Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • PeppErKorN

    tag

    Üdvözletem!

    Problémába ütköztem.
    A konfig:
    Gigabyte GA 945 GZM S2; Intel E2180 gyári hűtővel; GEIL Ultra 2 GB CL4 kit (DC-ben); Eurocase (Codegen) 400W 12 cm + MAXX, villámvédő aljzatba csatlakoztatva; Maxtor 160 GB SATA II; LG DVD író PATA; ASUS EAH 3650 TOP; Leadtek Winfast TV2000 XP Global; Samsung 223 DVI-vel csatlakoztatva; XP SP3 (OEM) rendszeresen frissítve; XG Viper jó szellőzéssel; illesztő programok frissítve; BIOS „Optimized defaults”-on.
    Jellemző üzem: napi 6-8 óra netezés, video lejátszás (nem HD), erőforrás-igényes alkalmazások (játékok, kép-mozgókép szerkesztés) elenyésző hányadban.

    A jelenség:
    Rendszertelen időközönként (akár naponta 2-3-szor, de van, hogy csak 4-5 nap után) a rendszer újraindul. Az újraindulást általában (nem mindig) néhány másodperces lefagyás előzi meg (nincs kék képernyő, csak „kimerevedik” a kép), eközben időnként (ez sem mindig) az alaplapi aljzatra csatlakoztatott hangszórókból zúgás hallható. A hang jellegéről (esetleg 50 Hz ?) nincs infóm, még nem hallottam. Az újraindulás előtti folyamatokban nincs jellemző momentum, általában Winamp, vagy BS Player + MSN + Firefox (2-3 ablakkal) fut. Az eseménynaplóban nincs bejegyzés semmilyen hibáról. A vírusirtó egy AVAST + Spybot (ez is rezidens).
    A rendszer kb 1 évig gond nélkül működött, a hibajelenség nem köthető semmilyen új hardver elemhez, vagy újonnan telepített alkalmazáshoz.

    Az eddigi beavatkozások:
    - Az eredeti Kingmax 1024 MB 800 MHz modul cseréje a fentiekre
    - Csökkentett módban futtatott víruskeresés, robotkeresés több alkalommal (beleértve a bootoláskori memória ellenőrzést is)
    - Valamennyi csatlakozó megvizsgálva, szét-össze csatlakoztatva, az alaplapi slotok levegővel kifújva
    - BIOS reset
    - A Registy a lehetőségekhez mérten kipucolva (Glary Utilities, Ccleaner)
    - Töredettség-mentesítés végrehajtva
    - Szükségtelenül induló programok letiltva
    Az elvégzett tesztek:
    - Orthos + „szőrös fánk” egyidejűleg, közben 12V és 5V multiméterrel mérve (ΔU ~ 1…2%)
    - Több alkalmazás egyidejű megnyitása
    - HD Sentinel (100%-100%, rövid önteszt OK)
    - A Speedfan alapján a procihűtő a hőmérsékletnek megfelelően dolgozik, a maghő Orthos alatt sem megy 55 fok fölé.

    A fenti műveletek után valamelyest csökkent a jelenség gyakorisága, hetente 1-2 alkalommal jelentkezik. Ezen kívül a rendszerrel nincs probléma, nem működik lassabban, nincsenek fagyások, a Windows stabil marad 15 órányi üzem után is, a játékok is játszhatóak gond nélkül.
    Mivel nem a saját rendszeremről van szó, nincs alkalmam minden nap foglalkozni vele. Természetesen a jelenlétemben egyetlen alkalommal sem produkálta magát, pedig mindent elkövettem, hogy így legyen.
    Az első ötletem a RAM, vagy táp probléma volt, ezért cseréltem a memóriát, és ezért mértem terhelés alatt a feszültségeket. A jelek szerint érdemleges javulás nem történt. Mindazonáltal nem túl megnyugtató számomra a jelenlegi tápegység, így hétvégén be fog kerülni egy 350W-os Hipro a régi helyébe.
    Szívesen fogadok ötleteket. Tisztában vagyok vele, hogy csak másodkézből származó információkkal szolgálhatok, és nem tudok azonnal mindent megnézni, néhány napos átfutással működik a dolog.
    Köszi!

    --K--N--R--

  • PeppErKorN

    tag

    válasz Lenry #37064 üzenetére

    Köszi, amint lehet, megnézem, és hétvégén megy bele a jóféle táp.

    --K--N--R--

  • PeppErKorN

    tag

    válasz 04 #37147 üzenetére

    Photo ME? Ez írja a készítés, illetve az utolsó módosítás dátumát is. Meg még ezernyi mást is.

    --K--N--R--

Aktív témák

Hirdetés