2017. február 22., szerda

Gyorskeresés

(#3451) K10PA válasza K10PA (#3431) üzenetére

K10PA
(lelkes újonc)

Köszönöm az eddigi segítségeteket!

A legtöbbet ígérő programnak az XMedia Recode bizonyult.

A videó sávhoz hozzá tudom adni a be- és leúsztatást - természetesen időtortúrát igénylő konvertálással, DE egészen jól paraméterezhető a konvertálási beállítás. Az eredetihez nagyon hasonló formátumot lehet produkáltatni vele. Az eredeti és a konvertált változatból, MPC-vel kiolvasott tulajdonságokat összehasonlítva, csak egy adatot nem tudok összhangba hozni, az pedig a "Frame rate mode".
Az eredetiben "25.000 FPS", míg a konvertáltban "Variable".
Az igazán bajom az, hogy a konvertált MPC-vel való lejátszása közben, ha léptetem, akkor a kívánt képre ugrik, de csak a hang indul el, a kép állóképként jelenik meg és csak másodpercekkel később indul meg, akkor persze oda ugrik ahová a hang már elérkezett.

A XMedia Recode-ban melyik beállítás lehet a felelős ezért?

Köszönöm!

(#3452) pcsabat válasza Multibit (#3430) üzenetére

pcsabat
(őstag)

Köszönöm szépen, kipróbálom!

pcsabat felhasználónak 50 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#3453) pinnacle

pinnacle
(PH! addikt)

Sziasztok! Van olyan program, ami FHD, 50p-s fájlokból tud DVD-t készíteni? Én régebben próbáltam, de soha nem lett folyamatos a lejátszás, mindig szaggatott.

[ Szerkesztve ]

(#3454) Multibit válasza pinnacle (#3453) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Gondolom, ez egy FHD video kamera terméke. A kamerához nem adtak szoftvereket tartalmazó lemezt? Az én Panasonic kamerámhoz adtak. Szerintem azon van olyan szoftver, amivel DVD-t lehet gyártani.

(#3455) pinnacle válasza Multibit (#3454) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Nekem is Panasonic kamerám van, SD90, 2 szoftverem is volt, (vettem egy másik Panasonic kamerát, a következőt, de visszavittem) de már a nevére sem emlékszem. :) Úgy emlékszem az volt a gond, hogy a PC-re mentett fájlokat nem tudta kezelni, csak a kamerából direkt ment. Egyébként .mts összefűzésre nem az MKVToolnix a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#3456) Multibit válasza pinnacle (#3455) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Ha csak összefűzni akarsz, és nem kell konvertálni, akkor jó az MKVToolnix is. De az előbb még DVD-ről volt szó...

(#3457) pinnacle válasza Multibit (#3456) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Csak most kellene DVD, ismerősnek. Mi is volt a Panasonic szotfver neve? Lehet, hogy valahova feltöltöttem, mentettem. Egyébként mibe konvertál? 720x576 25i?

Megtaláltam, talán a HD Writer. Nekem 3.0 van, lehet, hogy a legújabb 5.2-vel próbáljam?

[ Szerkesztve ]

(#3458) Multibit válasza pinnacle (#3457) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Most még a munkahelyemen vagyok. Ha hazaértem, megkeresem. Soha nem használtam, magamnak minden marad az eredeti minőségben. Egyszer készítettem DVD-t apósnak a lányom szalagavatójáról, de azt TMPGEnc Authoring Worksszel intéztem (fizetős).

(#3459) pinnacle válasza Multibit (#3458) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Köszi! Neked sikerült folyamatos képlejátszást elérni? 720x576 25i-nél lehet jobb? Egyébként manapság lehet, hogy már vége a DVD-nek, én mindenkinek media playert ajánlok, ott nincs gond a konvertálással. Ismerősömet még nem sikerült rábeszélni.

[ Szerkesztve ]

(#3460) pinnacle

pinnacle
(PH! addikt)

Kipróbáltam a HD Writer 3.0-t. Kamerát használja a konvertáláshoz, CPU kímélő megoldás, egészen jó a képminőség, csak az a gond, hogy minden fájlt külön rögzít, így van egy kis akadás a képváltásnál. Illetve 1,5GB után új lemezen akarta folytatni. Copy to media-t választottam, 1 óra férne rá, ez csak 22 perc volt. Nekem ez a DVD minőség akár jó is lenne, csak azt kellene megoldani, hogy az egész rajta legyen, illetve, ne akadjon minden váltásnál.

[ Szerkesztve ]

(#3461) Multibit válasza pinnacle (#3459) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Nem találtam meg a DVD-t :B
Mint írtam, én a TMPGEnc Authoring Works programot használtam DVD gyártáshoz. Megnéztem, akadás mentesen ment a felvétel lejátszása (DVD ISO-ból Dune Smart B1 játékossal). 720x576 25i DVD készült a V700-as kamera 1920x1080 50p felvételéből.

(#3462) pinnacle válasza Multibit (#3461) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Köszi! Ez a HD Writer jó lenne, csak nem jövök rá, hogy kell beállítani. Talán majd jár erre valaki aki használta. 27. oldal szerint csinálom, de XP vagy SP beállításnál is 2 lemezre akarja írni a 1,5GB-ot. A programmal összefűzött .m2ts-t meg nem látja, pedig lehet, hogy akkor nem egyesével hozná létre a .vob-okat.

[ Szerkesztve ]

(#3463) pinnacle válasza pinnacle (#3462) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Azért akarja 2 lemezre írni, mert maximum 99 fájlt tud másolni. Nem találtam DVD készítés menüpontot, csak másolást.
Viszont az idáig soha nem használt Multi csatlakozómmal, asztali DVD íróval, már majdnem jó, csak az a gond, hogy nehezen indul el a videó, illetve 4:3 a képarány.

(#3464) Multibit válasza pinnacle (#3463) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Asztali DVD írót használva bejön egy D/A és egy A/D átalakítás a folyamatba! A konvertálás amúgy is ront a minőségen, minek még két felesleges konverzió előtte?

[ Szerkesztve ]

(#3465) pinnacle válasza Multibit (#3464) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Köszi! Szerintem többet nem lesz DVD-re konverzió, inkább veszek neki egy media playert. Egyébként nem is értem miért hagyták le a kameráról a FireWire csatlakozót. Lehet, hogy az átalakítás miatt rossz képarányt ad meg? Ez az eredeti felvétel. 1. HD Writer .vob-ja. Az asztali író anyagát 4:3-nak jelzik, a VLC is így indul el, de ez nem úgy néz ki, mintha az lenne. 16:9-re állítva, már olyan, mint a korábbi fájlok, DVD lejátszó is is indítja. Igaz nem teljesen, mert az oldalsó részek lemaradnak, tehát inkább csak belenagyít.

[ Szerkesztve ]

(#3466) Multibit válasza pinnacle (#3465) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Az asztali író hibásan detektálta a képarányt (vagy rosszul van beállítva). Ilyen esetekben nem kell újra konvertálni, csak egy reauthoringet kell végrehajtani a hibás képarányú DVD-n. A helyes képarány (16:9) megadása után kapunk egy anamorf képű DVD-videót.

(#3467) pinnacle válasza Multibit (#3466) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Köszi!

.mts fájlokat milyen formátumban érdemes egyesíteni? Nem tudom, hogy .mkv-ban gyengébb-e a képminőség, én nem látom, igaz csak 37"-s TV nézem. Ha van jobb megoldás erre, olyan kellene, ahol az összes fájlt hozzá lehet adni egyszerre, mint az MKVToolNix-nél.

[ Szerkesztve ]

(#3468) Multibit válasza pinnacle (#3467) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Ha csak a konténert változtatod, akkor nem lesz se rosszabb, se jobb a minőség. Töltsd be egy MKVToolnix-be az összefűzendő fájlokat és hajrá! Lesz egy nagy mkv fájlod.

(#3469) pinnacle válasza Multibit (#3468) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Köszi! Idáig is ezt csináltam, csak úgy emlékeztem régebben azt mondták, hogy jobb az .mts, csak nem találtam olyan programot, amivel egyszerre hozzá tudtam volna adni a fájlokat.

(#3470) pinnacle

pinnacle
(PH! addikt)

Jó ez a HD Writer, csak múltkor valószínűleg rossz helyen kerestem a fájlt, ezért hittem az, hogy nem látja. Edit Video - Create a new project-nél létrehozzuk a fájlt, majd Cpoy to media-val DVD-re írjuk. .m2ts felirat nélküli, de a DVD-n már látszik a felvétel időpontja.

(#3471) dangerzone

dangerzone
(PH! addikt)

Sziasztok!
Tudtok olyan megbízható programot, amivel MKV fájlokat AVI-vá lehet konvertálni?

豆スープ

(#3472) Keef_Lee

Keef_Lee
(fanatikus tag)

Milyenre érdemes konvertálni azt a filmet, amit Kodi médiatárban szeretnék megőrizni. Nem a letöltöttekre gondolok, mert azt nyilván nem alakítom át. De pl. saját felvételek, pvr-eket mire érdemes?
Utoljára a Dunaworldről vettem fel UPCD DVBS streamet satbox-al 720*576 PAL, aztán avidemuxxal konvertáltam és utána nézem, hogy a Kodi 4:3-nak mutatja.
Szóval szívesen venném, ha valaki leírná, hogy milyen kodekkel és akár mekkorára (képpont) érdemes transformálni, konvertálni. Úgy, hogy a Kodi is szeresse meg én is. :)
Avidemuxal szeretném, mert abban használom a delogo filtert is.
Onnét kezdjétek, hogy mkv vagy mp4 legyen és abban a beállítások! :)

(#3473) Multibit válasza Keef_Lee (#3472) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Az én álláspontom:
Ha már úgy döntök, hogy egy felvételt megtartok, akkor azt a lehető legjobb minőségben akarom megőrizni! Azaz nem konvertálom, csak remuxolom mkv konténerbe. Marad az eredeti video és audio kodek. Inkább elviselem a logót, mintsem rontsak a minőségen.

(#3474) Bozek válasza Keef_Lee (#3472) üzenetére

Bozek
(PH! nagyúr)

"720*576 PAL, aztán avidemuxxal konvertáltam és utána nézem, hogy a Kodi 4:3-nak mutatja"

A 720x576 szerinted milyen képarány? 16:9? Mert nagyon nem. Igaz, hivatalosan az 5:4, de azt is sokszor szokták 4:3-ként emlegetni (ami a 720x540 lenne amúgy).

(#3475) Ueda válasza Keef_Lee (#3472) üzenetére

Ueda
(fanatikus tag)

Annyit tudok segíteni, hogy x264 és x265 kodekkel érdemes crf (constant rate factor) 20-25 tartományban kisérletezni. Kis crf jobb képminőség és nagyobb fájlméret. Nagy crf rosszabb képminőség (leginkább a kockásodást értem ezalatt) és kisebb fájlméret. Korábban csináltam ezzel kapcsolatban tesztet : constant rate factor .

(#3476) pinnacle válasza Bozek (#3474) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

720x576 lehet, 4:3, 16:9 is. Pont ez volt a gondom.

(#3477) Multibit válasza Bozek (#3474) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Önmagában a felbontás nem határozza meg a képarányt. A 720x576 felbontású videoanyag lehet 4:3-as, de akár 16:9-es.

Szerk:
Elkéstem 😊

[ Szerkesztve ]

(#3478) Bozek válasza pinnacle (#3476) üzenetére

Bozek
(PH! nagyúr)

Nem, a 720x576 nem lehet 16:9. Csak össze van nyomva a kép, amit a lejátszó húz szét 16:9-re, innentől fogva már valamilyen szinten információveszteség. Legalábbis ebben az esetben, mert lehet még olyan, hogy alul-felül fekete csík van, de az attól még 4:3 marad, csak a hasznos kép mérete 16:9.

(#3477) Multibit: De meghatározza. Az már a trükközés része, ha a videóanyag képaránya 16:9, a felbontás akkor is 4:3-as.

[ Szerkesztve ]

(#3479) pinnacle válasza Bozek (#3478) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Olvass vissza. Azt volt a kérdésem, hogyan tudnék a 1920x1080 50p-s felvételekből DVD-t készíteni. HD Writer 720x576 25i-re konvertálja.

(#3480) Keef_Lee

Keef_Lee
(fanatikus tag)

Ueda, Multibit és a többiek! Köszönöm, de konkrétabb válaszokra számítottam. :) A kérdésemre konkrétan senki sem felelt. Leírom segítségnek :) hogy most hogyan csinálom, legalább ahhoz képest tudtok javasolni.
Nos ahogy én csinálom jelenleg: 750*576 mpeg2 ts-ben van. Avidemuxban megnyitom. Reklámok kidobása, filternek delogo és resize. Utóbbival az arányokat megtartva Mpeg4 AVC(x264) 510*408, AAC(Faac) 128-ra alakítom 1passban. A képváltás marad 25fps. Ez eddig elment, de gondoltam hátha van jobb megoldás. pl. lehet, hogy a kodi jobban szereti, ha 16:9-re alakítom vagy valami egyéb beállítási turpisság...
Köszönettel várom a tanácsokat.

(#3481) Bozek válasza pinnacle (#3479) üzenetére

Bozek
(PH! nagyúr)

Te is olvass vissza, Keef_Lee hozzászólására válaszoltam. De biztos jó kötekedni...

(#3482) Ueda válasza Keef_Lee (#3480) üzenetére

Ueda
(fanatikus tag)

A képméreten nem változtatnék. Esetleg annyi , hogy a 720 (750) x 576 -ot 768 x 576 -ra alakítom. A PAL felbontás amúgyis kicsike már. :D A 768 x 576 meg pont 4:3 képaránynak felel meg. illetve jobban illeszkedik a tömörítéshez is. Minél kevesebbet nyúlunk bele a videóba, annál kevebb a veszteség, így több marad meg az eredeti képpontokból. Váltottsorosság megszüntetése (deinterlace) nem tudom, hogy kell-e ?

(#3483) Keef_Lee válasza Ueda (#3482) üzenetére

Keef_Lee
(fanatikus tag)

Samsung TV nem szokott dödögni, de deinterlacezem is akkor. (Vagy helyből be volt állítva valahol)
A lejátszó Rpi2 OSMC Kodi .
(A 750 elírás volt 720 az alapanyag általában.)

[ Szerkesztve ]

(#3484) Ueda válasza Keef_Lee (#3480) üzenetére

Ueda
(fanatikus tag)

16:9 -hez, ha megtartjuk a függőleges felbontást, akkor a 576 x 1,7778 = 1024, azaz 1024 x 576 -t kapunk, így a legkissebb a képpontveszteség. Vagy amit az előbb írtam, 4:3 -hoz 768 x 576. Ezek csak példák.

(#3485) pinnacle válasza Bozek (#3478) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Ezt írtad. Nem, a 720x576 nem lehet 16:9.
Lehet, hogy ez a megoldás.
PAL SD 720x576 pixels are not square. It can be both 4:3 and 16:9. 4:3 pixels are taller than they are wide. 16:9 pixels are wider than they are tall.

Keef_Lee tegyél be légy szíves egy MedaInfot, hogy milyen az eredeti fájl. MKVToolNix-el próbáltad már?

Panasonicnál azt mondták, hogy a HD Writer nem tudja, összefűzni az .mts fájlokat, 4GB-ként darabolja. Lehet, hogy akkor az MKVToolNix a legjobb összefűzésre.

[ Szerkesztve ]

(#3486) Keef_Lee válasza pinnacle (#3485) üzenetére

Keef_Lee
(fanatikus tag)

Most éppen nincs. Ja , de van egy programozott felvétel a Spektrume Homeról. Szerintem minden felvétele ugyanilyen a SatBoxnak (kivéve, ha a UPC HD-ben adott csatijáról van)
Érdekes, mert ez 16:9-nek jelzi. (akkor a Dunaworldről egy koncert felvétel, ugyanezzel a boxxal ugyanezzel a felbontással, miért 4:3?)

Általános
Formátum : MPEG-TS
Teljes adatsebesség : változó
Teljes adatsebesség : 2 260 kb/s

Kép
Formátum : MPEG Video
Formátum változat : Version 2
Formátum profil : Main@Main
Formátum beállítások, BVOP : igen
Formátum beállítások, mátrix : alapérték
Format_Settings_GOP : Variable
Format_Settings_PictureStructure : Frame
Kódek azonosító : 2
Időtartam : 19 perc 56 mp
Adatsebesség mód : változó
Adatsebesség : 1 760 kb/s
Legnagyobb adatsebesség : 15,0 Mb/s
Szélesség : 720 képpont
Magasság : 576 képpont
Képarány : 16:9
ActiveFormatDescription/String : Letterbox 16:9 image
Képkockasebesség : 25,000 FPS
Szabvány : PAL
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Sorváltás típusa : váltottsoros
Sorváltási sorrend : felső mezővel kezdődő
Bit/(képpont*képkocka) : 0.170
TimeCode_FirstFrame : 03:40:56:14
TimeCode_Source : Group of pictures header
Adatfolyam mérete : 251 MiB (25%)

Hang #1
Formátum : MPEG Audio
Formátum változat : Version 1
Formátum profil : Layer 2
Format_Settings_Mode : Joint stereo
Kódek azonosító : 3
Időtartam : 1 óra
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 128 kb/s
Csatornák száma : 2 csatorna
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 kHz
Videó késleltetés : -344emp
Adatfolyam mérete : 57,7 MiB (6%)
Nyelv : magyar

[ Szerkesztve ]

(#3487) pinnacle válasza Keef_Lee (#3486) üzenetére

pinnacle
(PH! addikt)

Próbáld ki az MKVToolNix-et.

Pixel méretaránytól függ, hogy a 720x576 4:3 vagy 16:9. Alul is írják.

(#3488) Keef_Lee válasza pinnacle (#3487) üzenetére

Keef_Lee
(fanatikus tag)

Valamikor néztem én ezt már régebben. Letöltöttem a port verziót. Nem látok benne delogo filtert. Ez nálam lét kérdés, nem tudom elviselni az életkor besorolást és a csatorna logot a kész anyagon.
Baromi gyors, de még a reklám kivágást sem találom hirtelen.
A kész anyagot a win mkv lejátszója nem ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

(#3489) bads1

bads1
(fanatikus tag)

Üdv,

DVD-ről lerippelt régi házi videófelvételt (VOB fájlok) milyen progival tudok átkonvertálni olyan formátumra amit egy átlag LG TV le tudna játszani pendriveról?

köszi

(#3490) Keef_Lee válasza bads1 (#3489) üzenetére

Keef_Lee
(fanatikus tag)

A VOB-ok, azok mpg2-es fájlok. Akár totalcommanderrel is összefűzhetőek egy fájllá és átnevezés filmcime.mpg-re után már lejátssza a TV. Ez azért jó, mert semmilyen minőségi változás nincs, mert nem konvertálsz.
Ha mégis konvertálni is akarod, akkor itt ajánlottak néhány programot néhány bejegyzéssel feljebb és a beállításokról is írtak. Én mindent mp4-be vagy mkv-ba teszek, írtam feljebb (#3480 ) a beállításokat és én mindenre avidemux-ot használok. Kodek is benne van, stb.

[ Szerkesztve ]

(#3491) smc

smc
(senior tag)

Sziasztok,

Tudnátok nekem egy programot ajánlani, amivel a következőket tudnám elvégezni:
-Videó "gyorsítása" - Pontosan azt szeretném, hogy egy 2 órás videót felgyorsítson annyira, hogy beleférjen nagyjából 10-15 percbe.
-Mindezt minőségromlás nélkül érje el.
-Esetlegesen, hogy nem a teljes videót gyorsítsa fel, hanem csak az általam megadott idősávokban.
-Ingyenes

A google nem volt annyira a barátom ebben a problémában, és most nem töltenék le még egy olyan programot, mint a Super Video Converter, mert vagy fél óra volt, mire letakarítottam a sok szemetet amit felrakott a gépre, ráadásul nem is tudtam vele elérni amit szeretnék.. :W

Köszi!!

(i5:3570-2x4GB-MSI:RX470.G.X.8GB)+(BQ:GW2750HM).(AS:T100TA).(S:Z1)

(#3492) bads1 válasza Keef_Lee (#3490) üzenetére

bads1
(fanatikus tag)

TC-ben ez pontosan hogy működik? Inkább azzal csinálnám mert egyszerűbbnek tűnik mint bármilyne más szoftverrel.. Ha leírnád megköszönném, nem csináltam még ilyet.

(#3493) Keef_Lee válasza bads1 (#3492) üzenetére

Keef_Lee
(fanatikus tag)

TC-ben első fájlra (Vob) ráállsz, ez az első szeletje a filmnek, ami általában 0,9 GB méretű. Fájl menüben Fájlegyesítés. Ennyi.

(#3494) slimshady

slimshady
(senior tag)

Sziasztok!

Tudna valaki ajanlani alkalmazast videovagashoz, ami megorzi az eredeti fajl meta adatait (keszites datuma, GPS koordinata) es nem vagy csak minimalis minosegvesztessel jar.

Elore is koszonom a segitseget!

üdv.: SlimShady

(#3495) bads1 válasza Keef_Lee (#3493) üzenetére

bads1
(fanatikus tag)

Köszönöm szépen sikerült! Így tényleg nem volt nehéz művelet, nem gondoltam hogy ilyen könnyen is mehet :)

(#3496) nyikszi

nyikszi
(senior tag)

Sziasztok! Félig-meddig idetartozik a kérdésem. Volna pár videó fájl, amit szeretnék saját szerverre feltölteni és azt onnan aki ismeri a linket meg tudja nézni, viszont NE tudja letölteni. Hogyan lehet megoldani?

Pl.: a https://vimeo.com/upload website-ról nem igazán lehet letölteni, mert on demand vagy mi?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3497) Bozek válasza nyikszi (#3496) üzenetére

Bozek
(PH! nagyúr)

Onnan is le lehet tölteni, a SaveVideo.me oldal például tudja.

Rakd fel Google Drive-ra és ott ki tudod kapcsolni a letöltés lehetőségét. Jobb egér a videón, Megosztás és ott beállítod, hogy a link birtokában bárki megtekintheti. A jobb alsó sarokban meg van egy olyan, hogy Haladó és ott ki kell pipálni a "Letöltés, nyomtatás és másolatkészítés letiltása az elemhez megjegyzést fűzők vagy az azt megtekintő felhasználók számára" előtti négyzetet.

Ezt nem tudod letölteni elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#3498) nfsu17 válasza Bozek (#3497) üzenetére

nfsu17
(PH! addikt)

azért elég ügyesnek kell lennie, hogy megtudja akadályozni, hogy ne lehessen letölteni.
a mai világban azért inkább le lehet tölteni, mint nem.
a tiedet is letöltöttem (nem a letöltés gombbal, az valóban nincs)
de az ötlet jó és aki nem akarja nagyon leszedni, vagy nem érdekli, az amúgy sem fogja, aki meg akarja, megoldja

(#3499) Bozek válasza nfsu17 (#3498) üzenetére

Bozek
(PH! nagyúr)

Tisztában vagyok vele, hogy megoldható. De olyan nincs, amit ne lehetne letölteni. Vannak oldalak, amelyek teljesen blokkolják a letöltési kérelmeket, de eddig csak olyannal találkoztam, ami Flash alapú, azt meg volt program, amelyik kicselezte és a bejövő streamet mentette. :)

(#3500) nyikszi válasza Bozek (#3497) üzenetére

nyikszi
(senior tag)

Köszönöm szépen :R Ez tökéletes lesz, majd megnézem holnap. Most egy 2 percet szántam rá, hogy leszedjem, de nem ment :) Többet nem szánok rá, akik ellen védve lesz, azok max a "facebúkhoz" értenek :D Persze, le lehetne szedni video capture-ral, de annak se lesz értelme. Azért majd megpróbálom leszedni alkalomadtán ;)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3501) Nunder

Nunder
(őstag)

Sziasztok,

Kaptunk az esküvő után majd 220Gb-nyi 4k-s nyersanyagot, hogy minden meglegyen az utókornak. (Persze van vágott is, de ez itt senkit nem érdekel :D ) Ezzel csak az a gond, hogy a rokonságban fellelhető eszközökön meg se moccan a cucc, valamint legalább 80 különálló videofájlról beszélünk.

Hogy egyszerűbb legyen az életünk szeretnék találni egy olyan szoftvert, amivel a FullHD-be való konvertálás és a valamilyen idősáv szerinti összevágás is megoldható lenne.

Az asztalimban van egy i5 3570K valamint egy Ti 650 SC, gondolom meg tudna birkózni a dologgal, még ha sokáig is tartana. Tudnátok erre a célra ajánlani valamit? Soha az életben nem vágtam még videót csak audiót, úgyhogy ha lehet ne legyen túl bonyolult :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.”

(#3502) Ueda válasza Nunder (#3501) üzenetére

Ueda
(fanatikus tag)

http://www.nchsoftware.com/videopad/ : Ez hasonló, mint a Microsoft Movie Maker.
https://sourceforge.net/projects/x264vfw/ : Windows alá x264 videó kódoló. Erre is szükség lehet.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.