Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ledgeri #139769 üzenetére

    Nem mindig az OS dönt a lapozóba kihelyezésről.
    Évek óta nem űzöm már, lehet azóta változott de némelyik Photoshop el se indult 8G rammal se ha nem volt pagefile.
    Azt hogy melyik alkalmazást mikor és milyen mértékben teszi ki a lapozóba az egy igen összetett doklog.
    Pl. sokan a mai napig ram boosterekkel nyúzzák az Androidot pedig a legjobb ramkezelése van szerintem.
    Jobb ebbe nem beleavatkozni mert biztos hogy az os tervezői nem 1-2 munkaóra után állították be a fizikai ramkezelést, az esetleges ram tömörítést és a lapozóba kihelyezés paramétereit.

    Übervacak mini pc-vel nyomulok otthon, 2g rammal és azt megállapítottam hogy a gyári beállításokkal a Win sokkalta később kezd el lapozni mint egy Linux. A Win kb. a ram 25-30 %át igyekszik tartani hirtelen fellépő ramigényes frissen indított folyamatoknak, a linux meg kb. a felénél már swappol. Linuxon ez egy 1 soros paranccsal 0-100 ig beállítható de életemben nem babráltam, akik így állították be gyárilag, tutira tudják a miérteket.

    Az meg hogy több meghajtón van lapozó szerintem hülyeség.
    Legyen a leggyorsabb meghajtón. Az kézifékkel autózik aki egy ssd megléte mellett kihelyezi a lapozót egy green szériás tetűlassú hdd-re.

    Az ssd-k hőskorában volt ez kímélős mizéria de élő példaként mutathatok neked egy 2007 körül méredrágán vett 30GB ssd-met ami 11 évet ment, ebből 5 évet nonstop egy htpc-be és a benchmarkja picit jobb mint újkorában, a kondíciója 98%.
    PB nagyságrendet viselnek el és már mindegyikben benne van a cellafáradás kiküszöbölése.
    Persze egyszer meghal de addigra amúgy is elavul.

    A legújabb coinbányászattal hónapok alatt leölhető de ez otthoni használatra nem a legjellemzőbb.

Új hozzászólás Aktív témák