Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz HartgeH3-2.8 #36111 üzenetére

    Vagy 2 napja vettem észre, hogy ébredés után alapból 13-14 GB RAM fogyasztáson van, de amikor néztem, hogy mi eszik annyit az egyetlen ami feltűnt a Teams volt 0.5 GB-tal, azt kikapcsoltam, mivel nem használom sosem, meg le is tiltottam, viszont ma reggel is azt láttam. Újraindítás után már jó.

    Ha már Battlefield 2042. Van más érdekesség is. A rendszergazdai fiókom is, és standart fiókom is Microsoft account, azaz nem lokális. Viszont csak a rendszergazdai fiók alatt indul el, és csak ez az egy Battlefield. A Battlefield V az elindul normál fiók alatt is. Sajnos csak ez az egy gép alkalmas a futtatására lakáson belül. Keresgettem fórumon - ezen is -, rákerestem Google-ben, nem találtam rá még példát sem, nemhogy megoldást.

    Ez még az előző Windows telepítésnél jelentkezett. Jó hát a 22H2 miatt is, újratelepítettem a Windows 11-et. Ekkor csapott arcul a felismerés, hogy ez ugyanúgy nem fut, csak rendszergazdai fiók alól.
    Megjegyzem az előző Windows telepítésnél még azt is megcsináltam, hogy egy teljesen új fiókot is bevontam, az anyumét, szintén standardnél, mert hátha valamit leszinkronizál az én alap fiókomnál, ott meg nem akarok nagyon tisztogatni, és azzal sem megy :D Aztán kipróbáltam, hogy mi van akkor ha rendszergazdai jogosultságot adok a problémás fiókomnak, azzal sem... így arra jutottam, hogy valamiért csak az egyetlen rendszergazdai fiókom alól hajlandó futni ...

    Illetve arra, hogy majd ha egyszer újratelepítem a gépet, érdemes megnéznem, a problémást megadni elsődleges rendszergazdainak, elindítani vele, aztán ha megy, akkor utána a szokásos rendszergazdai fiókot felvenni, ezt meg visszaállítani normálra, és hátha úgy marad :D

    #36112Ka999: Belépőszint, de van érdekesség benne :D

    Pl a 11. genes CPU Windows 10-zel van adva (lehet frissíteni 11-re szerintem), a 10. gen-es intel gyenge CPU meg Windows 11-gyel :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák