Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tpotyka

    tag

    válasz King Unique #151708 üzenetére

    Nos, mint említettem, 2013-ban volt mindez és nem az op.rsz. körülményei volt akkor a legizgalmasabb és legmaradandóbb emlék, hanem pl. az egyedi hardver konfig lehetősége és hogy élmény volt használatba venni és munkára fogni a gépet. Persze, hogy az én kérésemre adták feltelepített Windows 8.1 op.rsz-rel, de a háttérrészletekre nem emlékszem. Az én nézőpontomból Win-előtelepített: akár gyár, akár üzlet. Céges vétel, számlára, stb. lekövethető, ha nagyon muszáj, csak hát 10 éves az adminisztráció, ezért nem karnyújtásnyira van mindez, hanem egy archív dobozban – valahol.

    Ha a MS következetes jogilag és pénzügyileg (valszeg muszáj neki adott törvényes keretben), épp segítség ilyen helyzetben, ha jogilag és pénzügyileg egyenértékűnek adminisztrálja, akár alaplaptól, akár később – de megfelelően – kerül Windows az adott gépre. Bár tényleg érdekelne, hogy is végzik mindezt, hiszen kiterjesztve irdatlan adatkezelést igényel. Nem voltam jelen Win telepítésekkor. Nem ismerem a Win license folyamatukat. (Azt még kevésbé, hogy ki hogy tudja vagy akarja ezt kijátszani.) Tudtommal nincsen egyszerűen lekérdezhető, ellenőrizhető úm. termékéletút, vagy elérhető folyamatábrán átláthatóvá téve és lekommunikálva, hogy milyen adatot milyen szálon kötnek össze. Ezért lehet, hogy beszámolók szerint telepítéskor pozitív és negatív meglepetések is történnek.

Új hozzászólás Aktív témák