2019. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-01-10 16:03:08

IT café

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

(#551) sparks

sparks
(senior tag)

Ilyenkor sajnálom, hogy nincs mozdítható pénzem ezeken a helyeken. Szépen be lehetne most vásárolni. Ez az utóbbi hetekben már kb. a harmadik ilyen zuhanás. Ilyenkor nagyon komolyan lehet pénzeket sokszorozni - a pánikoló oldalon meg bukni... :DD

Nincs eladó cryptóm, vagy mégis? https://goo.gl/rTQUua

(#552) GuMipOkE válasza sparks (#551) üzenetére

GuMipOkE
(senior tag)

Azért a mai day's range $70.00 - $259.34 eléggé brutális. :U Kérdés, hogy hol fog megállni az őrület...

Riszpekt

(#553) ignorant válasza LLam (#549) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Hat en fewnt voltam vegig mtgoxon, es 30 perces tradelag volt. lefele azert sikerult elkapni

(#554) ignorant

ignorant
(senior tag)

Ha valakinek egeti a walletjet a BTC engem erdekelne 10BTC-tol felfele :)

mge menni fog lejjebb is szal nem mind1 hol szall ki az ember

(#555) doc

doc
(PH! nagyúr)

a multkor, mikor elore megmondta hogy ez lesz, lenyegeben lehulyeztetek a 'megmondoembert' :DDD
[link]

1N23456.HU - A Veszprém megyei motorkölcsönző

(#556) Chal válasza doc (#555) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

Szerintem itt 1-2 ember kivételével mindenki tisztában volt/van vele, hogy túlértékelt az árfolyam. Akkor is amikor írtál ide, ugyanezt mondtuk.
Hogy mennyire, és hogy meddig tart, azt senki nem tudhatja, te sem. Kb. olyan ez (és már mondtam ezt a példát, és fogom is), mintha a kaszinóba bemennél, és közölnéd valakivel hogy ne tegyen a feketére mert piros lesz. Kiforog a piros, te pedig közlöd, hogy megmondtad :) És ha jól rémlik akkor is valami ilyesmit mondtunk neked. Ha az ellenkezőjét állítottad volna, akkor is megkaptad volna a "megmondóember" titulust, remélem érthető így már, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

(#557) sparks válasza doc (#555) üzenetére

sparks
(senior tag)

Mi lesz? Egy visszaesés? Ez nem úgy néz ki, mintha leesett volna 10 USD-ra az ára. És ahogy most nézem már iszonyatos ívben korrigál az árfolyam, ez a "lufi" még csúnyán hízni fog. Reggelre nem nagyon lesz már ennyiért BTC, 250 dollárról megy tovább a móka... Persze én pláne nem vagyok megmondóember, így bármi lehet :U

[ Szerkesztve ]

(#558) Chal válasza sparks (#557) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

És az benne a szép, hogy visszakerestem a hozzászólását, nem is neki írtuk (najó, írtam! :D), hogy megmondóember, hanem a cikk irójának amit linkelt. A másik poén, hogy amikor írt, akkor 60 dollár volt a BTC ára, az lenne a bedőlés, illetve a "megmondtam", hogy kis korrekció után leesett 150-re? :) :) Soha rosszabbat.

[ Szerkesztve ]

(#559) sparks válasza Chal (#558) üzenetére

sparks
(senior tag)

Már 190-nél jár azóta és ahogy elnézem nem is áll meg. Mindegy, én nem szakértek, de hogy sok lúzer most eladta 110-130-ért a 250-260-as BTC-it az szép móka volt. Holnap verik majd a fejüket a falba, hogy mekkora bukó lett ez.

(#560) ignorant válasza Chal (#558) üzenetére

ignorant
(senior tag)

A korrekciok termeszetesek. meg a panik is tekintve a media felhajtast. Amugy mtgox lag miatti arfolyam beeses rengetegszer volt. chart-ok mindenki szamara hozzaferhatoek.
_______

1. Transfer funds to exchange
2. DDos
3. Panic
4. Buy low
5. Wait
6. Sell high (profit)
7. Go to 1.

kicsit jobb terv mint ami south parkban a torpeknek volt :)

[ Szerkesztve ]

(#561) Chal válasza ignorant (#560) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

Tudom, és mos végre nem aludtam át ;)

[ Szerkesztve ]

(#562) 8zabi

8zabi
(őstag)

mi a véleményetek erről a termékről: BitForce 5 GH/s Bitcoin Miner?

ti rendelnétek tőlük? nem kamu cég? elméletileg a hónap végétől szállítanak, két hónap a várakozási idő

(#563) ignorant válasza 8zabi (#562) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Nekem van naluk rendelesem. nem vennek toluk semmit addig amig nem szallitottak le az elso batch-et.

(#564) 8zabi

8zabi
(őstag)

attól tartok egy ilyen eszköz elterjedése alaposan megboríthatja az árfolyamot, bár nem vagyok szakértő, de a józan paraszti eszem ezt sugallja

(#565) ignorant válasza 8zabi (#564) üzenetére

ignorant
(senior tag)

max meg biztonsagosabba teszi a halozatot ---> feljebb viszi az arat. mivel a nehezseg hozzaigazodik a megnovekedett teljesitmenyhez a bitcoinok "letrehozasanak uteme" nem valtozik.

(#566) 8zabi válasza ignorant (#565) üzenetére

8zabi
(őstag)

értem
de azért biztos kell valamennyi idő, amíg a hálózat korrigál, így aki az elején jut hozzá ezekhez a csodagépekhez alaposan megszedheti magát

mennyire kap valós adatokat az ember a dustcoin.com/mining oldalon?

(#567) Polarstar

Polarstar
(PH! nagyúr)

A tegnapi árfolyami zakót nézve...

:D

BlackBerry Key2, Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com

(#568) kugli81

kugli81
(fanatikus tag)

Sracok valaki eltudna mondani hogyan megy a valtas a btc-e oldalon onnantol a penztarcaban a love es regisztraltam az oldalra.....a finances resznel latok 2 pontot. 1Make a deposit. 2 withdraw money... itt kell varialni ? Valtani szeretnek ide oda ill.,hogyan jut a szamlamra a penz? Milyen gyorsan megy egy ilyen valtas,kifizetes?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#569) csaba951 válasza 8zabi (#566) üzenetére

csaba951
(PH! kedvence)

Teljesen pontos adatokat látsz. Az oldal a legnagyobb exchange oldal(ak) aktuális adatai alapján számol, maximum 1-2 perces eltéréssel. Azzal sajnos nem lehet mit kezdeni, hogyha az adott exchange ddos támadás kap vagy ha pánik tör ki és össze-vissza változnak az árfolyamok. Ilyenkor nyilván hülye adatokat ír ki. "Normál" üzletmenet mellett viszont teljesen pontos, reális.

(#570) anonati

anonati
(újonc)

a kiszámolós csávó már az első cikkben is lehúzta a bitcoint, most nála is kipukkant a lufi,
http://kiszamolo.hu/kidurrant-a-bitcoin-lufi/
persze ma még nem kelt fel, így nem tudta frissíteni a cikket , lol
valszeg majd most is törli a hozzászólásaimat mint legutóbb , hogy osztja az észt, hogy szar , mert kimaradt belőle az elején, mert nem ismerte fel benne a lehetőségeket és mivel a magyar ember irigy így nem fog jókat írni, róla, ha már ő is kimaradt maradjon ki mindenki

a porfolio.hu cikke hasonló egyből kipukkant a lufi, jót még ők sem írtak róla

amúgy akkora volt a lufi kidurranása, hogy egész 3 napnyi emelkedést bukott el az árfolyam, kész katasztrófa
erről egyik cikkben sem írtak semmit

(#571) anonati

anonati
(újonc)

csak azt a kommentem törölte, hogy 3 nap múlva ugyanott lesz az árfolyam és akkor a cikk írója szarban lesz, hogy újabb okosságot írjon :)

a kommentemet van ideje törölni, de a cikket frissíteni nem, ezt számoljátok ki vele közösen, hogy ez miért van :)

[ Szerkesztve ]

(#572) ignorant válasza anonati (#571) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Eszmeletlen a BS mennyisege sok cikkben. Lathato, hogy kiknek a kezebol esznek.

(#573) PeachMan

PeachMan
(PH! kedvence)

CGMinerhez használ valaki webfelületet? Szeretném beállítani, de socket problémája van a php-nak.

Keresek Toshiba A80 laptopot működőképes állapotban - "Only Amiga Makes It Possible"

(#574) Chal válasza anonati (#571) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

Idióta az a fickó :) Már múltkor is írtam, hogy ezek a saját maguk által ismert világot próbálják minden áron ráhúzni a BTC-re, és jönnek a tulipánhagymákkal, meg a sok faszsággal. Párhuzamot persze sokmindenben lehet találni, de szerintem okos ember tudatosabban áll a kérdéshez. Ez egy olyan eszköz és lehetőség ami eddig NEM volt, nem ismeri senki, egy csomó szabály egyszerűen nem érvényes rá. Az meg persze arcvesztés lenne ha nem írna valami sommás véleményt, hisze ő szakértő, állást kell foglalni.

[ Szerkesztve ]

(#575) Chal

Chal
(PH! addikt)

MTGOX hacked by Anonymous? Mondjátok hogy fake....

(#576) LLam válasza Chal (#574) üzenetére

LLam
(senior tag)

tökéletesen összefoglaltad a lényeget. respect!

Stay hungry!

(#577) ignorant válasza Chal (#575) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Abbol kiindulva, hogy anonymus jol megvalogatja a modszereit es celpontjait, ketlem h ok voltak, ne feledjuk,hogy nekik sokkal fontosabb egy jo crypto currency letezese mint mas civileknek. :)

(#578) Chal válasza ignorant (#577) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

Igen, nekem is ez jutott eszembe először. Nagyon meglepődnék ha ők nem teljes mellszéllességgel állnának a BTC mellett.

(#579) ignorant válasza Chal (#578) üzenetére

ignorant
(senior tag)

https://bitcointalk.org/index.php?topic=173188.0

Ujabb "jel" hogy ne bizzuk 3rd party-ra a walletunket.

User error, de celpont minden egyes wallet service.

(#580) Chal válasza ignorant (#579) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

Ehhe, így járás... :) Én mindig mondom hogy felejtős a dolog. Pár perc egy paperwallet, nem értem mi az istenért tart valaki 1xx BTC-ket (vagy bármennyit) vadidegen embereknél.

[ Szerkesztve ]

(#581) ignorant válasza Chal (#580) üzenetére

ignorant
(senior tag)

+1

(#582) PeachMan válasza Chal (#580) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Akkor mi lenne a tökéletes megoldás?

Keresek Toshiba A80 laptopot működőképes állapotban - "Only Amiga Makes It Possible"

(#583) Chal válasza PeachMan (#582) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

"Pár perc egy paperwallet...."

(#584) Chal

Chal
(PH! addikt)

Hát az mtgox nem szarral gurít, 12 órás down. Utána viszont nem lesz trading fee két napig.
Elképesztő móka lesz hétvégén, öveket becsatolni :)

(#585) PeachMan válasza Chal (#583) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

De ez mit jelent?

(#586) Chal válasza PeachMan (#585) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

Keress vissza itt a topicban a "paperwallet" szóra.

(#587) ignorant válasza PeachMan (#585) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Az osszes exchange meg van benitva .

lehet ez a bank sector bassza meg a BTC hadmuvelete :D

(#588) LLam válasza ignorant (#587) üzenetére

LLam
(senior tag)

vizsgázik az internet elpusztíthatatlansága..

Stay hungry!

(#589) ignorant válasza LLam (#588) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Nagyon remelem hogy ennek a kovetkezmenye egy p2p alapu exchange lesz.

(#590) csaba951

csaba951
(PH! kedvence)

Hagy gyártsak már összeesküvés elméletet!

1. A bankok/biztosítók/befektetési "tanácsadók" az árfolyamemelkedéssel beetették a népet.
2. A Bitcoin létezését beemelték a mainstream médiába.
3. Ddos támadás a BTC hálózat legnagyobb tagjai ellen.
4. Árfolyamzuhanás.

Na, mi jön le ebből annak aki most próbálgatta a BTC-t? Kiderült, hogy ez egy tök bizonytalan "pénz". Mindenkit le fog beszélni róla a saját környezetében. Tehát a mostani támadással a tömegeket akarják elriasztani a BTC-re való átállástól. A BTC felett (hosszú távon) ugyanis nem lenne ellenőrzése a mostani bankrendszernek. Így alapvető érdekük csirájában elfojtani minden konkurenciát.

(#591) GuMipOkE válasza csaba951 (#590) üzenetére

GuMipOkE
(senior tag)

Ezzel nem csak a bitcoin-ba vetett bizalmat aknázzák alá, hanem úgy tűnik, hogy az egész kiépült "infrastruktúrát". Folyamatosan esik a hálózat teljesítménye, sokan abbahagyják a bitcoin bányászatot vagy ideiglenesen, vagy végleg.

Riszpekt

(#592) PeachMan válasza GuMipOkE (#591) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

A probléma majd akkor kezdődik, mikor a teljesítmény újra felpörög a rövidesen kiszállított célhardverek miatt. Akkor mi már labdába sem rúghatunk csak az aki vesz célgépet. De ez ilyen.

(#593) LLam válasza GuMipOkE (#591) üzenetére

LLam
(senior tag)

nekem nem tűnik szignifikáns visszaesésnek http://bitcoin.sipa.be/

kössetek már bele ebbe az írásba pls http://bitcoin.hu/?p=3065

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#594) GuMipOkE válasza LLam (#593) üzenetére

GuMipOkE
(senior tag)

Legyen igazad... :)

Riszpekt

(#595) Chal

Chal
(PH! addikt)

Ahogy közeleg az mtgox nyitás megy felfele az öcsi váltóhelyeken az árfolyam szépen. Nem bírok fent maradni 4-ig, de ha valaki kivárja, akkor jó kereskedést és sok szerencsét neki, biztosan lesznek kihasználható pillanatok :)

[ Szerkesztve ]

(#596) csaba951 válasza Chal (#595) üzenetére

csaba951
(PH! kedvence)

Valaki nagyon komolyan érdekelt az alacsony árfolyamban. Simán felment az árfolyam a 120-130 USD sávba, amikor újra lesújtott a DDOS hammer...

(#597) ignorant válasza csaba951 (#596) üzenetére

ignorant
(senior tag)

Ha ezt tuleli akkor szerintem nem nagyon lehet levakarni majd.

(#598) PeachMan

PeachMan
(PH! kedvence)

Urak! A paperwallet megoldást akarom megcsinálni. Az érdekelne, hogy attól, hogy nem lesz bitcoin kliens a gépemen, a létrehozott számlaazonosítókra továbbra is utalhatok bitcoin-okat? Mert akkor létrehozok pár számlaazonosítót és csak akkor nyúlok a klienshez, mikor ténylegesen utalni akarok. Addig csak gyűjtögetném amit tudok.

(#599) PeachMan válasza PeachMan (#598) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Illetve a dumprivkey kér tőlem egy bitcoinaddress-t. Oda mit kell írnom?

(#600) Chal válasza PeachMan (#599) üzenetére

Chal
(PH! addikt)

A bitcoinaddressed.... :)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.