható, hogy a nagy súlyos gyakorlatokat nem jó erőltetni. Mindenre megvan a helyettesítő gyakorlat, szóval saját súllyal is szép eredményeket lehet elérni, de testépítő fizikumot nem.

    Én teljesen átálltam az erőgimnasztikára két éve, azóta az erőszintem minden tekintetben megduplázódott és azért kinézetben is fejlődtem. Tömegnöveléshez nem hatékony ez a módszer, inkább tömöríti a már meglévő izomtömeget, meg relatív erőt fejleszt, de azt nagyon.

    A másik megközelítés az lenne, hogy teremben ahol lehet, kisebb súlyokat, gépeket használsz és végig koncentráltan, lassan csinálsz mindent, sok ismétléssel. Ez kiválóan durrant, tök jól lehet vele izmosodni, de erőben nem igazán fejleszt.

    [ Szerkesztve ]

  • goodboy007

    senior tag

    válasz nofi #83807 üzenetére

    Keress rá YouTube-on Bunny-s videókra, ő is hátfájós és elég sajátos módon edz.

    (#83767) tfalcon96:
    "15 hát torna (két kéz hátam mögé egy székre felkapaszkodva, lábam székkel szemben kinyújtva, 40-50 cm magasságban kinyomom magam)"

    Ha jól értem, ez a börtöntricepsz akar lenni. Én ebből több sorozatot szoktam csinálni, nem csak kettőt, hogy igazán szétgyilkolja a tricepszet.

    "...illetve nem enni nehéz ételt 6 óra után."
    Mit értesz "nem nehéz étel" alatt? Zsír helyett olajban sütöd a szalonnát? Ez a "6 óra után ne együnk" téma max akkor állja meg a helyét, ha este 8-kor fekszel. Pláne, ha este csinálod az otthoni edzést, utána kéne enni, ha már kifárasztottad magad.

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

Új hozzászólás Aktív témák