Új hozzászólás Aktív témák

  • ignorant

    senior tag

    válasz bolbatiku #1999 üzenetére

    Ne szamits sokra, az elso kommentjetol kezdve ugyanezeket irogatja.

    Lehet az az agendaja, hogy megmentsen minket a bitcoin-tol. :)

  • bolbatiku

    tag

    Ehhez amúgy mit szóltok? Szerintem maga az elgondolás nagyon nagy.
    Egy ilyen típusú esrow -val a csalás nem lenne többé nyereséges, sem az eladó sem a vevő számára, BTC-vel gyönyörű lenne mert az escrow ellenőrizni tudja a blokkláncban hogy a vevő kifizette-e a terméket.

    Például ha el akarom adni a zoknimat 100Ft-ért és Béla jelentkezik hogy megvenné, akkor le kell adnom a termékem árát (100 ftot vagy akár kevesebbet) az Escrownak. Béla fizet nekem 100Ft-ot, én pedig elküldöm neki a zoknit, ha Béla szerint minden rendben ment akkor visszakapom az Escrowtól a 100Ft-omat is.
    Ha nem küldöm el a zoknit de benyelem Béla pénzét, akkor Béla jelzi az Esrownak aki megsemmisíti a nála lévő 100Ft-omat, így Bélától ugyan nyertem egy 100ast, de az Escrownál el is vesztettem tehát Eladóként nem nyerek semmit ha átbaszom Bélát.

    És mivel Béla még azelőtt fizet hogy elküldeném a zoknit ő nem tud átbaszni mert nálam van a pénze, annyit tud tenni hogy mégis bejelenti az Escrownak hogy csalás történt annak ellenére hogy megkapta a zoknit, így én buktam 100Ft-ot ő viszont nem nyer semmit.
    Így egyik fél sem nyer azzal ha átbassza a másikat.

    A vevő kárt tud okozni az eladónak de ez most is így van mindenhol(Ebay, vatera stb) és még nyer is rajta a vevő, így legalább nyerni nem fog max azzal ha kárt okoz mondjuk a konkurenciának, de ezt most is megteheti.

    Elméletileg zsarolni is tud (aszongya a vevő hogy ha nem küldök neki 50Ft-ot akkor csalást jelent és elbukom az Escrownál lévő 100F-omat, de ha fizetek neki legalább az 50Ftom megmarad) viszont ha csak a rendszeren belül tudunk kommunikálni (pl csak az Ebayon privát üzenetekkel, vagy OT-n aláírt GPG üzikkel, akkor bizonyítani tudom a zsarolás tényét az Escrow felé)

    Bitcoin címekkel minden lépést meg lehet oldani, az Escrowal lekötött 100Ft-omhoz létrehozunk egy 2 of 2 címet, aminél két aláírás(az enyém meg az Escrowé) is kell a pénz elköltéséhez, itt lesz lekötve a 100-asom. Ha a vevő csalást jelent az Escrow nem írja alá tranzakciómat így nem tudom elkölteni a rajta lévő pénzt.

    Amúgy a vatera vagy az ebay is be tudna ilyesmit vezetni, meg egy belső kredit rendszert hogy a pénzmozgás követhető legyen. Persze nem kötelező formában, hanem választható lehetőségként.

  • Nisida

    aktív tag

    válasz brd #2000 üzenetére

    Én nem mondtam , hogy a bitcoin cél, csak leírtam akinek nincs mit eltitkolni annak nem annyira fontos használni , vagyis nincs szüksége alapvetöleg rá.

    A piac mint legfelsőbb szabályozó mechanizmus már szinte minden gazdasági szakember fejében megbukott, a piac annyira szabályoz amennyire az emberek pénzéhesek. Minél jobban azok és minél nagyobb a tét annál nagyobb hülyeséget képesek összehozni. Lásd. hitelfedezeti válság, a hitelek újra - újra eladása , becsomagolása és újra eladása. Ez kb. a tuti Forexes reklámokra hajaz ahol arra csábítják az embereket , hogy 100 dolcsival keressenek 25 perc alatt 800 dolcsit. Csak azt nem mondják el, hogy 1 egység 0,1 es elmozdulása 100 dolcsit jelent amit nagyából 1 nano sec alatt le lehet 0 ha rossz irányba fordul a trend vagy a forexnél 0,5 -es kilengéseket produkál a rendszer és még 1 nano sec sem kell mert zárják a pozíciót.

    A részletkérdésről annyit , hogy a részletkérdés általad való megoldása ugyan az, mint amit a nemzeti bankok csinálnak, ha a rendszer éppen nem "jó" akkor belenyúlnak. Vagyis akkor a rendszer jó vagy éppen jó, vagy nem jó ?
    Amúgy apró kérdés ha nincs központi rendszer mert decentralizált akkor ki fog belenyúlni ? Mert ha Nakamoto akkor végülis miben is különbözik a rendszer a mostani "átkostól" , ja itt nem a kormányok itt egy senki által nem ismert talán japán , talán férfi, talán 30 nál idősebb valaki dönt. Tutti.

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz ignorant #2001 üzenetére

    Nem csak szeretném megérteni , hogy működik valami , és nekem nem elég az, hogy nyílt forráskódú , transzparens, meg tuti biztos, meg ilyenek.
    Ezelőtt 30 évvel is azt mondták a bankrendszer tuti, fékek és súlyok vannak benne , ott a tőzsde felügyelet stb. Aztán jött sok minden meg a hitel válság.
    Már bocs de elég öreg vagyok ahhoz, hogy ne azért higgyek valamiben mert valaki "okos" azt mondta. Engem az iskolában még gondolkodni tanítottak, és kételkedni.

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • brd

    nagyúr

    válasz Nisida #2003 üzenetére

    Az állam pofátlansága miatt a "nincs mit eltitkolni" halmaz nem fix, hanem folyamatosan változik sajnos.

    Lásd. hitelfedezeti válság, a hitelek újra - újra eladása , becsomagolása és újra eladása

    Csakhogy ez a speciális szabályozás (hiánya?) miatt alakulhatott ki egyáltalán. A bitcoin világában nincs (ilyen forma) hitel, ott csak max. létező pénzt tudsz kölcsönadni.

    A részletkérdésről annyit , hogy a részletkérdés általad való megoldása ugyan az, mint amit a nemzeti bankok csinálnak, ha a rendszer éppen nem "jó" akkor belenyúlnak. Vagyis akkor a rendszer jó vagy éppen jó, vagy nem jó ?

    Az az apró különbség, hogy itt, ha a piaci szereplőknek nem tetszik a módosítás, akkor egyszerűen nem fogják használni. Tehát a piac egésze mondja meg, hogy mi a "jó".

    Amúgy apró kérdés ha nincs központi rendszer mert decentralizált akkor ki fog belenyúlni ? Mert ha Nakamoto akkor végülis miben is különbözik a rendszer a mostani "átkostól"

    Azon gondolkodj el, hogy miért kezdték el egyáltalán használni a bitcoint. Nem kényszerítette őket senki. Ha rájöttél, vagy nem tudod, gyere vissza, szívesen elmagyarázom (bár már sokan, sok helyen megtették...).
    Nem a belenyúlás a lényeg, hanem hogy hogyan teszik azt.

    The only real valuable thing is intuition.

  • LLam

    senior tag

    válasz Nisida #2004 üzenetére

    nekem egyaltalan nem ugy tunik, hogy te megerteni akarsz. aki erteni akar valamit az kerdez es elgondolkodik a kapott valaszon/valaszokon. aztan ujra kerdez es ujra es ujra. de semmikeppen nem jelent ki dolgokat es koti aztan ehhez magat es a gondolkodasat. az ilyenfajta viselkedest en maskepp hivom nem pedig megertesre valo torekvesnek.
    ha nem birod befogadni hogy a deflacios penz jobb mint az inflacios akkor miert vagy meg itt?? :W

    Stay hungry!

  • bolbatiku

    tag

    válasz Nisida #2003 üzenetére

    "csak leírtam akinek nincs mit eltitkolni annak nem annyira fontos használni , vagyis nincs szüksége alapvetöleg rá."

    Az sem zavar hogy olvashatják az összes emailedet, SMS-edet évekre visszamenőleg, kinek mikor mennyit fizettél, cellainfó alapján tudják mikor hol jártál éppen?
    Hiszen nincs mit titkolnod, nem vagy te bűnöző.
    Viszont ha tényleg elég öreg vagy már hozzá mint ahogy írtad, akkor emlékezned kéne az előző rendszerre, ott már lehet hogy lett volna mit titkolnod, úgyhogy egy következőben is lehet hogy lesz, ezt írta brb is.

    Mert mondjuk kitalálja valamelyik szélsőséges párt amelyik hatalomra jutott, hogy minden liberális bankszámláját zároljuk, akkor egyszerűen megvalósíthatja, mert pár kattintással kiszűrhetik azokat akik lájkolták a TASZt a facebookon, cellainfó alapján jelen voltak egy tüntetésen, vagy támogatták őket adójuk 1%-val, aztán átolvassák a leveleit üzeneteit, aztán meg letiltják a bankszámláit vagy tulajdonképp megtehetnek bármit.

    Ha egy ilyen big brotheri hálózat létezett volna pár éve, még mindig kommunizmus lenne.
    Bitcoinnal a pénzem a saját kezemben lehet, nem foglalhatják le vagy zárolhatják, a tranzakciók megoldhatók anonim módon tehát nem köthetők hozzám és lehetne még sorolni mennyi előnye van.
    Ja és nincs rámerőszakolva mint a bankrendszer.

  • Nisida

    aktív tag

    válasz LLam #2006 üzenetére

    Nincs olyan , hogy deflációs meg inflációs pénz de mindegy, és itt el is értünk ahhoz amikor olyan dolgokat írnak le emberek amihez baromira nem értenek, még az alap fogalmakkal sincsenek tisztában , de váltig állítják hogy valami jó, nem azért mert te megtudod indokolni hanem azért mert XY azt mondta. Én meg megkérdezem , hogy véletlenül amit mondasz az nem klapol össze egy csomó dologgal, és lehet hogy nem úgy van ahogy te gondolod, lehet , hogy nekem sincs igazam de véletlenül nem lehet , hogy amiről olyan sokan azt mondják , hogy jó az rossz. A válasz rá meg az, hogy ez transzparens , ez open source , egy decentralizált, ez jó mert megvéd a gonosz állami bácsitól , stb.

    Tényleg igazad van minek beszélget az ember evidenciákról , a nap süt és szépek a felhők fasznak róla beszélni, hisz mindenki látja :D Akkor meg minek róla írni. Minek olvasni.
    Amúgy LLam mond már meg nekem szerinted a bitcoin topicban mindenkinek szeretni kell a bitcoint ? Mindenki szerint jónak kell lennie, mert ha nem akkor már nem vagy oda való. Szerintem nem de hát a vélemény szabad a tény meg szent.

    De azért utolsónak megkérdezem még ha valami el van b... a bitcoin rendszerén akkor ki is javítva ki ? mert ha Nakamoto akkor a kezeit csókolóm mindenkinek de miben fog különbözni ez a mostani rendszertől ? mennyiben lesz decentralizált , stb.
    Uff

    Bolbatiku: Nézd soha nem lesz védve az ember mindentől, de ahogyan én jobban hisze egy olyan egyházban amelyik temploma mindig nyitva van bárkinek mind egy olyannak amelyikbe csak a kiválasztottak mehetnek be szoros ellenőrzések után, én jobban hiszek egy elszámoltatható bár elég bonyolult rendszerben mind egy olyanban aminek semmilyen megfogható arca sincsen.

    Nézd aki nem meri vállalni, hogy kire szavaz , kit támogat, ki szeret vagy kit nem szeret , mert akkor meghurcolják vagy támadják, elveszik bármilyét az ne akarjon szabadságot sem , a szabadság és a demokrácia nem honeymoon hanem harc.

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Nisida

    aktív tag

    válasz bolbatiku #2007 üzenetére

    Aki rettegni akar az rettegjen aki meg élni az éljen. Az élet küzdelem , pusztulás és születés. Nem lehet mindig a napos oldalon élni.

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • almafa42

    aktív tag

    válasz Nisida #2008 üzenetére

    Off:
    "De azért utolsónak megkérdezem még ha valami el van b... a bitcoin rendszerén akkor ki is javítva ki ? mert ha Nakamoto akkor a kezeit csókolóm mindenkinek de miben fog különbözni ez a mostani rendszertől ? mennyiben lesz decentralizált , stb.
    Uff."

    Ha tényleg érdeklődés miatt lennél itt, akkor ezt kérdésként tetted volna fel. Ehelyett sikerült a saját feltételezésed (ami mellesleg nem helyes) alapján levonnod a következtetést, és ez alapján támadni a rendszert. Szívesen segítünk elmagyarázni, megismertetni a rendszert; csak megfelelően kell a kérdéseket feltenni.

    Hidd el, senkinek nincs itt baja azokkal az emberekkel, akiknek kritikája van a rendszerrel kapcsolatban. Lehet érvekkel vitázni. Ha utánanézel a dolgoknak, akkor a tények alapján tudsz majd érvelni, és nem a sokszor hibás feltételezések alapján. Ha nem nézel utána, de mégis prédikálsz, akkor pedig ne lepődj meg a többiek reakcióján.

    On: azért a fizetőeszköz deflációja nem egyértelmű, hogy jó a gazdaságnak. Nézzétek meg Svájc vagy Japán példáját, a jegybank folyamatos intervencióra van kvázi kényszerítve, hogy versenyképes maradjon a gazdaság.

  • Nisida

    aktív tag

    válasz almafa42 #2010 üzenetére

    Almafa: akkor megkérdezem ki javítja a hibákat ?

    Amúgy utána néztem , kérdeztem de amire válaszokat írtam azok mind gazdasági és jog, és állam elméleti és filozófiai kérdések olyanok amelyeket nem te tudsz megmondani mert rendelkezem vele vagy tanultam, vagy saját tapasztalat, vagy ha nem tudom akkor vitázhatunk róla de közvetlenül nem a bitcoinhoz mint technológiához köthető. Vagyis nem a topic által nekem adható információkon hanem annak értelmezésének és a bitcoinra gyakorolt vagy a bitcoin által gyakorolt hatásokról szól.

    Amikor valaki elírta , hogy a defláció milyen jó megkérdeztem miért jó , mert japán is szenved tőle és az egy nagyon speciális szituáció. Után leírtam kb. hogy a japán rendszer sem tökéletes és a japánok sem szeretik feltétlenül azt amivel jár. Vagyis volt egy állítás én azt cáfoltam , más cáfolta az én állításomat és kész.
    Nem azzal vitatkoztam hogy a cgminer --blbal az jó vagy nem jó. Mert ha ez lett volna a vita tárgya akkor igazad lehetne.

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • ngabor2

    nagyúr

    amíg pénz van, addig a hatalommal rendelkezők megpróbálják szabályozni. ha szabályozzák, keresik a kiskapukat, amiket meg is találnak. egy darabig nyitva van, csalnak, csődöltetnek, válságoz okoznak, majd bezárják jó sok új törvénnyel a kiskaput, nyitva egy újabbat. a végére olymértékben túlszabályzott és gúzsba kötött lett az egész rendszer, hogy nagyjából a lényegét veszítette el. eredetileg az lett volna a cél, hogy ha baj van, bele lehessen nyúlni. most meg már ott tartunk, hogy ahhoz, hogy ne omoljon össze, folyamatosan könyékig kell benne turkálni.

  • almafa42

    aktív tag

    válasz Nisida #2011 üzenetére

    Nem egy ember kezében van a development. A Bitcointalk dev fórumában elég sok info megtalálható. Open-source projekt, te is lehetsz fejlesztő.
    Néhány további infó: Link

    A deflációhoz visszatérve: jelenleg ugye folyamatosan növekszik a forgalomban lévő bitcoinok száma, igaz csökkenő mértékben.Amikor ez az összesített szám csökkenni fog, akkor a bitcoin tulajdonosoknak az fog érdekükben állni, hogy ráüljenek a pénzre, hiszen növekedni fog az értéke (nem feltétlenül, de a ritkaság mindenképp növekedni fog). Ez esetben lelassul a pénzmozgás, ami pont ellentétes azzal a céllal, hogy a jövőben a bitcoin kiváltsa pl az USD-t.
    Ezzel a deflációs résszel kapcsolatosan nekem is nagyon sok kérdésem felmerült.

  • bolbatiku

    tag

    válasz Nisida #2008 üzenetére

    És ebben a harcban egy nagyon jó fegyver a bitcoin, a GPG meg az OT, ha már harcként fogod fel.

    Persze az lenne a legjobb ha mindenki egy emberként állna fel ott ahol elnyomja a rendszer például minden egyes marihuána fogyasztó nyíltan vállalná tettét, mert mindenkit úgysem tudnak lecsukni, vagy a bérrabszolgák egységesen kiáltanák hogy nem túlórázunk ha nem fizetik ki, de ez sajnos nem szokott összejönni.

    Amúgy szerintem is jobban utána kéne nézned a BTC témának mielőtt érvelnél ellene, én is úgy látom hogy a rendszer alapjaival sem vagy tisztában, addig meg felesleges vitatkozni.

  • GuMipOkE

    aktív tag

    válasz almafa42 #2010 üzenetére

    Azért érdemes megkülönböztetni, hogy kinek (!) jó a defláció, vagy az infláció.

    A defláció az egyszerű embernek jó, aki bérből és fizetésből él, és van egy kis megtakarítása. Az infláció miatt egyébként egyre kevesebb összegért dolgozik (mert az éves fizetésemelése jó esetben csak megőrzi a reálértéket, rossz esetben azt sem), és a bankbetétje is egyre kevesebbet ér, mert a kamat infláció közeli, és a különböző díjak és adók, amiket a bank levon, rögtön veszteségessé teszi a bankban való pénztárolást. Szóval a kisember duplán veszít. A kis embernek szükségszerűen a bank marad (vagy a kispárna), igazi befektetési lehetősége a tőke hiánya miatt nincs, mert a legtöbb "piacra" a belépési összeg általában magasabb, mint amit ő a fél életében keresni fog. Így az infláció nagy tömegek lehetőségeit nézve a tőkeképződés jelentős akadályát jeleni. Ez persze a jelenlegi rendszer tervezői számára kiemelt cél volt. :U

    A gazdaság nagy szereplőinek az infláció igazából jó. Amúgy sem a pénzek halmozására gyúrnak, mert felosztják az eredményt. Ha csökken a pénz értéke - és ezzel a devizában kifejezett ára is - akkor jobbak az export lehetőségek, mert versenyképesebb a külföldi konkurenseknél. Olcsóbban állít elő, és olcsóbban tud árut adni, vagy a másik oldalon több belföldi pénzt kap a külföldi pénzért, és így könnyebben kifizeti a belföldi termelést. A defláció igazából az exportját nehezíti meg nagyon, bár részben a belső gazdaságot is lassíthatja egy bizonyos szintig. A gazdaság nagy szereplőinek a tulajdonosi köre ezt az inflációs nyomást nem sínyli meg, hiszen már tőkével rendelkezik, és amúgy is befektetésekben gondolkozik, mert ez neki már nem megélhetési kérdés.

    Szóval ebből a nézőpontból a defláció a szegény embernek jó, a gazdagnak nem feltétlenül.
    Az infláció mélyíti a gazdagok és szegények közötti szakadékot, és befektetési kényszer miatt növekedés és expanzió orientált gazdaságot alakít ki.
    Szerintem ez nem az emberek érdeke. Persze egy másokon uralkodni akaró szűk rétegek számára igen, de a mértékletes egyszerű, jó szándékú és józan ember számra nem.

    Szerintem az ideális gazdaságban a pénz értéke 100 év alatt 1%-ot sem változik. Valami fix értékhez kell kötni a nemzeti valutát. Pl. a '30-as évek Németországában 1 német márka 1 munka egység értéket képviselt. Így nem volt infláció addig, amíg a rendszer fennállt. Az expanzív gazdaság helyett a mértékletes önellátásra törekvő gazdaság sokkal emberbarátibb, ahol a társadalom legszélesebb és leginkább erősített rétege a középosztály. Egy ilyen országban a politika sem így működne, mint a mi kis hazánkban... :U

  • csaba951

    veterán

    válasz almafa42 #2013 üzenetére

    Nem lehetőség, hogy kevered a kibányászott BTC-k grafikonját a (napi) BTC forgalom grafikonjával?

    >Ez esetben lelassul a pénzmozgás, ami pont ellentétes azzal a céllal,
    >hogy a jövőben a bitcoin kiváltsa pl az USD-t.

    Ez a lassulás kizárólag akkor jelent gondot ha a csak néhány geek használja a BTC-t. Minél szélesebb körben fogadják el, annál kevésbé jelentkezik ez a probléma. Egyszerűen azért mert az embereknek mindenképpen vannak szükségletei (esznek, isznak, szórakoznak). A mai világban bizony nagyon ritka dolog az amiért nem kell fizetni. Vagyis a BTC-t folyamatosan fogják egymás közt adogatni az emberek.

    >deflációs rész

    Egy érdekes hozadék lehet, hogy a defláció miatt talán kevesebb kacatra fogják az emberek költeni az emberek a pénzüket. Pl. szerintem ilyen a napelemes elemlámpa. Egyszerűen azért, mert ha nem költenek "felesleges" dolgokra, akkor a pénzükért később több árut/szolgáltatást tudnak vásárolni. Vagy mondjuk még több kacatot... :D

    BTC ritkábban hangoztatott előnyei:
    * az egész világon használható
    * nem kell "felesleges" papírokkal bajlódni a használatához
    * ingyenes vagy nagyon alacsony tranzakciós díj
    * alacsony feldolgozási idő (átlag. kb. 8 perc)
    * a küldő fél nem tudja visszahívni a pénzt (sokan ezért nem szeretik a PayPalt)
    * mivel előre le vannak fektetve a szabályok, nincs olyan, hogy egy csoport a saját érdekében módosítja a rendszer működését (mint most)

    Gyakorlatilag lehetőséget kapunk arra, hogy ugyanazokat az előnyöket élvezzük, mint a multik. Olcsón tudsz majd terméket/szolgáltatást venni Kínából/Indiából, közvetlenül a gyártótól. A kiskereskedelem nagy része eltűnhet. A szállítmányozás, logisztika viszont nyerni fog vele.

    A másik érdekes dolog, hogy a bankok/biztosítók szerepe jelentősen csökkenhet. A megtakarítással rendelkező emberek kockázati csoportokba szerveződve fognak majd hitelezni. Egyébként ez a rész pont az anonimitást fogja csökkenteni. Nem kötelező megadni a számlaszámodat, de ha nem adod meg, akkor majd senki nem fog veled szóba állni. Nemhogy szabadság lesz, hanem soha nem látott mértékben lesz ellenőrizve a pénz mozgása. Az emberek minden tranzakciója látható lesz bárki számára.

    [ Szerkesztve ]

  • brd

    nagyúr

    válasz csaba951 #2016 üzenetére

    Egy érdekes hozadék lehet, hogy a defláció miatt talán kevesebb kacatra fogják az emberek költeni az emberek a pénzüket. Pl. szerintem ilyen a napelemes elemlámpa. Egyszerűen azért, mert ha nem költenek "felesleges" dolgokra, akkor a pénzükért később több árut/szolgáltatást tudnak vásárolni. Vagy mondjuk még több kacatot...

