Új hozzászólás Aktív témák

  • #78032384

    törölt tag

    válasz PuMbA #47088 üzenetére

    Cikkedből: In fact, there are plenty of benefits—under the right circumstances. Szóval ha a csillagok úgy állnak, mesterséges teszteken lehet magyarázni a plusz OP-t, (over-over provisioning?) mint a RAPID-ot is, de a hétköznapi használatban elég a gyárilag előre elkülönített 7% OP. Szerinted gépek millióin ahol nincs fent a csodálatos Samsung Magician, azok elromlanak? A cikk se írt most konkrétat, 30-50% kapacitást akar OP miatt elvenni? Hát én inkább a kapacitást választom. Használom és kész, a mostani típusokkal nem kell hímestojásként bánni. Nekem egy 2014-ben vett régebbi 840 EVO van, hiba nélkül teszi a dolgát, még 2017 tavaszáig garis is. Ha utána lesz baja, veszek másikat, anyagi és technikai szempontból sem kell félteni manapság. Hibernálás nincs, de nem azért mert féltem az SSD-t, hanem mert csak altatni szoktam a gépet. Visszaállítási pontokat is csinálja, cucc is van rajta talán 15-20 giga szabad helyet szokott mutatni a Win.

    "nálam nélküle is gyors a keresés"

    Persze, hogy gyors mivel SSD. Attól még technikailag kikapcsolt index esetén az egész Tescot körbefutod amikor keresed a sört, az indexelt kereső pedig tudja kapásból hol van nem kell feleslegesen megnézni a műszaki osztályon is. Aztán vennél jégkrémet is, potyára futsz el a mosóporok felé, persze azért megtalálnád végül. Ha OP kapcsán olyan óvatos vagy, kikapcsolt index mellett technikailag jobban terheled. Nem mintha ártana neki, mert én pont azt mondom használni kell, bírja és kész. Nem kell áthelyezni a pagefile-t, nem kell kikapcsolni az indexet, prefetchet, nem kell külön progi, nem kell pátyolgatni, Win7-től felfele tudja a rendszer hogyan bánjon vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák