Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    Nézegetem a bitcointalk.org-on, hogy néhányan már rendelik csak az avalon chipeket nyák és egyéb felszerelés nélkül. Gondolkozom, hogy 2 BTC-t csak a játék kedvéért invesztálnék a dologba.

    Ha minden igaz 0,28 Ghash x 20 chip = 5,6 Ghash számítási kapacitást kapnék ezért az összegért. 6,6 W/Ghash fogyasztás összesen 40 Watt max. fogyasztás.

    Összehasonlításul egy ATI 5970-es kártyával 0,7 Ghash 300 W-os fogyasztást jelent, szóval 8 kártyával érném el ugyanazt a számítási kapacitást. Áramfogyasztás 8x300 W= 2400 Watt. 55 Ft/kWh ár esetén egy hónapos üzem után a különbség 93500 Ft. Ha a kártyákat el is tudnám adni, akkor is még mindig jobban járok az első hónap után csak a fogyasztáscsökkenés miatt, ha egyedi avalon chipes bányász kártyát rakok össze.

    Jön a következő kérdés: mivel az avalon ki fogja adni a dokumentációját és már vannak do-it-yourself közösségek, van-e hazai cég, aki nekem összerakja a nyákot és otthonról bányászhatok magamnak egy kicsit?

    A témát azért dobom csak fel, mert jó móka lenne egy ilyen kártyát összerakni,magyar szereplőkel!

    Ha valamit elszámoltam, minden kritikát szívesen fogadok!

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák