Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #8651 üzenetére

    up :U

    Bocs, hogy ideOFFoltam, de ennek az az oka, hogy ami más (pl. gamer) körökben halk PC, az nekem (és HTPC-körökben) "nem maradhat velem egy szobában"-szintű zajt termel. Mindenkinek más a "halk" szint :)

    Jelenlegi atomos configon a 480p youtube videok egy része is már szaggat, ami még meredekebb, hogy a dailymotiontől még az egér is akadva mozog... 1080p matroska korrekt lejátszására meg esélyem sincs. Ezért a korszerűsítés... és azért AMD, mert tudtommal az intelnek még nincs BluRay3d (párhuzamosan két FullHD stream, vagy egy duplaméretű, ez mindegy) hardveres lejátszására alkalmas integrált vezérlője... a külön 3d kártya meg megintcsak felesleges plusz kiadás illetve energiafogyasztás, ha egyszer létezik használható integrált eszköz. Csak netezésre, töltögetésre meg filmnézésre kéne, játékra, kódolásra, renderre, satöbbire nem, arra van másik (zajos) vas (max. hébe-hóba egy-két flash casual vagy BigFish cucc).

    Szal ha van ötlet az "e" sorozatú AMD procik hűtésével kapcsolatban (halk-e a gyári, ha ventit cserélek elég-e a gyári borda, satöbbi), illetve ha más jól hűthető AM3-as procit ismertek (ami legalább ilyen 1500-1600 PassMark pont környékén teljesít, amit tudom, hogy nem mérvadó, de mégis nagyjából behatárol), akkor azt köszönettel várom :K

    Ha nagyon OFF vagyok itt és tudtok megfelelőbb topicot, akkor kérek egy megnevezést vagy linket, mert kipróbáltam már vagy harminc variációt, de egyik szerint se találtam halk cpuhűtéssel foglalkozó helyet...

Új hozzászólás Aktív témák