Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #8651 üzenetére

    up :U

    Bocs, hogy ideOFFoltam, de ennek az az oka, hogy ami más (pl. gamer) körökben halk PC, az nekem (és HTPC-körökben) "nem maradhat velem egy szobában"-szintű zajt termel. Mindenkinek más a "halk" szint :)

    Jelenlegi atomos configon a 480p youtube videok egy része is már szaggat, ami még meredekebb, hogy a dailymotiontől még az egér is akadva mozog... 1080p matroska korrekt lejátszására meg esélyem sincs. Ezért a korszerűsítés... és azért AMD, mert tudtommal az intelnek még nincs BluRay3d (párhuzamosan két FullHD stream, vagy egy duplaméretű, ez mindegy) hardveres lejátszására alkalmas integrált vezérlője... a külön 3d kártya meg megintcsak felesleges plusz kiadás illetve energiafogyasztás, ha egyszer létezik használható integrált eszköz. Csak netezésre, töltögetésre meg filmnézésre kéne, játékra, kódolásra, renderre, satöbbire nem, arra van másik (zajos) vas (max. hébe-hóba egy-két flash casual vagy BigFish cucc).

    Szal ha van ötlet az "e" sorozatú AMD procik hűtésével kapcsolatban (halk-e a gyári, ha ventit cserélek elég-e a gyári borda, satöbbi), illetve ha más jól hűthető AM3-as procit ismertek (ami legalább ilyen 1500-1600 PassMark pont környékén teljesít, amit tudom, hogy nem mérvadó, de mégis nagyjából behatárol), akkor azt köszönettel várom :K

    Ha nagyon OFF vagyok itt és tudtok megfelelőbb topicot, akkor kérek egy megnevezést vagy linket, mert kipróbáltam már vagy harminc variációt, de egyik szerint se találtam halk cpuhűtéssel foglalkozó helyet...

  • zsola32

    őstag

    válasz spidersoft #8664 üzenetére

    az ION-os konfog azért nem rossz.
    HD tartalmak lejátszására nagyon jó, akár WIN7 alatt is.

    nekem egy Zotac ION A-E lapom van, tökéletesen megfelel a célra, igaz csak két giga ram van benne. (még)
    véleményem szerint média mindnesnek célszerű használni a ketyerét, minden más azért lassú rajta.
    ez nem azt jelenti, hogy nem műxik, csak lassú egy picit. (xp-vel jobb a hangulat, csak ugye a hd filmek...)
    Picopsu nagyon jó megoldás, én számolnék vele a helyedben.
    Ion-os géphez tökéletes választás.

    PL [link]

    a másik gépem egy i3-as keytere.
    mindent tud amiről írtam és tudsz vele 100 oldalt nyitni egyszerre.
    csak ugye az ára.. az ION-hoz képest.

    nem a bele a drága, hanem hogy be lehessen vinni a szobába.
    ház, táp, csendességre hangolva.
    elgondolkodtató....

    egyszóval mindent meg lehet oldani, kitűzöd maganak a 10-12 decibelt, alkatrészenként és összeszegeled. bizti csendes lesz, csak körül kell járni a témát.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz spidersoft #8661 üzenetére

    Először én is a procihoz:
    Attól függ mire kell.
    - Az Atom prociként tényleg nem túl erős, el lehet vele pötyögni, de ha rendesen használni akarod normál célokra is a gépet, pl. net sok tabfüllel, stb... (és idegesít, hogy nem megy minden azonnal) akkor kevés lesz. Ha csak light-os felhasználásra kell akkor elég. Az Ion része viszont HD-re, stremingre, flashre szvsz tökéletes, lazán bírja.

    Ha erősebb proci kell akkor pedig amit ajánlottak:
    - Sandy Bridge. Drága de nagyon erős. Úgy keress rá, hogy Intel 2300 2400 2500, stb...
    Fogyasztásban nagyon jó, ha nem terheled és a beépített IPG-t használod (ami szintén bőven elég erős a fentiekhez) akkor HTPC szinten fogyaszt. Ha pedig kell akkor van olyan erős, sőt erősebb 150-170W körüli fogyasztással mint egy mai bika 4 magos gép. Persze lehet vele játszadozni is. Alulfeszelni, amivel még jobb a fogyasztás és még mindig az egyik legerősebb proci marad. Nyilván a fogyasztás miatt jól is hűthető.

