Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a1200

    aktív tag

    Hello.

    Most XP SP3 32 bitet használok. Tegnap találtam a neten egy programot, ami megvizsgálja, hogy a rendszerem alkalmas-e windows 8 futtatására, 5,23 MB: Windows8-UpgradeAssistant.exe
    Az eredmény: "Ez a gép nem felel meg a rendszerkövetelményeknek
    A Windows 8 telepítéséhez szükség lehet a számítógép bizonyos hardvereinek a cseréjére
    A Windows telepítéséhez legalább 20 GB szabad területre van szükség a C meghajtón."
    Üzi vége.

    Megnéztem ezt is, ide irányít további infó linkkel: [link]

    Windows 7-re is találtam tesztelőprogramot, de valamilyen framework.net 2 keretrendszert kellene hozzá feltelepíteni. Érdekes hogy a 8-as teszteléshez ilyen nem kell.

    A rendszerem:
    Alaplap Asus P5KPL-VM, integrált VGA+hang+háló.
    CPU E2180 2 GHz, nincs húzva.
    HDD WD 250 GB SATA. A C partíció most 16 GB-os, 3 GB szabad.
    ODD átlagos DVD RAM SATA.
    RAM 2+1 GB DDR2 800.

    Kérdés 1, hogy erre a rendszerre érdemes-e, lehet-e Windows 7-et, vagy 8-at (később 9-et) felrakni?
    Vagy ehhez gyenge a hardver, az alaplap, a CPU? Nincs külön VGA kártyám.
    A C partíciómat nem akarom megváltoztatni, mert ha 20-30 GB-osra akarom alakítani, akkor újra kell partícionálni, ami a mostani rendszer, és a D partíció megsemmisülésével jár.
    Az a vicc, hogy 32 bites Windows 8-hoz elég lenne a 16 GB-os C, de ezzel ugyanott lennék, mint most.

    Kérdés 2, hogy a 216 GB-os D-re fel lehet-e tenni, és onnan működne-e az új rendszer? Ha igen, hogyan?
    Minden bootoláskor ki kell választani a D-t, hogy ne a C-ről induljon? A C-hez nem nyúlhat az új rendszer.

    Szeretnék 4 GB RAM-ot használni, ami most nem lehetséges, ezért: [link]
    When installing total memory of 4GB capacity or more, WindowsR 32-bit operation system may only recognize less than 3GB. Hence, a total installed memory of less than 3GB is recommended.
    2 x DIMM, Max. 4 GB, DDR2 800.

    Ezért nem tettem bele 4 GB-ot (van még egy 1 GB-os modulom, de csak 2 RAM slot van, és ezért nem vettem még egy 2 GB-os modult. Úgy tudom DDR2-ben nincs 4 GB-os modul, csak 2 GB-os, ez a max.).

    Kérdés 3, hogy ha 64 bites Windows 7-re, vagy 8-ra, esetleg XP-re váltok, akkor ezzel az alaplappal tudok-e úgy 4 GB-ot kezelni, hogy rendesen látsszon is a 4 GB?

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    Hello. A 28795-ben írtam pár dolgot, csak brd válaszolt rá a 28796-ban. Ezekre kérek választ több profi hozzáértőtől is, mert addig nem fogok hozzá, amíg nem tiszta minden.

    Főleg arra, hogy ha a D-re telepítem a Win 8-at, és a C-n ott hagyom a mostani XP-t, akkor ez mi mindennel fog járni?
    Frissítések, kompatibilitás, stb.?
    Teljesen másképpen kell kezelni a Win8-at, a beállítások is teljesen máshogyan vannak, mint az XP-nél.

    A 4 GB RAM használat részletei is érdekelnek, hogy változatlan hardverrel (nem cserélek ki semmit, nem veszek VGA kártyát, se másik HDD-t) fogja-e látni a gépem a teljes 4 GB-ot 64 bites Win 8-nál?
    Vagy ehhez elég 32 bites is?
    Mi ez a mamory remap funkció állítása Asus lapnál?

    Az alaplapom gyári oldalán 32 bites Windows rendszerre írja azt, hogy 4 GB-nál is csak 3-at fog látni a gép.
    Ez Win 7-8-ra is igaz, vagy csak XP-re? Mi a helyzet 32 bites Win 8-asnál?

    Most 2+1+1 GB DDR 2 RAM-om van, mind Kingmax 800-as, de a lapon 2 RAM slot van.
    Érdekes, vaterán csak 1 aukcióban találtam új 2 GB-os Kingmax DDR 2 modult, ami nem Grandos. Termékkód: 1711800671

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    válasz FLx #28846 üzenetére

    Lehetne kicsit bővebben?
    A 32 bites oprendszerek 4 GB-ig kezelik a RAM-ot (2 a harminckettediken = 4294967296 = 4 GB), akkor miért nem látja a teljes 4 GB-ot 32 bites XP-vel? Miért csak 3-at lát? Miért vész el 1 GB?
    Azért 32 bites, hogy kezelje a 4 GB-ot, nem?

    Szeretnék 4 GB RAM-ot használni, ami most nem lehetséges, ezért: [link]
    When installing total memory of 4GB capacity or more, WindowsR 32-bit operation system may only recognize less than 3GB. Hence, a total installed memory of less than 3GB is recommended.
    2 x DIMM, Max. 4 GB, DDR2 800.

    Most a feladatkezelő 3135660 KB össz. RAM-ot ír ki, ez 3 GB.

    Itt 4 GB RAM van ugyanilyen alaplapban, de Win8-cal: Itt mi a helyzet?
    [link]

    Az nem baj, ha az XP csak 3 GB-ot fog látni a 4-ből, a lényeg, hogy a Win8 lássa a teljes 4-et. Ezért nem kéne átállítani ezt a remapot.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    válasz arnyekxxx #28851 üzenetére

    OK, akkor 32 bites dolgok felejtve.
    Egyáltalán lehet valóban 4 GB-ot használni az alaplapommal bármilyen 64 bites oprendszerrel? Már ebben sem vagyok biztos, mert az alaplapnál max. 4 GB-ot ír, ami nyilván NEM függ az oprendszertől.

    Ha meg alaplapot kell cserélni, hogy kezeljen 4-8 GB-ot, akkor meg már új 2-4 magos CPU, min. 1 TB-os HDD, min. 4 GB DDR3 RAM is kell, ami min. 80e-be kerülne, mindent újan számolva.
    Ebben nincs benne az oprendszer, nem cseréltem monitort, billzetet, egeret, VGA kártyám sincs, minden integrált, és a ház+táp is maradt a régi. Közben meg a mostani konfigomból az alaplapot (P5KPL-VM), HDD-t (WD 250 GB SATA), RAM-ot (2+1=3 GB DDR2 800 Kingmax), CPU-t (E2180) össz. max. 25-30e-ért lehetne eladni, mert minden 4 éves.
    Ez így nem oké.

    Tényleg, milyen programok, oprendszer támogatja a többmagos CPU-n a több magon való programok futtatását? Azaz hogy ne 1 magon fusson minden, a többi mag meg unatkozik.

  • a1200

    aktív tag

    válasz FLx #28855 üzenetére

    OK, ha lenne külön VGA-m, akkor azon lenne a saját RAM-ja, amit saját maga kezelne, nem a rendszer RAM-ból venne el magának. Asszem kb. 256 MB-ot foglal el az integrált VGA, de lehet hogy ennyit sem.

    Ha a programok 90%-a egyszerre csak 1 magon fut, és az egyszerre futtatott mondjuk 20 program (böngészőlapok, videolejátszó, zenelejátszó, stb.) mindegyike ugyanazon a magon fut, akkor mi az értelme a 2, 4, 6, 8 magos, magonként 3 GHz-es drága CPU-knak?
    Ezeket mi használja ki? Csak a brutál játékok? PC-n nem játszom.

