Új hozzászólás Aktív témák

  • ozsvar

    tag

    Sziasztok!

    Többetek tanácsára J1800 helyett J1900-et választottam egy Asrock Q1900DC-ITX személyében. Először is köszönöm a tippet, valóban jobb választás volt!
    Probléma: Windows 8 Pro rendszer alatt, Media Player Home Cinema-t használok filmlejátszásra. Észrevettem egy kis "micro stuttering"-et (magyarul talán a "röccenés" a legjobb szó). Nagy bőszen nekizuhantam a kimeneti renderer-őket variálni, volt ami jobb, volt ami látványosan akadozóbb képet produkált. Kipróbáltam a "Sync Renderer"-t, ami 23.976fps filmeknél egész jó volt, de a régebbi 25fps-es DVDRip-eknél szaggatott. Kipróbáltam DXVA nélkül is, szoftveresen mintha jobb lett volna, de még mindig láttam a röccenéseket. Ekkor frissítettem a legújabb intel HD Graphics drivert: nem segített. (VLC-vel ugyanez a helyzet.) Rákerestem, és a neten tanácsolták, hogy ha a TV támogatja (szerencsére igen, Samsung H5000), akkor próbáljam meg kényszeríteni teljes képernyőnél a film képkockasebességéhez legközelebbi frissítési frekvenciát. Erről beszélek. Na ez csodát tett, miután kikapcsoltam a TV-n mindenféle képjavító, zajcsökkentő funkciót, pont olyan lett a kép, mint amit elvártam. (23-24 fps körül fullHD 24p-re, 25fps körül fullHD 50p-re kényszerítem a TV-t, és így OK.)
    Kérdés: nincs erre elegánsabb megoldás, hogy 60Hz-en járassam a TV-t, és mégse szaggasson?

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

Új hozzászólás Aktív témák