    Ezt az elgondolást sok helyen olvasom, pénzügyi tudorok blogján is, és mindig jókat mosolygok rajta, hogy defláció így meg úgy, nem vásárolnak az emberek, tönkremennek emiatt a cégek, dolgozókat elbocsátanak, ami miatt még kevesebben vásárolnak világvégemindmeghalunk. De ez nem így működik, ebben a kedves inflációs megoldásban most sem azért vásárol a paraszt plazmatévét karácsonykor hitelből, mert fél év múlva ugyanez a készülék drágább lesz, áá dehogy, őt az pont nem érdekli, sőt, nem is tud róla valószínűleg (ill. nem ez jár a fejében). Azért vásárolja, mert azt gondolja, jobb, kényelmesebb lesz tőle az élete (és ezt simogatja a csöcsös leányzó a reklámban). Az infláció, ha nagyjából kiszámítható a várható értéke, csak egy rejtett adó: igaz, hogy ugyanaz a pénz kevesebbet ér, de emiatt a vásárolható javak is drágulnak, vagy másképpen: 3 libáért ugyanúgy egy TV-t adnak, vagy mégmásképpen: 1 napi munkáért (ideális esetben, ha a fizetésed is emelkedik) ugyanúgy egy HDD-t vehetsz, csak ez pénzben kifejezve magasabb szám lesz (most tekintsünk el attól, hogy a HDD-k ára pont esni szokott, ennek a technológiai fejlődés, és a kínálat az oka). Az nyer az egészen, aki a fedezetlen pénzt kibocsátotta: több adót kénytelen beszedni az állam emiatt, hogy visszafizesse (pontosabban inkább törekedjen rá, mert visszafizetni azt nem fogja - van olyan kapitalista állam, ahol 0 az államadósság?). Hasonlóan a defláció is csak akkor "bírja" a fogyasztás visszafogására az embereket, ha annak az az oka, hogy nincs pénzük, de valójában fordított lenne a helyzet: attól lenne defláció, hogy nem költenek, és ezen az legfeljebb rövidtávon segít, ha új pénz kerül forgalomba, hosszútávon azt kell elérni, hogy ugyanolyan értékű pénzből kapjanak többet.
    Szerintem a bitcoin pont se nem inflációs, se nem deflációs pénz lenne, ha elterjedne (amikor az összes, vagy legalábbis a nagy része forgalomba került, és feltételezve, hogy az elveszett coinok pótlására van lehetőség, mert a jelenlegi helyzetben megfelelő hatalommal elméletben lehet manipulálni az árfolyamát, bár a manipulátornak nem lenne túl kellemes a dolog, valószínűleg hosszútávon emiatt értelmetlen is ezzel próbálkozni). Mivel a forgalomban lévő mennyiségét nem lehet mesterségesen befolyásolni, az árfolyama idővel beállna egy stabil szintre. Azaz pl. a 3 liba=1 TV-t érne, és ezt a cserét BTC-ben lefolytatva mondjuk 0.01 cserélne gazdát. Ha a libák előállítása nehezebbé válna, akkor természetesen több BTC-be kerülne a 3 liba, de a TV ára ugyanaz maradna.

    (*): Természetesen mindkettő lehet káros/hasznos, de lényeges, hogy ennek mi az oka, ha pl. a libatenyésztők nem akarnak libát tenyészteni, és a TV-gyártók sem TV-t gyártani (mert mondjuk emelkedik a munkaigénye), de az embereknek szükségük lenne mindkettőre, akkor azt ugyan hívhatjuk inflációnak (mindkettőnek emelkedik az ára), csak ennek nem az az oka, hogy a liba/TV árfolyamát a köztes csereeszközben kifejezve a csereeszköz mennyiségének növelésével változtatják. Mellesleg ezen nyilván a bitcoin sem változtatna, ha a fogyasztók által mindenképpen igényelt javak (kaja/áram/gáz/stb.) ára mind drágul, akkor bizony infláció lesz, bitcoinban számolva is.

    Bocs', ha hosszú volt. ;)

    The only real valuable thing is intuition.

  • #68216320

    törölt tag

    Technikai kérdés. Ma reggelre az összes gépemen leállt a BTC bányászat. A cgminert újraindítva minden ment tovább. Log fájlom nincs, szóval csak találgatok mi lehetett az ok. Lehet esetleg az probléma, hogy nincs monitor kötve a gépekre?

  • brd

    nagyúr

    válasz #68216320 #2018 üzenetére

    Attól függ, hogyan van beállítva, lehet, hogy csak a pool serverével veszett el a kapcsolat, van fallback megoldás beállítva, vagy csak 1 pool serverével próbálkoznak a minerek?

    The only real valuable thing is intuition.

  • #68216320

    törölt tag

    válasz brd #2019 üzenetére

    Csak 1 van beállítva. Valami szakadás lehetett, mert az üzenetek között volt ilyesmi, viszont visszajött, mert a listában szerepeltek az új blokk üzenetek is, de nem állt neki dolgozni rajtuk. A VGA-k 150MHz és 0.95V-ra csökkentve tétlenül ácsorogtak.

    [ Szerkesztve ]

  • brd

    nagyúr

    válasz #68216320 #2020 üzenetére

    Én emiatt 2 óránként újraindítom feladatütemezővel a minereket. Nem szép megoldás, viszont működik. :)

    The only real valuable thing is intuition.

  • #68216320

    törölt tag

    válasz brd #2021 üzenetére

    Annál biztos jobb, mint hogy 23óra óta csak zabálja 8 GPU az áramot :)

  • Penge_4

    veterán

    válasz brd #2017 üzenetére

    "most tekintsünk el attól, hogy a HDD-k ára pont esni szokott"

    Rossz példa. Évek óta stagnál...

    "Mellesleg ezen nyilván a bitcoin sem változtatna, ha a fogyasztók által mindenképpen igényelt javak (kaja/áram/gáz/stb.) ára mind drágul, akkor bizony infláció lesz, bitcoinban számolva is."

    Így van. És itt jön képbe az, amit itt páran megpróbáltak kiforgatni vagy direkt meg nem érteni az alapvető kapzsi emberi mentalitásról.

    Az emberek többsége mindenféle hülye kacatokat vásárol, még ha hitelből is kell élnie. Emellett még eljár szórakozni és nem szigorú költségvetés szerint él, hanem ahogy esik úgy puffan. Ezen maximum minimális mértékben változtatna a deflációs pénz (értsd: aki hajlamos a változásra, csak egy kicsi kezdőlökés kell neki).

    Ha a világ racionális kockákból állna, akkor valóban fennállhatna annak a veszélye, hogy a gazdaság termelékenysége lecsökken (leállni akkor sem állna le, csak lecsökkenne), de ugyanezt az analógiát az internettel kapcsolatban is fel lehet hozni (amit kihagytam korábban), mert itt is parancssoros vagy minimál GUI-s rendszerek lennének és az elterjedt kommunikációs forma a mai napig az IRC lenne, ha az internet közössége is kockákból állna csak és nem jöttek volna létre a felhasználói igények csilivili szarokra meg lebutított "Just Works" programokra/eszközökre.

    Viszont pár különbség:

    Mínuszba nem tudsz futni deflációs gazdaságban. Ennél fogva jobban érvényesül a népakarat (avagy a keresleti oldal is erősebb érdekképviselettel fog bírni), mert ha valamit nem tudsz megfizetni, akkor nem tudod megfizetni.

    Az inflációs gazdaságban a hitel elkendőzi ezt a problémát (ezáltal meg nem oldja, sőt, hagyja elburjánzani), mert a szegényebb is megkapja az illúziót, hogy "Te is hozzájuthatsz", aztán persze tartják a markukat a hitelezők.

    Ha ez a mentalitás elterjed, akkor láthatjuk, hogy mi az eredménye. Márpedig elterjed, mert az emberek többsége (akiket fent említettem) szereti azt mutatni a társadalom felé, hogy ő is valaki és ő is megengedheti magának.

    Persze a panaszkodás is tipikus magyar szokás, de itt is megfigyelhető, hogy jobban szeret az ember panaszkodni, hogy "Ez a rohadt devizahitel, alig bírom kinyögni a BMW törlesztőrészleteit.", mint azt mondani, hogy "Nincs kocsim, nincs saját lakásom, szórakozni/nyaralni járni sincs pénzem, de legalább nincs hitelem."

    Ez pedig hosszútávon megmérgezi az egész társadalmat.

    Rövidtávon a kínálati oldalnak kedvez, viszont hosszútávon hatványozottan baszik be neki, mert túlburjánzik. A kínálati oldal extraprofitjára lecsapnak a keselyűk (adó, járulékok, stb.), ezáltal őt is szorongatják, az eladósodott fogyasztóktól meg még a szegény fogyasztó is jobb, mert az legalább a tényleg hasznos vagy létfontosságú termékeket kínáló kereskedők termékeire összespórol valamennyit, de az eladósodott összespórol majd viszi a bank. Szóval innentől már spórolnia sem érdemes, mert nyugdíjas korára nem tudja visszafizetni a hiteleket úgy el van adósodva. Ez pedig öngeneráló ciklusba fordulva szépen lassan bedönti a rendszert.

    A globális problémákra a deflációs pénz sem nyújt csodamegoldást, de legalább megpróbálja önmérsékletre ösztönözni az embereket.

    A túlnépesedés ettől még túlnépesedés marad és megoldásra váró probléma.

    A nyugdíjrendszer ugyanúgy fenntarthatatlan marad és az is megoldásra váró probléma.

    A technológiai munkanélküliség ugyancsak egy visszafordíthatatlan (anélkül, hogy visszatérnénk a középkorba) folyamat, ami megoldásra vár.

    Ezek megoldását a deflációs pénz csak annyiban segíti, hogy nem elkendőzi a problémákat, hanem rájuk világít.

    De a megoldást már az embereknek kell megtalálni és az egyetlen jelenleg ismert megoldás a magas szintű technológiai fejlettség elérése megújuló energiaforrások által biztosítva, a tervezett elavulás és a pazarlás mérséklése és a szaporodás visszafogása (lehetőleg oktatás útján, nem pedig drasztikus eszközökkel, mert azt senki nem akarja).

  • brd

    nagyúr

    A nálam gyakorlottabaktól kérdezem: van annak jelentősége hosszútávon a kifizetett BTC-t tekintve, hogy melyik nagyobb (mondjuk 9-10%+-nyi hashráta tortaszelettel bírók közül) pool alá dolgozik a miner?

    The only real valuable thing is intuition.

  • fsb1000

    nagyúr

    Kár hogy ide is beszivárgott a végtelen "elméleti" vita.
    Akit érdekel olvassa el egy hozzászólásom arról, miként lehet BTC/LTC-t vásárolni: [link]

  • #68216320

    törölt tag

    Van technikai lehetőség arra, hogy a gépembe egy 3. VGA-t tegyek riser kábellel (pci-e 1x -> 16x), de úgy, hogy ezt a VGA-t külön tápegységről hajtsam? Ugyanis csak 750W-os tápegységem van és 2db VGA-ra elég. Viszont van itthon e Chiftec 400W-os és azt használnám hozzá.

  • #68216320

    törölt tag

    válasz #68216320 #2026 üzenetére

    Eh, inkább nem. annyi macera lehet vele, hogy nem éri meg kockáztatni.

  • moonguru

    őstag

    válasz #68216320 #2020 üzenetére

    Szia!

    Pont ezért használom a CGWatcher programot: [link]

    Így nincs ilyen gondom! :)

    Monitor Guru!

  • moonguru

    őstag

    válasz #68216320 #2026 üzenetére

    Természetesen van.

    Nálam is ez volt a terv, de kiderült hogy a Chieftec GPS-550AB-A 550W a 360 Wattjával (12 Volton) csodákra képes...

    X6 1090T + 3 HDD + egy HD5830 (tuningolva) + egy HD5850 (tuningolva) és bírja! :N

    [ Szerkesztve ]

    Monitor Guru!

  • #68216320

    törölt tag

    válasz moonguru #2028 üzenetére

    Nekem weben keresztul kell monitoroznom. Nem jarhato ut. Viszont egy email kuldestvlehet beepitek, h jelezzen, ha gaz van.

  • ignorant

    senior tag

    válasz brd #2024 üzenetére

    Tapasztalataim szerint nincs. Nagy poolnal, hiba talalnak tobb block-ot ha "tobb fele" megy a reward.

    pool hoppingot mindenhol probaljak megszuntetni szabalyoknal, pl slush-nal ugy mukodik ha disconnectelsz es nem jon vissza miner akkor csokkentett rewardot kapsz.

    tapasztalataim szerint szerencse nagyon sokat szamit.

  • Nisida

    aktív tag

    válasz bolbatiku #2014 üzenetére

    Nézd a vita nem bitcoin elmélete vagy technikai háttere hanem közgazdasági hatása és arra gyakorolt hatása vagyis, én nem az elmélet technikai részét vitatom, hanem annak közgazdasági aspektusait és hatásait. Ezért a technikai háttér annyiban releváns, hogy amennyiben probléma lesz akkor erre megfelelő válaszokat kell adnia a rendszernek - függetlenül attól , hogy ez egy személy vagy több személy , vagy csoport - , a kérdés az ki fogja adni.

    Amit én vitatok :

    - A visszavonhatatlanság - a mai rendszerben bármilyen hiba becsúszik van rá mód , hogy azt javítsák , itt nincs ami elment az már elment ( a te általad adott megoldást a biztonság megteremtésére kb 500 éve feltalálták és elszámolóháznak hívják, a bonyolultabb rendszerei először japánban Nagaszaki, Kagosima, Hirosima kikötőjében jelentek meg a beérkező áruk gyorsított értékelésére )
    - Az ellenőrizhetetlenség - a mai rendszerekben - pl: tőzsde is - van lehetőség egyes instrumentumok felfüggesztésére amennyiben valamilyen információ alapján elkezdene esni egy papír , stb. ára és ez a változás meghaladná a - pl: Magyarországon ez 20%-ot. -. Itt nincs itt egy álhír egy fekete csütörtök vagy az elmúlt bitcoin krízisnél gyengítetlenül terjedt a pánic , nem volt megállás csak a ddos támadások és rendszer leállások adtak egyfajta hatásszünetet.
    - Az átláthatatlanság - egyrészről a rendszer működésének - nem a technikai háttérről vagy a programkód nyíltságáról vagy zártságáról beszélek - átláthatatlansága a probléma hiszen ez a célja , a lekövethetetlenség , ne lehessen tudni ki kinek és mennyit utal. A rendszer egy fajta Black Box - nem tudod mi van bent csak azt látod mi megy be és mi jön ki. Ez megakadályozza azt, hogy előre lehessen látni bizonyos folyamatok eredményét.
    Másik részről a működtetés átláthatatlansága miatt megint senki nem tudja előre látni a benne zajló folyamatokat.
    - A szabályozatlanság - nem a rendszer belső működésének szabályozatlanságára gondolok mert arra vannak , jól felépített matematikai modellek által levédett és biztosított működést biztosító szabályok. A rendszer mai politikai, gazdasági , jogi rendszerbe való beágyazottságára gondolok ami 0. Egyfajta pirate pártos , új anarchista jelszóval kb. azt mondja mi minden felett állunk , kormányok, államok, törvények, szabályok, bankok , stb.
    Ez önmagában nagyon szimpatikusnak tűnhet főleg a liberális nyugati kultúrában felnevelkedett és a kommunista diktatúrákat megélt emberek számára de veszélyes, aminek/akinek nincsenek függőségei annak nincsenek határai, gátjai és fékjei sem. Ha valaki azt gondolja, hogy a demokrácia az amikor én mindent megtehetek és ha valamit megakarok tenni de a "rendszer" megakadályoz benne akkor az a "rendszer" antidemokratikus akkor nem a "rendszerrel" hanem az emberek felfogásával van probléma.
    - A deflációval mint modellel - sok mint egyfajta új mennyországra gondolnak egy "deflációs" gazdaságra meg pénzre, egyik sincs ilyen nem létezik a defláció egy átmeneti állapot az inflációval együtt kar-karba öltve járnak. Olyanok mint a yin és yang , nincs megállás egyikből átmegy a másikba és vissza.
    A modellt - ha Nakamotó tényleg japán akkor - egy olyan országból vette ami önmagában gazdasági és társadalmi krízisben van kb 30 éve. Az országban óriási mennyiségű pénz van bankszámlákon felhalmozva, vagy államkötvényekbe fektetve. Ez a fajta belső eladósodottság és a számolatlanul ledolgozott fizetetlen túlórák valamint az óriási belső fogyasztás biztosítják Japánnak azt, hogy még nem dobta fel a pacskert úgy mint Ciprus vagy Görögország.
    Csaba: a deflációs rendszerben az emberek fogyasztása egy cseppet sem kisebb - lásd. japán - olyan mértékben történik a költekezés , hogy elképzelni sem lehet. Folyamatosan vásárolnak ész nélkül, aki volt Japánban és kicsit is belelátott a japán életben vagyis nem csak a turista látványosságokat vizslata végig az tudja miről beszélek. Ezért ettől nem várd , hogy kevesebb lesz a fogyasztás.

    A deflációhoz csak annyit: ha valaki tudja keressen utána milyen volt az élet egy full deflációs országban Németalföldön a tulipán aranykor és válság idején. A tulipán hagymák ára folyamatosan ment felfele - ez ugyanaz mint a bitcoin - a kereslet nagyobb volt mint amennyi megtermelhető volt. A tulipán hagyma ára a válság kirobbanása előtti napon kb. egy ház árának felelt meg. A következőn már szó szerint semmit nem adtak érte max annyi értéke volt , hogy megetted és felfordultál.

    Lehet, hogy a bitcoin lesz a jövő pénze , lehet, hogy leváltja az összes mostani valutát, lehet nem lesznek bankok , bár kizárnám - de egy biztos a bitcoin sem él meg önmagában , infrastruktúra nélkül nincsen gazdaság . Vagyis senki ne higgye, hogy majd minden jobb lesz. Egyetlen ország van a világon ahol mindenki "gazdag" az Isten országa minden földi országban lesznek és vannak szegények, mert ha ez nem így lenne akkor megszűnne a társadalmi migráció és megállna az élet.

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • Rolly

    veterán

    válasz Nisida #2032 üzenetére

    amúgy a bitcoin értékét mi adja? Mert ugye a devizákét a mögötte álló gazdaság. a bitcoin mögött jelenleg milyen gazdaság áll?

    tényleg csak érdeklődök és nem kötözködök :)

  • ignorant

    senior tag

    válasz Nisida #2032 üzenetére

    Melyik orszag nincs folyamatosan krizisben? Ez csak USA

    Erdekes megfigyeni, hogy ha egy gazdasagi "recesszio" elmelyul, egy jol idozitett haboru hogy tud lenditeni a szekeren :)

    Szerintem, mar jo ideje, alapoktol kellene atszervezni a vilagot. Sajna, most meg nincs akkora baj, hogy jelentos globalis osszefogas legyen.

    Nem, Nisida, ne is kezd el irni, nem anarchiat vizionalok :D :D :D

  • ignorant

    senior tag

    válasz Rolly #2033 üzenetére

    A piac iranyitja az arat. Igazabol indikator erteken kivul sok jelentosege nincs.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Nisida #2032 üzenetére

    "A modellt - ha Nakamotó tényleg japán akkor - egy olyan országból vette ami önmagában gazdasági és társadalmi krízisben van kb 30 éve."

    Szeretnék én olyan krízisben élő országban élni, ami
    - Technológiailag a világon a legfejlettebb.
    - Normális elvek szerint élnek az emberek (és ehhez nincs szükség vallásra - legalábbis annak olyan elmebeteg szektáira, mint pl. errefelé a kereszténység, ezernyi hitgyülekezet és társai).
    - Képesek összefogni, együttműködni (sőt, ez a természetes) mikor baj van, ennek hatására a kedvezőtlen földrajzi körülmények és az ezekből eredő csapások (pl. Fukushima legutóbb) rövid idő alatt talpra állnak.
    - Ugyanakkor az összefogási képesség mellett képesek megőrizni privát zónájukat és a nagy összefogás nem torkollik "písz láw" hippiközösségbe.

    Ezek után meg leszarom mit mutat a GDP meg a többi "nyugatbarát" mérőszám.

    "A tulipán hagyma ára a válság kirobbanása előtti napon kb. egy ház árának felelt meg. A következőn már szó szerint semmit nem adtak érte max annyi értéke volt , hogy megetted és felfordultál."

    Bölcs dolog egy növény elültethető részét egy kriptopénzhez hasonlítani.

    Te, képzeld, az ókori Egyiptomban meg az aranyat úgy vágták hozzád, mint egy darab kavicsot, ezzel szemben a vas baromi nagy értéknek számított. Fura elképzelni, hogy egy sárga fém, amire ma is úgy tekintenek sokan, mint Szmeagol értéktelennek számított, miközben egy evőkanál vagy csavar (utóbbi olcsóbb, mint egy csomag szotyi) olyan értéknek számított, hogy csak a leggazdagabb és leghatalmasabb fáraóknak lehetett belőle. Nemde?

    A kriptopénz globálisan meghatározott matematikai elveken működik. Ezért is jobb bármilyen ásványkincsnél, mert abból lehet, hogy egy nap találnak rengeteget és zuhanni kezd az értéke.

    "de egy biztos a bitcoin sem él meg önmagában , infrastruktúra nélkül nincsen gazdaság"

    Ezt nem vitatta senki. De ugyanez bármelyik pénzre igaz. A dollárra és az aranyra is. Ha sokáig elhúzódik még ez a spekulációs időszak és eközben senki nem fog olyan szolgáltatásokat indítani, amivel az egyszerű pórnép is szert tehet coinokra, akkor előbb-utóbb magába fog roskadni.

    Ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy legális vagy illegális (bár a legális a hírnév szempontjából hasznosabb lenne), a lényeg, hogy gondoskodjon az eloszlásról.

    Mert jelenleg hiába alakul meg az n+1. webshop vagy pornóoldal, ami elfogad Bitcoint, hiába rakja ki az utolsó átlagjózsi is a weboldalára a Bitcoin Donate gombot, ha az emberek nem tudnak hozzájutni a Bitcoinhoz

    Értsd: Minimum párszáz dollár és úgy is nehézkesen, "feketelistás" fizetésfeldolgozók egyre bővülő sorával (Paypal, Payza, WebMoney, stb.) és elfogadott, de időnként lefoglalt/kilövöldözött továbbiakkal, akkor ez így nagyon nem lesz fasza.

    Mert ha baszkurálni kell a fizetéssel és úgyis van fee a váltáskor, akkor a vásárlókat semmi sem fogja ösztönözni, hogy Bitcoint használjanak bármi más helyett, amíg nem kerül többségbe a csak Bitcoint elfogadó kereskedők száma, de ez meg anélkül nem valósul meg, hogy Bitcoinban ugyanazt a profitot ki tudja termelni a kereskedő és vagy ő is egyszerűen vissza tudja váltani, vagy van megfelelő infrastruktúra, hogy ne kelljen visszaváltania. Utóbbi lenne az optimális, de ezzel visszakanyarodtunk az elejére.

    "minden földi országban lesznek és vannak szegények, mert ha ez nem így lenne akkor megszűnne a társadalmi migráció és megállna az élet."

    Relatívan nyilvánvalóan. De nem mindegy, hogy mit takar a relatív szegénység. Azt, hogy nem tudom megvenni a legújabb termékeket, illetve be kell érnem Suzukival BMW helyett, meg bérlakással luxusvilla helyett és csak belföldi vagy Last Minute utakat engedhetek meg magamnak Bora Bora vagy Dubaj helyett

    vagy azt, hogy még a Maslow-piramis legalja is necces.

    [ Szerkesztve ]

  • szilard28

    aktív tag

    válasz GuMipOkE #2015 üzenetére

    "A defláció az egyszerű embernek jó, aki bérből és fizetésből él, és van egy kis megtakarítása. Az infláció miatt egyébként egyre kevesebb összegért dolgozik (mert az éves fizetésemelése jó esetben csak megőrzi a reálértéket, rossz esetben azt sem)"

    Defláció esetében meg a nominális fizetés mindenképpen csökkenne, hiszen ha 300 ft-ról 250 ft-ra csökkenne a kenyér ára, akkor a pék fizetése is csökkenne 150 e ft-ról 125 e ft-ra. Ami miatt másnap lázadás törne ki.

    " igazi befektetési lehetősége a tőke hiánya miatt nincs, mert a legtöbb "piacra" a belépési összeg általában magasabb, mint amit ő a fél életében keresni fog."
    Ez már nem igaz, hiszen pl. elérhetőek a befalapok és diszkont brókercégek.

    Az inflációval semmi gond nincs, amíg évi pár százalék alatt marad.

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Penge_4 #2036 üzenetére

    Azért talán a kereszténységet nem kéne elmebeteg szekta-nak nevezni.
    Ettől sokkal enyhébb vallási utalásért is (abortusz téma) letiltottak a PH!-ról.

    Amúgy pedig nem értek veled egyet, de ezt nyilván nem itt kéne megvitassuk. Illetve részemről sehol.

  • szilard28

    aktív tag

    válasz Rolly #2033 üzenetére

    az értékét az adja, hogy sok spekuláns reméli, hogy majd később eladhatja drágábban.
    Csak azt felejtik el, hogy secperc alatt létrehozható ezernyi bitcoin-klón, így hiába van maximálva a mennyiség, ha lesz még ezernyi konkurrense. Hiszen míg pl. forintból van pár tízezermilliárd forgalomban, ez nem okoz inflációt jelenleg, de ha minden falu vagy város kibocsáthat ennyit, akkor összedől a rendszer.
    És senki se tudja megakadályozni a klónok terjedését, így a vége az lesz, hogy az árfolyamok szépen bezuhannak, hisz ugyanakkora világtermelésre/világvagyonra 1000x annyi virtuális pénz jut.

    De aki kitalálta, az mára már milliárdos, hiszen az elején potom költséggel tudott bányászni, aztán ezt százszoros áron sózta rá a balekokra.
    Ha jól értenék a programozáshoz, akkor most csinálnék vagy 100 klónt amiket szépen felfuttatnék.

  • szilard28

    aktív tag

    válasz Penge_4 #2036 üzenetére

    http://www.origo.hu/nagyvilag/20000717halalra.html

    Ja, Japán a béke szigete.

    (A japán pornófilmeket már nem is említem, mint a normális elvek megjelenését)

  • Penge_4

    veterán

    válasz szilard28 #2039 üzenetére

    "Ha jól értenék a programozáshoz, akkor most csinálnék vagy 100 klónt amiket szépen felfuttatnék."

    Hajrá! Ezekkel kell csak versenyre kelned.
    Elvileg a Litecoin a legnépszerűbb mind közül, az is jelenleg 3 dollár körül van. Szóval sok sikert.

    De komolyan mondom, csinálj te is egyet. Lehetne mondjuk SzilárdCoin. Ezzel tovább szegmentálva az altcoin piacot még jobban bebiztosítanád a Bitcoin jövőbeli sikerét.

    De a lényeg: A végén csak egy maradhat. A kriptopénz.

    "Ja, Japán a béke szigete."

    Egyrészt: Nem olyan nehéz rákattintani a Link gombra. Használd. :)
    Másrészt: Nekem semmi bajom a halálbüntetéssel. Sőt! Túlnépesedés ellen kifejezetten hasznos. Meg az ellen is, hogy ne kelljen az adófizetők pénzéből eltartani a börtönökben azokat, akik nem szolgáltak rá. Bőven elég azokat, akik kisebb bűnöket követtek el. Egyébként a halálbüntetés-ellenző nagy szószólók az élet szentsége rizsákon túl az egyetlen viszonylag logikus érvet tudják felhozni, mégpedig: Mi van, ha valakit nagyon ki akarnak iktatni és már-már filmbe illő profizmussal DNS-t hamisítanak és társai (ami által 99%-ban megbizonyosodhatnak a bűnösségéről). De ez egyrészt elenyésző járulékos veszteség (vannak a liberális világban ennél sokkal nagyobb járulékos veszteségek is, de ez már tényleg off lenne, ha kifejteném), másrészt az se túl jó, ha 10-20 évet raboskodik és utána derül ki, hogy "Baszki, tévedtünk."

    "(A japán pornófilmeket már nem is említem, mint a normális elvek megjelenését)"

    4 fal között azt csinál az ember, amit akar. Itthon se sokkal "erkölcsösebb" a mostanság divatos anál meg S&M, prosztatamasszázs és társai. Egyszerűen csak más, mivel két különböző kultúráról van szó. Ahogy sok európai például a sült rovarok megevésétől hányná el magát, miközben pl. egy indiai meg ugyanolyan undorítónak találná, hogy mi az ő szent állatukat esszük meg.

    Csodálom, hogy az engedélyezett szex alsó korhatárát (13 év) nem hozod fel ellenpéldaként. Mellesleg egy átfogó kutatás (most nem találom) alapján ennek ellenére a japán lányok mégis jóval később veszítik el, mint az európai országokban és az USA-ban.

    [ Szerkesztve ]

  • szilard28

    aktív tag

    válasz Penge_4 #2041 üzenetére

    és miért csak egy maradna?
    Hiszen bárki bármikor csinálhat újabbakat.
    A bitcoint már nehéz bányászni, ezért majd az újakra áll át mindenki. Az árfolyama magas, így kevesen vásárolhatnak belőle
    Az hogy most a bitcoin a legelterjedtebb, az a jövőre nézve semmit sem jelent.

    Japán:
    El is olvastad a cikket? NEM a halálbüntetés miatt linkeltem, hanem amiatt, hogy egy elmebeteg szekta halomra gyilkolászott ebben a normális országban.
    Te írtad hogy ők normálisak, szemben a nyugati/keresztény kultúrával, szerintem meg mindkettőben van bőven elmebetegség és abnormalitás.

    [ Szerkesztve ]

  • Rolly

    veterán

    válasz szilard28 #2039 üzenetére

    forintból is korlátlan van :) hitel formájában adnak ki de ott a fedezet adott a hitelből megvalósult éplület autó beruházás. Bitcoinnál ezt nem látom / volt már dotcom lufi ...

    Illetve ha én csinálnám a bitcoint, akkor havi szinten a rendszerbe bele csempésznék 5-10 ezer btc-t amit dollárra váltanák és élnék mint marci hevesen .... úgy hogy nekem a btc ingyen volt :)

  • Penge_4

    veterán

    válasz szilard28 #2042 üzenetére

    "és miért csak egy maradna?"

    Oké, akkor fogalmazzunk úgy, hogy egy 90% fölötti piaci részesedéssel és a maradék sokszáz meg osztozik a 10% alatti részen. Tehát kijelenthetjük, hogy egy hivatalos cryptocurrency és a többi a béka segge alatt.

    "A bitcoint már nehéz bányászni, ezért majd az újakra áll át mindenki. Az árfolyama magas, így kevesen vásárolhatnak belőle"

    Főleg a spekulánsok. De a számítási kapacitás is kisebb és amíg nem derül ki semmilyen hiba a protokolban, illetve nem törik fel, addig nem is nagyon van rá sok esély, hogy ismétli magát a történelem és a többi coin is elkezd majd szárnyalni.

    "egy elmebeteg szekta halomra gyilkolászott ebben a normális országban."

    Tyűha! Tényleg, egy sokmilliós országban egy, ismétlem, egy néhány főből álló elmebeteg szekta elkezd halomra gyilkolászni. Mellesleg "tizenkét halálos áldozata és több száz sérültje volt." Ez sehol nincs egy WTC-hez és hasonlókhoz képest.

    Ha meg statisztikát kéne mérni szerintem jóval lejjebb lenne Japán, mint sok más fejlett ország. Bostoni robbantó, iskolai lövöldözők, stb.

    (#2043) Rolly: "de ott a fedezet adott a hitelből megvalósult éplület autó beruházás. Bitcoinnál ezt nem látom / volt már dotcom lufi ..."

    Ez bármilyen fizetőeszköznél megtörténhet. Ha én egy halom színes kavicsért építtetek valakivel (aki elfogadja fizetségül) egy plázát és egy autópályát, akkor már az is fedezett valuta lesz?

    Nem, nem azon múlik, amiért elcserélték, hanem azon, hogy az emberek elfogadják. Tehát aki elfogadta fizetségül (és csinált érte valamit) az a későbbiekben szintén elcserélhesse erőforrásokért, szolgáltatásokért.

    "Illetve ha én csinálnám a bitcoint, akkor havi szinten a rendszerbe bele csempésznék 5-10 ezer btc-t amit dollárra váltanák és élnék mint marci hevesen .... úgy hogy nekem a btc ingyen volt"

    Nem is használná senki, mert a nyílt forráskód miatt bármit is csempészel bele az publikus.

    [ Szerkesztve ]

  • szilard28

    aktív tag

    válasz Penge_4 #2044 üzenetére

    A kriptopénz ugyebár más mint a normál, vagyis semmi sem indokolja hogy a BTC dominanciája úgy megmaradjon, mint a dolláré (ami pl. ugyanúgy kezd visszaszorulni).

    Nézd meg hol volt a Nokia 10 éve és hol most? Totális dominanciából másodvonalbeli lett.
    iOS-Android? Nulláról vezető lett az android, iOS meg visszaszorul (symbianról nem is beszélve)
    WIW-facebook? Ki gondolta 8 éve, hogy a WIW ennyire visszaszorul?

    BTC mögött nincs gazdaság, nincs ország, nincs hadsereg, elfogadottsága bármikor változhat.

  • Penge_4

    veterán

    válasz szilard28 #2045 üzenetére

    Centralizált rendszereket sorolsz, amik mögött egy-egy cég áll(t).

    A dominanciája csak két módon törhet meg.
    1. Hiba, ami miatt törhetővé válik.
    2. Megjelenik egy olyan altcoin, ami olyan, szignifikáns újításokat vezet be, amiket elfogad a közösség (azaz a BTC felhasználói) többsége és a Bitcoin nem tud felzárkózni/magába asszimilálni az új altcoin által nyújtott előnyöket. De ez utóbbi lassú folyamat lenne akkor is (és ugyancsak azok nyernének vele, akik idejében átváltják a BTC-jüket az akkor még alacsony értékű altcoinra.

  • Nisida

    aktív tag

    válasz Penge_4 #2036 üzenetére

    Penge a probléma éppen az, hogy te olyan dolgokat kérsz számon és kötsz hozzá a deflációs kérdéshez aminek ebben a formában semmi köze hozzá.

    1.) Japánban az emberek 99% legalább egy vallást vall. Átlagban mindenki Shitoisra, utána egyesek még Buddhisták is és/vagy egy kisebb részük keresztény.
    2.) A japán emberek évszázados tapasztalatuk alapján fognak össze mert más módon nem tudnának túlélni ennek semmi köze a deflációhoz , de még máshoz se nagyon egyszerűen kulturális adottság ami a világ másik nagyobb részére nem jellemző.
    De azta fajta szabálykövetés ami a japánok sajátja attól te 3 óra alatt megörülnél.
    3.) A rövid idejű talpra állást hagyjuk , mert ez nem igaz de ez más dolog.
    4.) A privát zóna megőrzéséhez pedig annyit, hogy ott a vállalatnál dresskód van amit be is tartanak - , nálunk nincs mert rögtön az összes libcsi ugrálna hogy a csúnya vállalatok. - , a vállalat elküldhet fogyókúrára ha a testtömeg indeszed x felé emelkedik. Az emberek átlagosan 40-50 m2 házakban élnek, és a privát szférájuk a mi szféránk negyede. És lehetne még sorolni mennyi olyan dolog van ami a privát szférádat "veszélyezteti".
    A nagy összefogásban kis psz láw közösségekben szerveződnek amelyek 95% -a a munkahelyhez köthető.

    Amúgy meg nem ajánlanám senkinek , hogy hosszú távon Japán mintára kívánjon élni Európában mert ennek a mintakövetésnek katasztrofális következményei lennének.

    A tulipán hagyma ebben a kontextusban ugyanazt a deflációs modellt mutatta be mint amit sokan egy új megváltónak tekintenek, ezzel csak érzékeltetni akartam, hogy a katasztrófa nem fekete vagy fehér minden fajta rendszerben megvan a lehetősége és a következménye.

    Rolly: semmi , a bitcoin gazdaság matematikai alapokon nyugszik semmi más nincs ami megtámassza.

    Penge: abban tévedsz a többi valutával kapcsolatban, hogy a többi valuta értékállóságára egy ország gazdasági potenciálja és állam rendszere figyel és a szabályozók mentén korrigál. A bitcoinnál meg egy tutkó bandwagon lesz amire mindenki akinek érdekében áll felszál, mert nagyobbat szakít ha bedönti mintha fenntartja. Simán megcsinálnák még a váltók is meg ha éppen a készleteken a dollár lenne pozitívban, főleg úgy, hogy mivel minimál pénz van ma a bitcoinban pár millkával lehet akkora hullámzást generálni amivel percek alatt egyesek milliókat veszítenek míg mások u.e. nyernek.

    [ Szerkesztve ]

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • ignorant

    senior tag

    válasz fsb1000 #2038 üzenetére

    Szerintem nem csak elmebeteg szekta, hanem a vilag "legsikeresebb" atverese (az osszes, kapzsi, demagog, minden valosagot nelkulozo vallassal egyetemben ) ;-)

    ...Ha ezert letiltanak, akkor amugy sincs ertelme itt lenni...

  • ignorant

    senior tag

    válasz szilard28 #2045 üzenetére

    A BTC mogott ha nem lenne gazdasag, akkor nem fogadnak el egyre tobb helyen. Idovel majd eldol, hogy mennyire tud elterjedni..

    Az elfogado helyek osszesege adja a btc "economy"-t

    :D (facepalm)

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz szilard28 #2039 üzenetére

    ...hiszen az elején potom költséggel tudott bányászni, aztán ezt százszoros áron sózta rá a balekokra.

    Jah, azok a legnagyobb balekok akiknek az elejen a gonosz Nakamoto eladta a bitcoinjait 0.01$-ert, majd ezek a balekok eladtak / vettek valamit akar egy evvel kesobb....tobbszaz %-os differenciaval.

    Mennyi idiota van..nem is kell addig visszamenni, 2011 - 2012 is a balekok eve volt :D :D :D

Új hozzászólás Aktív témák