Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz attiati #10603 üzenetére

    Nem szoktam letárolni a forrásaimat :( Megpróbáltam most hirtelen előkeresni, de vagy a melóhelyi gépen volt, vagy túl régen már, mert még a history se segített.

    Kifejezetten a házi (tehát nem professzionális!) maszkviseletről kerestem adatokat. A DIY maszkok igazából véletlenül kerültek képbe.
    Lényegében minden forrás egyetértett abban, hogy ilyen körülmények között se a rendszeres, se a rendszerszerű viselet nem elvárható, illetve ezt a tanulmányok meg is erősítették.
    - negatív hatásról egyetlen egy tanulmány sem számolt be. Ebben voltak talán a legegyértelműbbek.
    - a megfigyelt hatékonyság elég változatos, nullától szignifikáns hatásig
    - kézmosással együtt (tehát csak kézmosás vagy csak maszk egyedül nem) viszont konkluzívan hatásosnak találta több tanulmány
    - FFP ill. N-minősítet maszkoktól elvárható emelt hatékonyság finoman szólva ... nem jelentkezett ilyen körülmények között.
    - műtősmaszk és DIY maszk közötti difi nem volt konkluzív.

    Arra az esetre, amikor a fertőzött kap maszkot, igazából nem találtam adatot (mármint, hogy real life vizsgálatot). Erre az oldalra a műtősmaszkok eredeti funkciója illetve a tünetmentes fertőzők eléggé elborzasztó száma ad alapot.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Új hozzászólás Aktív témák