Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rlazol

    addikt

    válasz sellerbuyer #1087 üzenetére

    szerintem pénzkidobás lenne ezt a hardvert cserélni, lényeges gyorsulást nem fogsz elérni. Fogadd el, a videorenderelés ilyen szakma.
    Nézd meg az én gépem az adataimnál, HD filmeket vágok vele, és igen, van, hogy egész éjszaka renderel egy 30 perces anyagot. Ha egy hétig fel se állok a gép mellől, akkor szvsz édesmindegy, hogy 3 óra vagy 7 óra - nem azon múlik, hogy időben kész lesz-e.
    Ugyanez nálad is igaz, nyersz vele 10 percet, 15-öt a 3 órából, nem mindegy, ha előtte 2 napig vágtál?

    amit megpróbálhatsz, hogy tömörítetlen formában rendereled ki, aviba pl., az elég gyors, és utána átkonvertálod a neked jóba.

    Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

  • Roachy

    senior tag

    válasz sellerbuyer #1087 üzenetére

    Ha van rá keret, egy megoldás van, hogy gyorsítsd a munkát. Összeraksz mégegy gépet ami renderelésre van optimalizálva és hálózatba kötöd őket. Ahogy haladsz a munkával, bizonyos időközönként az addig elkészült anyagot (én általában 3 készre vágott percenként szoktam) átküldöd a másik gépre, és ott elindítod a rendert. Közben haladsz tovább a vágással. Majd ha elkészült visszahívod a már végleges formátumba leszámolt fájlt és azzal dolgozol tovább. Nem mellesleg ez magát a vágás folyamatát is gyorsítja. Így a végén lesz x darab a célformátumba leszámolt clip. Ezeket már többszörösen gyorsabban megcsinálja, mint egy nyers szétefektezett teljes anyagot. Így tudsz gyorsítani, mert bizony van amikor a renderelésnél csúszik ki az ember a határidőből. Elég csak arra gondolni, hogy egy akármilyen hiba miatt megszakad a 8 órája elindított render, amiből már csak 10 perc van (pl egy idióta részeg vágó megszokásból áramtalanít amikor vége a pókerpartinak). És generál a premiere egy használhatatlan megnyithatatlan fájlt (vagy nem és kezdheted elölről...), amit kis szerencsével és sokkal nagyobb elszántsággal (és még 4-5 sörrel) újabb 2-3 óra fórum böngészés, és még 2 óra szarakodás után működésre bírsz (vagy nem és kezdheted elölről...).

    A cuda-ról már volt szó, a renderelést az nem igazán gyorsítja, szerintem egyáltalán nem. A vágás folyamatát viszont igen! Ennek a hatása egyébként kimondottan érezhető, emiatt érdemes esetleg az nvidiát választani. Bár amúgy nem sokára az Ati kártyákat is teljes körűen támogatni fogja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák