Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dippe

    tag

    válasz JulianSinulf #2701 üzenetére

    Gyorsan kipróbáltam az elméletemet, nehogy a jó kis P1P ágyat tönkretedd.
    Legelőször is _jó_ vonalzó kell, az auchanos acél az biza' görbe. A stanley már használható, de valami minőségibbet néznék. Átlósan érje át az asztalt.
    Besatíroztam nagy vonalakkal az egész lapot halványan.
    Utána minden irányba mérni kell (átlósan főleg), és bejelölni a magas részeket ceruzával. Azokat a részeket erősen lenyomva nyomva kell csiszolni amíg el nem tűnik a ceruza nyom - utána újra mérni. 120-as papírral lassan, de stabilan lehet haladni, és nem marja össze a lapot. Esetleg ha nagy a hupli, lehet 80-assal kezdeni.
    Lehet hogy kelleni fog egy tapadókorong, hogy meg tudd fogi a lapot. Vagy csinálni kell valami fogantyút a csavarok helyére. fontos, hogy nem billenhet a lap, a legszélét nem szabad nyomni.
    kb. 1 óra csiszolás után sokat javult az asztal, szerintem kb. 0,2mm-t ki tudtam szedni belőle. Új huplik jelentek meg természetesen ahogy több pont szépen síkba került. Kellene még kb. 2 iteráció a jó eredményhez.
    A por nagyon finom, alattomos - könnyen tisztítható helyen kell csinálni + nedves szivaccsal felszedni.
    Majd rakok fel képeket ha érdekel.

Új hozzászólás Aktív témák