Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz Parci #9960 üzenetére

    Én meg a te mentalitásod nem értem... Nyilván senki nem akarja elkapni.

    Nade a te példád olyan, hogyaztmondja: jön veled szemben egy rabló, fegyvert fog rád s meghúzza a ravaszt, mit teszel? oh, nincs rajtam golyóálló mellény, ami jó eséllyel megvédene, ezért meg sem próbálok elugrani a golyó elől, minek vessem magamra a földre, amikor a golyóálló mellény a tutibiztos?

    Igen, 100% védelem nincs ellene, igen, a szakszerű s profi felszerelés hatásosabb ellene, mint akár egy vacak sál, főleg ha nincs kiképezve az ember a rendes használatára. De bmeg, még mindig sokkal hatásosabb, ha akárcsak egy sálat teszel a szád elé (főleg akkor, ha esetleg tünetmentes hordozó lennél, mások érdekében) mintha nem tennéd... Arról nem beszélve, h ebben az elcseszett felfokozott helyzetben amikor sokan elvesztik munkájukat, hozzátartozóikat rosszabb esetben, ha egy sál viselése akárcsak egy minimálisan is jobban megnyugtat, mi a fszért ne viseld??? most komoylan kiakadok néha egyeseken :D

    Ruhafertőtleníés: a nagy #maradjotthon alatt jellemzően az ember hetente 1x megy bevásárolni stb. namármost, ha 1 hétig pihenteti addig a ruháit, az már kb biztos védelem, szóval ez sem igényel annyi vesződést, h jelentősen lecsökkentse a fertőződésveszélyt.

    Mérlegelni kell, az adott ember az adott erőforrások saját kockázatai stb alapján milyen RACIONÁLIS védekezést tart indokoltnak. Túlzásba se jó esni, ebben egyetértek, ha pl kajára nem tellik ne vegyen 100x áron maszkokat, de elbagatellizálni se kell, ha egy rohadt sálat se hajlandó vki odatenni, mert minek az nem 100% védelem, az ugyanannyira hülyeség szvsz

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák