Új hozzászólás Aktív témák

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Rive #52021 üzenetére

    Ezt tudom. Az érdekes az, hogy amikor a gyártást elkezdték, már lehetett tudni, hogy a covid világjárvány lesz, hogy elhúzódó lesz, mégsem készítettek többet belőle. Az pedig a kormányok felelőssége, hogy a már elkészült mennyiségekből többet rendeljenek, mondjuk kora ősszel nagyobb kapacitást kössenek le a gyártóknál (némi felkészültséget, előregondolkodást igényelt volna, igen). Amikor mindenki (nem csak itt, nyugaton is) elkezdett kapkodni, exporttilalmat rendelt el stb, akkor már késő volt.

    A "nem lesz számottevő influenzaszezon" meg vagy bejön, vagy nem. A déli féltekén jóval kisebb a lélekszám, és ami főleg számít, a népsűrűség is. Ott sem maradt el, csak enyhébb volt, belesimult a covid-ba. Én korábban fel sem vettem az influenzát, el sem kaptam, vagy legalábbis nem vettem észre. Ahogy öregszem, az utóbbi 4 évben viszont mindig megbetegedtem, vagy influenzával, vagy valami nagyon hasonlóval - mindig március elején, úgy tűnik, addigra fogyott el az immunrendszerem. Hiába, hogy sportolok (biciklivel járok a munkahelyemre is), hiába szedtem már az utóbbi években télen D vitamint. Szóval én azért nyugodtabb lennék, ha a hozzám hasonló "nem krónikus beteg", de azért öregedő pórnépnek is jutott volna belőle.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Új hozzászólás Aktív témák