Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz rocket #10915 üzenetére

    Az a sok ezer user akinel megvan a 80/40-hez kozeli sebesseg, ha meg nincs akkor alacsonyabb csomagra kell valtani.

    Igen, ilyen egyszerű lenne, ha ADSL-ről, vagy kábelnetről lenne szó, ahol az átviteli közeg nagyban befolyásolja az elérhető sebességet. Itt viszont legfeljebb arról lehetne szó, hogy egy aktív eszköz (átjáró, switch...) max. átviteli sebessége el van érve, de akkor nem konstans ~40/20-at mérnél egy olyan vonalon, ahol 80/25-nek kellene lennie, hanem napon belül ingadozna.

    Nem viccbol vannak a garantalt savszelessegek, es azert ilyen alacsony, hogy szepen le legyen vedve a szolgaltato.

    Pontosan, méghozzá azért, hogy a 80/25 helyett néha 70/22-nél ne kezdjenek reklamálni a vérpistik (igaz, pl. 20/10-nél sem tehetnék, de az - jelenleg - nem is lenne érdeke a szolgáltatónak, mármint, hogy a 80/25-nek fizetett szolgáltatásnál 20/10-et adjon - és reklamálás alatt nem azt értem, hogy telefonálnak az ügyfélszolgálatra, hanem, hogy jogi lépéseket tesznek).

    Ettol meg a speedtest.net eredmenyeit nem fogadjak el, nem en talaltam ki ezt se, ez teny.

    Azt én értem, nem is gondolom, hogy feltétlen el kellene fogadniuk (a helyükben én sem tenném, bár iránymutatásnak megfelelő), én azt mondom, hogy a gyakorlatban olyan nincs, hogy speedtest.net-en ~40/20, a saját mérőjükön pedig ~80/25, méghozzá állandó jelleggel (ill. szándékos behatással éppen lehetne, csak annak meg megint nincs sok értelme a szolgáltató oldaláról).

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák