Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz Qru #60080 üzenetére

    0° környéki reggelen (akár oda is süthet a nap, úgybmég rosszabb), az egyébként kényelmesen nyolcvanas (nálam inkább kilencvenes) kanyarba hánnyal kell menni, hogy ne legyen határon? :F

    Környe felé hetente több autót láttam az árokban/út szélén amíg nem kapott új aszfaltot, páran előttem csúsztak ki, 50-60-al. Pickupok kis havon is (főleg azon, nagyba fogott volna a minta, itt még kellett volna a jó keverék) gyönyörűen drifteltek 40-50-el ugyanitt, kerék ment le a padkára, onnan volt aki összeszedte, volt aki nem.

    Megállás picit rövidebb, elindulás is jobb fwd autónál hanelől a jobb gumi.

    Szerintem kisebb baj lököst törni, mint tükröt és antennát.

    Aki félti az autót a kis koccolástól, meg azt hiszi az a baj ha nem tud elindulni (nem pedig azon agyal, hogy akkor hogyan áll meg és hogyan lesz irányítható ha el se tud rendesen indulni) tegye előre a jobbat.
    Aki nem akarja meghempergetni az autót, az pedig hátra.
    Vagy vegyetek szettben gumit, és adjátok el a pár évest.

    Ezt súlykolják a mentők, tűzoltók, minden autós szakmai szervezet.
    De persze sok jóvanazúgyis gumis és nekinemondjamegsenki autós azért is előre rakja a jobbat.
    Külön helye van a szívemben azoknak, akik elől télivel, hátul öreg nyárival közlekednek télen; hátul a gyereküléssel.

    Tele a yt ilyenekkel, mikor egy vacak diletáción elindul keresztbe az autó (igen, Bp-n is van pár ilyen hely), vagy egy nagyobb repedésen.

    Jellemzően tetézi a bajt, hogy lassú ellenkormányzással vagy fékezéssel adják meg a kegyelemdöfést a manővernek.
    A cél hogy gyorsan az autó eleje kerüljön vissza előre (ha még van arra egyáltalán hely), mikor ösztönösen ráfékez az emberek 50-60%-a, pont az irányítható első kereket lassítja, az oldalra csúszó hátsónak úgyis mindegy mert alig forog; és ezzel máris szépségeset pördül az autó.

    Meg a direkt ezt firtató vizsgálatok videói is beszédesek. New tyre kezdetűek vagy mixing tyre. [link] , [link] , [link] , és az összes gumigyártónak is van

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák