Keresés

Aktív témák

  • Tottu

    senior tag

    Hi!

    Nem rég találtam itt a PH!-n egy olyan tesztet ahol Intel procikat teszteltek abból a szempontból, hogy mekkora a teljesítmény különbség egyes cache méreteknél.

    Nah most ezt a tesztet keresem már vagy 10 perce, de nem találom. Egyik topikba írták be nekem, de egyszerűen nem találom meg.

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

  • Tottu

    senior tag

    válasz szandisas #6472 üzenetére

    Nem erre gondoltam, de fél órás kutakodás után meglett. :B
    Cache Teszt
    Azé köcce, hogy utánanéztél! :)

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

  • Tottu

    senior tag

    Üdv!

    Lenne egy új gép (aláírásomban szerepel) amire sikeressen feltelepítettem az XP-t (32bit) SP2-vel. Akkor nem volt még semmi furcsaság, minden úgy ment ahogy kellett. Az első érdekes dolog akkor jött elő amikor lemezképről akartam felrakni a drivereket (nyomtatóhoz) azonban telepítés közben kiírta, hogy "ez a file nem olvasható...". Ez a hiba még egy másik progi telepítésénél is előjött. (Ekkor még arra gondoltam hátha a Daemon Tools-al van vmi bibi, mert ezt a verziót még nem használtam). Ezt követően gondoltam felrakok egy játékot és megnézem, hogy mit produkál az új gép, azonban megint előjött az, hogy a file-t nem találja. Nah megnéztem másik gépen, ugyan ezt a lemezképet meg a többit is, ugyan ezzel a Daemon tools-al és ott gond nélkül felment minden.
    Az új gépen úgy sikerült felrakni, hogy a DVD-n levő imagefile-t mount-oltam be és úgy telepítettem, így már felment hiba nélkül a játék. Ki is próbáltam egyből, hogy-hogy megy azonban amikor mindent betöltött már a gép és játszanák, akkor kb. fél perc elteltével lefagy a gép, majd nem küld több jelet a VGA a monitornak és megjelenik a monitoron, hogy: No Signal. Ezt követően csak RESET a megoldás. A játék abban a fél percben teljessen folyamatossan és tisztán futott.
    Ezt követően egyből elkezdtem futtatni az Orthos-t. Az első 1,5 órát figyelemmel kisértem és nem volt semmi baja (a magok 38-39°C körül voltak Orthos közben), így magára hagytam... Amikor vissza néztem rá kb. 1 óra múlva a következő kép fogadott: KÉP + csipogott a gép.
    Ma reggel pedig 3 órán keresztül futattam a Memtest-t ami 8-szor futott le összesen hibátlanul.

    A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mi lehet a baja? (Én nagyon a procira gyanakszom)
    Hogyan lehetne megoldani ezt a bibit?

    Várom a tippeket!

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

  • Tottu

    senior tag

    Sziasztok!

    Pár tipp kellene, hogy mi lehet a gond: ma egy gépben kicseréltünk egy tápot mert érdekes szagokat adott ki magából és gondoltuk nem kísérletezünk vele tovább veszünk egy újat. (A gép jól működött...)
    Kicseréltük a tápot minden a helyén, gép bekapcs minden világít pörögnek a ventik de a monitor nem kapcsol be. Megnéztük nem megy a VGA ventije sem. Ezt követően lecseréltük a VGA tápját egy a DVD olvasó tápjára ami tuti működött de azzal is ugyanez a helyzet.

    Szerintetek mi lehet a gond?

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

  • Tottu

    senior tag

    válasz Tottu #30160 üzenetére

    Esetleg még annyival kiegészíteném a történetet, hogy: a gép folyamatosan újraindul, tehát nem tölti be a rendszert és nem is csippan.

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

  • Tottu

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #30169 üzenetére

    A számítógép tápját cseréltük ki ha nem volt érthető...

    Egyébként szerencsére sikerült megoldani a problémát. Egy kiadós pórtalanítás, memó, VGA kivétel/berakás után elindult a gép. Azonban lefagyott a win betöltésnél. Ezt követően már a winyót se ismerte fel. Később kiderült, hogy a VGA (Ati 9800Pro) ventije leégett és egy tápkábel is sérült volt. Ezeket kicseréltük és jó lett.

    Egyébként köszönöm a tippeket!

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

Aktív témák