    - A kettő között:
    AMD-s 2 magos proci, amit te is írtál. Integrált vga-s lap, szintén elég a fentiekhez, prociból valami alap 2 magos 2.4-2.7GHz-es. Ezek jól fogyasztanak, alulfeszelhetőek nagyon, ha jót fogsz ki és azért egy nagyságrenddel erősebbek az Atomnál. Jók nagyobb terhelésű általános felhasználáshoz is. Fogyasztásban pedig még ilyen paneltáppal is lehet szerelni, paneltápok ha jól tudom vannak 120W-ig, egy ilyen konfig alulfeszelve 70-80w, de max 90w körül fogyaszt a saját méréseim alapján.
    Prociban ha szétnézel a bolhán, szokott lenni egymagos Sempron LE-140 is, ami kétmagosítható, nekem ilyen megy a családi HTPC-ben, egy mag helyett 2 maggal 2.7GHz-en valami 1.1-1.15V körül. :)

    (A saját HTPC-m meg Atom+Ion-os)

    - Vagy negyedik variációként meg lehet várni a Zacate-t. Az talán valahol az Atom+Ion és a 2 magos 2.5GHz körüli amd között lesz.

  • hati

    addikt

    válasz spidersoft #8661 üzenetére

    Nekem sztem halk a gépem és elég erős is.

    HTPC kliens:

    C2D 2180@1V (azaz alul van feszelve rendesen), 4GB ram, 40GB-os SSD, 120W-os panel táp+"tégla", ATI HD4550 passzív. 2 venti van a gépben (CPU gyári 500rpm-re visszavéve, házhűtő 5V-on megy). 1m-ről sem hallom, ha be van kapcsolva.

    HTPC szerver, egyben kliens is:
    ua, mint a klines +2 TV tuner (1 analog és 1 dvb-t).

    NAS:
    tp-link 1043 routerre kötött usb hub, azon 2db 2.5"-es HDD

    A gépek idle fogyasztása 70W alatt van.

  • sb

    veterán

    válasz spidersoft #8664 üzenetére

    Ja és még annyit az eredeti kérdésre visszatérve, hogy nekem a gyári hűt megy a kétmagosított Sempronon. Így alulfeszelve két maggal is rendesen vissza lehet venni, talán vmi 15-20% körül pöröghet, úgyhogy abszolút nincs hangja (szerencsére nem is morog) és így is csak 40-50fok körül van max, ha jól rémlik. Gyk. passzívan is elvinné majdnem, alig melegszik.

    A fogyasztásara:
    Idle 40W, prime95 alatt 75-80W, prime95+Furmark 90W... de ez utóbbi elég extrém terhelés. :)
    HD lejátszás közben olyan 50-52W-ot mértem.
    Mindezt konnektorból és egy 350W-os TFX táp mellett úgyhogy szerintem paneltáp mellett 10-15W-ot le lehet vonni még a fenti értékekből.

    A pontos konfig:
    MSI 880GM-E41
    Sempron LE-140 @X2 2.7GHz
    2x1 GB DDR3-1333
    Hitachi 1TB 7200-es HDD
    5.25-ös ODD

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz spidersoft #8661 üzenetére

    Szia!

    Az e jelzésű amd procik nagyon jók, nagyon takarékosak és nagyon dárgák. :DDD
    Ami hűtőt adnak hozzá az köpedelem. Nekem a 60k-s procihoz képesek voltak adni egy ilyen 500 ft-os bóvlit. :U Viszont pwm-el szépen levehető a fordulatszáma, úgy elviselhetőbb.

    Személyes tapasztalatom a htpc-vel az, hogy itt a cpu lesz a legkisebb gondod. Ha csak tényleg hd és netezés a cél, akkor a legolcsóbb, legkisebb fogyasztásút válaszd. Az amd-nek vannak a 45 wattos LE cuccai. Azok idle még annyit sem esznek, sőt szinte fakírok. :DD

    A hd videót nyilván a gpu köhögi ki magából. A cpu lényegében csak az os-t esetleg a böngészőt futtatja. A szoftveres oldala az igazán érdekes. nekem az LE-1640 fixen beáll 1000 mhz-re és el nem mozdul onnan semmi hd film alatt. A ram fogyasztás is elhanyagolható, ilyen 200 mb körüli! (xbmc és linux)

    Úgyhogy szerintem az apróban böngéssz. :)

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #41490 üzenetére

    eközben meglett a típus: concorde mini pc 101, tehát elvileg rikomagic MK802II. Vajon az ott írt 8GB-os SD kártya fontos, vagy jó másmilyen is? 32GB-osom van épp, vagy 2GB-os... látni látja a 32-est is, próbáltam gépre kötve :) csak a rendszer nem bootol rajta, kártyaolvasónak működik :D

Új hozzászólás Aktív témák