2019. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-10 16:03:08

IT café

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4001) ignorant válasza almafa42 (#4000) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Ugy gondoltam h tokeletes kompromisszum lenne (nekem is kellene utaznom, mondjuk ugyanannyi mint bp) :D

(#4002) #24650752 válasza ignorant (#3999) üzenetére

(törölt tag)

Valami hasonlóról beszéltem neked, de annyi esélyt adtam a dolognak, hogy ha 5-6 ember jelentkezik, akkor én sem sajnálom rá a pénzt és elmegyek. Ilyen kétesélyes versenyző lettem volna, de hogy rajtam kívül senki ne jelentkezzen rá... Na, mindegy, talán majd legközelebb.

(#4003) ignorant válasza #24650752 (#4002) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Mindegy.

Hetfoi siralom:

Kaptam egy levelet ma egy banktol (ceges szamla), lenyege az hogy utolagosan fogjak terhelni a szamlat tranzakcios illetek miatt.

A 2013. jan - apr idoszakban fizetett dij 208%-at utolag, pluszban kell befizetni.

Egyszeruen felhaborito, hogy sok ember azt gondolja hogy ez nem a "kis emeberekre" lesz atharitva.

Remelem eljon az a nap meg az en eletemben amikor lathatom megbukni mind a bankrendszert mind a mostani ertelemben vett politikat (nem az aktualis kormanyra celzok ezzel, objektiven csak gengszter valtasrol beszelhetunk, amig a mostani keretben mukodnek a dolgok)

Fejlodes, vagy elorelepes? persze...

bitcoin FTW (mondjuk tettek nelkul, birka modon varva hogy mi lesz, nem fog sok minden tortenni)

[ Szerkesztve ]

(#4004) Overlocker válasza almafa42 (#4000) üzenetére

Overlocker
(PH! nagyúr)

+1 Budapest.

Ki honnan jönne?

(#4005) Overlocker válasza ignorant (#4003) üzenetére

Overlocker
(PH! nagyúr)

Hát az kemény :Y

(#4006) #24650752 válasza Overlocker (#4004) üzenetére

(törölt tag)

-1 Budapest.

Pesthez képest viszonylag messziről

(#4003) ignorant: ha a mostani bankrendszert meg is fingatja egy kicsit a Bitcoin, azt ne reméld, hogy a politikába is bele fog szólni. Azt mi már nem fogjuk megérni, hogy odafönt kicserélődjön a teljes bagázs és más szemlélet felé vegye az irányt az ország. De erről végképp ne itt beszélgessünk, mert olyan moderációt kapunk, hogy a lábunk sem éri a földet.

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#4007) Overlocker válasza #24650752 (#4006) üzenetére

Overlocker
(PH! nagyúr)

Akkor tényleg Dunaújváros lenne középen.. Többiek?

(#4008) ignorant

ignorant
(senior tag)

en benne vagyok, a helyszin teljesen mind1.

(#4009) bolbatiku

bolbatiku
(kvázi-tag)

Én sajnos túl messze vagyok egy találkához.

A kriptopénz jó lehetőség az aktivisták kezében is, pl a Paypal vagy a bank nem tudja zárolni a bankszámlájukat (lásd wikileaks stb), így azt sem tudják megakadályozni hogy adományokat fogadjanak.

Gondolkozzunk globálisan, cselekedjünk lokálisan, vagy hogy van a mondás, Snowden mellett az atlatszo.hu -ra meg a TASZ -ra is ráférne a pénz, az átlátszónak még btc címe is van.

(#4010) ignorant válasza bolbatiku (#4009) üzenetére

ignorant
(senior tag)

atlatszo.hu-n kicsit gaz a 0.5 BTC adomany. A helyukben csak posztolnek egy BTC cimet.

(#4011) sparks válasza ignorant (#4010) üzenetére

sparks
(senior tag)

Nem is érkezett a címükre még egy peták sem... Persze így is lehetne küldeni nekik akármekkora összeget, mint PayPallal. Utóbbin persze nem látszik, hogy kaptak-e pénzt :)

[ Szerkesztve ]

Nincs eladó cryptóm, vagy mégis? https://goo.gl/rTQUua

(#4012) bolbatiku válasza ignorant (#4010) üzenetére

bolbatiku
(kvázi-tag)

Végülis a 0.5BTC csak egy ajánlott mennyiség, a megadott címre mehet ettől kevesebb(vagy több) zsé is.

Ettől függetlenül szerintem sem stimmel mert túl nagy összeget szeretnének, én az utca zenészeknél sem szeretem amikor kijelentik hogy az apró nem kell nekik, a legkisebb címlet 1GBP.

(#4013) Penge_4 válasza ignorant (#4003) üzenetére

Penge_4
(PH! kedvence)

Inkább emberi intelligencia FTW!

Önmagában a Bitcoin sem fogja megváltani a világot, lásd: inputs.io példája. Kényelmes azonnali utalások és hasonlók, az emberek többségét viszont nem érdekli, hogy a háttérben mi megy végbe.

Lényegében ez ugyanarra a szintre degradálja az ott tartott pénzét az embernek, mint amilyenre a bank degradálta kezdetben az ember aranypénzét, most meg a készpénzét. Lehet, hogy kényelmes, de uralmuk van a pénzed felett, mert az ő Bitcoin címükön van és saját könyvelési rendszert vezetnek.

Ugyanúgy kikérheted onnan (még egyelőre) az aktuális feltételeikkel, ahogy a banknál is így van a mai napig. Kiveheted ATM-en a pénzed. De ettől megszűnt az uralmuk? Dehogy szűnt meg.

Ha ilyen szolgáltatásokat fognak az emberek használni, akkor sérül az egész alapfilozófia és annyi előnye lesz az egész Bitcoinnak, hogy végre lesz egy kvázi-globális elektronikus valuta és nem kell majd USD, EUR és GBP között sem váltogatnia az embernek.

(#4014) bolbatiku válasza ignorant (#3993) üzenetére

bolbatiku
(kvázi-tag)

Mért lol?

Itt van egy ilyen is, ez is érdekes:
http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1mjjfb/how_i_successfully_manipulated_coinbases_price/

(#4015) ignorant válasza bolbatiku (#4014) üzenetére

ignorant
(senior tag)

azert lol mert, egyreszt senkinek nincs ralatasa a szereplokre, masreszt minel kisebb egy piac annal kevesebb penzzel lehet mozgatni, ez szerintem nem uj info.

Ha mondjuk egyes nagyobb tokevel jelenlevo szereplok ugy dontenek akkor akar bedonthetik az arfolyamot ha az az erdekuk (OTP talan a legfrissebb pelda erre).

Ilyen perspektivabol minden egyes piac manipulalva van., szerintem teljesen ertelmetlen az egesz tema emiatt.

A coinbase-es tortenet pedig egy bug volt, valoszinuleg vannak/lesznek meg ilyen bug-ok es nem csak coinbase-en.

(#4016) ignorant

ignorant
(senior tag)

Nem tudom volt-e mar, de itt vettem mar par jatekot bitcoin-ert. Volt far cry 3 deal ami kb 6$-ra jott ki amikor meg mindenhol 25$ folott volt a jatek, neha erdemes ranezni.

(#4017) tom793

tom793
(újonc)

Sziasztok!

Feleslegessé vált egy Asic Block errupter balde és egy USB miner is nálam.
A Blade 200.000HUF az USB miner 10.000HUF lenne. Ha valakinek kellene, vagy ismertek olyat, aki éppen venne egyet, akkor kérlek szóljatok.

(#4018) tom793

tom793
(újonc)

Majd el is felejtettem, BTC-ben is lehet fizetni. A Blade: 6,66BTC az USB miner: 0,333BTC

(#4019) ignorant válasza tom793 (#4017) üzenetére

ignorant
(senior tag)

6.66BTC / blade LOL :D

mar 4 BTC korul mennek hivatalos forrasokbol, ami ugyancsak draganak szamit.

[ Szerkesztve ]

(#4020) deadwing

deadwing
(PH! addikt)

SC-hez tudja valaki, milyen minert érdemes hozzájuk használni? Kb 1 hét és megérkeznek, de azt sem tudom, hogy pl cgminerben a sebességét hol tudnám befolyásolni, az intensityt kivéve? Órajelét lehet tekergetni? Nem mintha tuningolni akarnám, sőt inkább lejjebb venném, de ehhez kellene az infó. Jahh és +1 Budapestre. Mondjuk velem nem sokra mennétek a talin, csak hallgatnék szerintem a söreim felett, de azt bőszen :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#4021) ignorant válasza deadwing (#4020) üzenetére

ignorant
(senior tag)

cgminert hagyd szerintem, BFGminerrel mukodnek normalisan. driver-t pedig innen

Mikor lenne jo nektek a tali?

[ Szerkesztve ]

(#4022) deadwing válasza ignorant (#4021) üzenetére

deadwing
(PH! addikt)

Köszi! :R Van valami ördöngösség a telepítés során? Órajelek?
Tali nekem bármikor, csak nem árt jó előre tudnom, mert 24 órás műszakokat nyomok és ha cserélni kell műszakot, akkor az időbe telhet.

(#4023) ignorant válasza deadwing (#4022) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Np.

Semmi xtra, rakotod, feltelepited drivert (ha win-en nyomod akkor az alap driver felkialtojeles lesz) indit bfgminer, beallit pool es worker (lehet beallitani backup poolokat) aztan mehet.

Orajelekkel en nem jatszottam, nem is tervezem.

En teljesen rugalmas vagyok idopont kerdesben szoval eldonthetitek ti.

(#4024) deadwing válasza ignorant (#4023) üzenetére

deadwing
(PH! addikt)

Csak az itteni rossz tapasztalatokból kiindulva gondoltam úgy, hogy nem ártana egy kicsit visszább venni... Nem akarok füstöt :)

(#4025) ignorant válasza deadwing (#4024) üzenetére

ignorant
(senior tag)

En beuzemeltem egy fust erzekelot, + 1 kedves csaladtag ellenorizgeti ha nem vagyok a kozelben. :D

BFL FTW

(#4026) poli27 válasza ignorant (#4025) üzenetére

poli27
(PH! kedvence)

:C :C Azért az komoly, hogy ilyet kell csinálni vele...... :W :W

(#4027) #24650752 válasza poli27 (#4026) üzenetére

(törölt tag)

Nálam (azon kívül, hogy fele elfüstölt) néha még újra is indult. Úgy a 150.000. csomag környékén dobott egy hátast a készülék, a CGMiner hibával leállt, majd a Jalapeno piros ledje villogott kb. fél percig, mint amikor épp bootol a cucc. Valószínűleg elnyeri az idei citromdíjat a legmegbízhatatlanabb Bitcoin miner kategóriában.

(#4028) ignorant válasza #24650752 (#4027) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Ugyan ezek voltak nalam is (elfustolesen kivul a tobbi). Most par napja mar stabilan mukodik, le is kopogom gyorsan :W.

Ha eletben maradnak ezek utan, az bizonyitja hogy nagyon sok idiota el a foldon :D

[ Szerkesztve ]

(#4029) #24650752 válasza ignorant (#4028) üzenetére

(törölt tag)

Én meg azt hittem, ezzel is egyedül vagyok itt. :))

(#4030) ignorant

ignorant
(senior tag)

Viccesnek tartom hogy a lenezett "kinaiak" 1. probalkozasra joval komolyabb hardware-t ossze tudtak dobni.

Miota megvannak bladek egyszer sem volt downtime miattuk.

(#4031) brd válasza tom793 (#4018) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Kissé túl van árazva, max. 5 BTC-ért már újat küldenek házhoz a DHL-lel, németbő'.

The only real valuable thing is intuition.

(#4032) tom793 válasza brd (#4031) üzenetére

tom793
(újonc)

Az, hogy túl drága, igen csak relatív. Nemrég (egy hete!) még 5.5BTC volt az ára(ugyanazon a honlapon, akol most 4,x körül van), + szállítási költség ami 1,1BTC volt. Ha jól számolok már most 6.6BTC-nél járunk. És akkor még senki nem kalkulált a 27%-os ÁFA-val, amit mindenkinek meg kell fizetni, hogy a VÁM-ot már meg se említsük. Szóval aki fanyalog, hogy drága, rendelje meg csak nyugodtam külföldről, és ámuljon a be nem kalkulált járulékos költségeken. Én még így is bukom a dolgon, de elfogadom, hogy valakinek ennyiért nem éri meg.

(#4033) almafa42 válasza tom793 (#4032) üzenetére

almafa42
(fanatikus tag)

Ha Nemetorszagbol erkezik ketlem, hogy kellene vamot+afat fizetni.
De ez kezd offtopic lenni :)

(#4034) taranis válasza tom793 (#4032) üzenetére

taranis
(PH! addikt)

Ez nem egy 13GH-s eszköz? Ekkora teljesítmény a jelenlegi becslések alapján 3-4 BTC-t képes hozni.

Eladó: Dell U2413 UltraSharp PremierColor 24.1" IPS monitor (garanciális)

(#4035) #24650752

(törölt tag)

190 GH/s-os Bitfury egy aukción.

[ Szerkesztve ]

(#4036) akosmaroy válasza ignorant (#4010) üzenetére

akosmaroy
(újonc)

re atlatszo.hu coinbase es 0.5 BTC tamogatas:

ott van a bitcoin cim is, arra kattintvan, hogy 'Send using bitcoin address', egyebkent ez az: 1NB2dekUFphVD8fF3LyW8w5i3pMupUR4Zq

es a 0.5 BTC-t is at lehet irni, az csak egy ajanlas. (feljebb ment a bitcoint arfolyama azota, hogy felraktuk a widget-et, modositani fogunk az ajanlott osszegen)

szoval lehet adomanyozni kevesebbet is, a direkt cim: 1NB2dekUFphVD8fF3LyW8w5i3pMupUR4Zq

varjuk szeretettel :) csak ugy altalaban, vagy erre a projektre konkretan most: http://fizettem.hu/

(#4037) brd válasza tom793 (#4032) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

EU-n belül VÁM/ÁFA nincs (adóalany és fogyasztó között legalábbis, ill. ÁFÁ-t a forrásország szabályai szerint fizetsz). A szállítás pedig ฿0.19000, ide hozzánk, és ฿5.30000 maga a cucc, most néztem. Tévedtem ฿0.49-t, kivégezhetsz. Értem én, hogy el szeretnéd adni, de a topictagok szerintem nem fogják megvenni ennyiért, máshol kell vevőt találni rá. Egyébként ma 5.49-ért sem igazán éri meg 1db, de ez mindenkinek saját döntés.

The only real valuable thing is intuition.

(#4038) #24650752

(törölt tag)

Új versenyzők a Bitmine-tól: CoinCraft Desk & CoinCraft Rig.

(#4039) ignorant válasza #24650752 (#4038) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Avalon chip alapokon. 6.6W/ghs

(#4040) #24650752 válasza ignorant (#4039) üzenetére

(törölt tag)

Ez lesz bennük, ennek pedig nem szabadna Avalon alapokon nyugodnia. :N

(#4041) ignorant válasza #24650752 (#4040) üzenetére

ignorant
(senior tag)

https://bitmine.ch/?page_id=29

Ezekszerint nem updateltek a website-ot. Nem fektettek sok energiat a weblap designba se.

[ Szerkesztve ]

(#4042) #24650752 válasza ignorant (#4041) üzenetére

(törölt tag)

Á, erre ne adj! Ha megnézem, szinte az összes ASIC-gyártó weblapja hanyag, ócska vagy csak szimplán nem naprakész, arról nem is beszélve, hogy mind egy kaptafára készülnek (WordPress + WooCommerce).

Bitmine Avalon klónokkal kezdett, amiből e hónapban ment ki az első köteg szállítmány, de releváns, tapasztalati infót nem találtam róluk. :F Viszont azóta a saját chipjükre vannak ráállva, mióta Avalonnál akadozik az ellátás.

Az xCrowdnak írtam pár levelet, egyikre sem jött semmi reakció. Az utolsó üzenetben közöltem, hogy a komolytalanságuk miatt elállok a vásárlástól és sztornózhatják a dolgot az egész accountommal együtt. Nem ajánlható cég.

(#4043) ignorant válasza #24650752 (#4042) üzenetére

ignorant
(senior tag)

en cointerra mellett dontottem vegul

(#4044) #24650752 válasza ignorant (#4043) üzenetére

(törölt tag)

Szerintem jó döntés. Én is azt venném, ha lenne annyim. Épp a Bitfury-féle, 16 chipes S-hash után kutatok. 500 dollárért kínálnak 35 gigahasht, amiben már benne van a nemzetközi posta is. Egy helyen és csak egy darab, ezért nem merem egyelőre linkelni. ;] Ez van abban az árban, amit még ki bírnék nyögni, csak nehogy ez is kamu legyen, mint az xCrowd.

(#4045) Cathfaern válasza #24650752 (#4044) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

xCrowd biztos már, hogy kamu? Vagy mi alapján mondod?

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#4046) #24650752 válasza Cathfaern (#4045) üzenetére

(törölt tag)

Rendeltem tőlük ([link]). Jött egy e-mail. Na, azokat az escrow fizetési instrukciókat azóta is kapom. Küldtem ezen kívül vagy 10 levelet, support ticketet, egyikre se jött egy kuma szó se vissza. Itt sincsenek elragadtatva a cégtől, és a faszi profiljára kattintva is látszik, hogy nem annyira aktív, mint kellene. A honlapjuk tanúsítványaival meg tényleg nem stimmel valami. Ez legyen a legkevesebb, de a weboldaluk is olyan, mint a mese: hol volt, hol nem volt...

Na most kérdem én, Te ezek után mekkora bizalommal küldenél nekik egy fillért is? :) CoinTerra legalább szinte azonnal válaszolt a levelemre, még ha nem is volt ínyemre a mondandójuk.

Úgy vagyok ezzel, hogy amelyik vállalat ennyire nem akar kommunikálni velem, azoktól én ugyanennyire nem akarok rendelni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#4047) Rolly válasza ignorant (#4019) üzenetére

Rolly
(PH! addikt)

hmm hol lehet ennyiért beszerezni és hogy lehet egy ilyet beüzemelni? :) s mennyire gazdaságos manapság? :)

(#4048) Cathfaern válasza #24650752 (#4046) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Igazad van, ez elég gázos így :( Kár, pedig reménykedtem bennük... köszi az infót!

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#4049) ignorant válasza Rolly (#4047) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Beszerezni:
Hasznaltan, ha talalsz egy normalis eladot aki nem akar lehuzni. 150-200$-t se er most szerintem, nemhogy 4BTC-t. 8.3W/Gh amugy. 28nm-es chippek 0.6W/Gh korul mennek majd. Ne vegyetek bladeket sztem.

Beuzemelni:
Ajanlatos egy local stratum proxy, a blade-ek web feluleten lehet mindent egyszeruen allitani.

[ Szerkesztve ]

(#4050) #24650752 válasza Cathfaern (#4048) üzenetére

(törölt tag)

Hozzáteszem, hogy szerintem is sajnos... Nem egy, aki végre, hanem egy a sok közül... Mondjuk ha decemberben is jön, épphogy kihozza pluszra a számlát. [link] Egy erős nehézségnövekedéssel számolva, postaköltséget és elektromosságot bele nem kalkulálva, stagnáló átlagáron. Akkor a januári érkezést már ne is nézzük meg...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.