Új hozzászólás Aktív témák

  • Csengődi

    csendes tag

    Hát ha valaki tud magyarázatot az alábbiakra kérem ne tartsa magában mert én már beleőrülök. Először is itt minden hozzáértő azt hangoztatja, hogy mindegy hogy egy 2,5 SATA3-mas SSD-n van a rendszer vagy egy NVMe meghajtón mert észrevehetetlen a különbség. Nos nálam ez nagyon nem igaz. Akartam egy tartalék rendszert ezért az Force MP500-as NVMe meghajtómon levő rendszert átklónoztam a WD Blue 3D Nanad SATA 500 GB-os SSD-mre. Az SSD-s verzió rendszeresen akad, a CPU használat alap felhasználás közben (TV, Firefox 15 ablakkal, torrent) fel fel ugrik az alap 3-6%-ról 18-24%-ra és el kezd döcögni, akár 1-2 másodpercre is teljesen le fagy aztán a közben kiadott utasítást (betűk beírása, egér kattintás) hirtelen bepótolja utoléri magát. Ha az NVMe-ről fut a rendszer ilyen nincs. Ez mitől lehet és van-e rá orvosság? Azért kérdezem mert az NVMe meghajtóm csak 120GB-os és azon gondolkodtam átköltőztetem a rendszert a nagyobbra DE HA AZON ILYEN SZARUL FUT akkor kénytelen leszek NVMe-ből nagyobbat vennem mert egy ilyen szarul futó SSD-s verziót nem vállalok be. Azért érdekes a dolog mert egy ugyanilyen SSD egy másik LGA775-ös gépben nem produkálja ezeket az akadásokat. Lehet, hogy az NVMe-re telepített W10 nem klónozható SSD-re mert másként fut rajta, csak az azonos meghajtó fajták klónozhatók egymás között, NVMe NVMe-re, az SSD SSD-re keresztbe klónozva akadásokat produkálnak?

Új hozzászólás Aktív témák