    Egyáltalán az XP, Win 7, 8 rendszerben van olyan program, ami meghatározza, hogy az új feladatot melyik magnak adja ki végrehajtásra?
    Nem az a lényeg, hogy 1 feladatot egyszerre több magon futtasson, hanem hogy az összes feladatot egyenlően ossza el a magok között. Ez megoldott már?

    Most az E2180-asomnál a feladatkezelő azt mutatja, hogy mindkét mag kb. egyformán van használva, de ez csak virtuálisan 2 mag, mert csak Dual Core, nem Core 2 Duo. Vagy ez sem így van?

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    Úgy látszik ezzel az alaplappal nincs értelme erőlködni a 64 bites oprendszerekkel, mert az alaplap 4 GB-os RAM korlátja mindig is meg fog maradni. Egyelőre minden marad a régi.

  • a1200

    aktív tag

    Mégiscsak kipróbálnám a 64 bites 8-ast.
    Hány féle verzió van? Sima, prof, és még? Melyik mit tud, nem tud?

    Szereztem egy 80 GB-os (nem röhögni) SATA2-es HDD-t, ezen próbálnám ki a 8-ast. Mekkora C-t csináljak?
    A rendszerkövetelménynél 20 GB-ot ír, de itt olvasom, hogy 30-40 GB-ot is foglal, ha még pár dolgot mellérakok. Először 30 GB-ra gondoltam, ez kevés? Vagy legyen az egész HDD egy nagy C, D nélkül?

    A rendszerem:
    Asus P5KPL-VM, E2180 2 GHz, RAM 2+1 GB DDR2 800.

    Mi az a WinSxS mappa? Miért növekszik a tartalma? Mit tárol itt?

    A 28953-ban látom, hogy a Norton rossz vírusirtó, és tűzfal. Valaki kifejtené, hogy miért?

  • a1200

    aktív tag

    OK, 2 verzió, a HDD marad egyben, a Winsxs feladata világos.
    Mi a helyzet a Nortonnal?

  • a1200

    aktív tag

    ielektros írta a 28953-ban ezt: "Nem hasznaltam szinte soha Norton meg egyeb borzadalyokat."
    Azért kérdezem, mert nekem XP 32-re 4-5 éve Norton Internet Securitym van, és még sosem jött át semmi.
    Amióta számítógépet használok, csak 1 kékhalálom volt kb. 2 hete, ez is miattam (elfogyott a RAM).

    A 28955-ben megírt hardverem van, több böngészőben kb. 100 lapot használok egyszerre, most is, és nincs semmi lassulás. 200-300 MB RAM szabad. Persze ha kb. 120-130 lapot nyitok ki, már elfogy a 3 GB RAM.

  • a1200

    aktív tag

    válasz ielektros #28966 üzenetére

    ielektros Ezt írtad a 28953-ban: Nem hasznaltam szinte soha Norton meg egyeb borzadalyokat.
    Ez nem fér össze azzal, ami a 28966-ban írsz, mert itt azt írod, hogy sokat használtad.

    Az az NIS, ami most XP-n fut, futni fog 7-en, 8-on is?

    t72killer Nyilván nincs 100%-os program, így vírustávoltartó sem. Eddig csak 2-3 közepes veszélyességi szintű cucc akart bejönni a gépemre. Gondolom van erről külön topik itt. Nem megyek oda, mert mindenki másra esküszik, hogy neki az vált be, amaz fos, stb.

    Amúgy a vírusirtót készítő cégek íratják a vírusok elég nagy részét, és nyomatják ki a netre, hogy el tudják adni a programjaikat. Az baromság, hogy a neten található több millió különböző vírust simán egyedülálló hackerek, és kis csoportok írják az önös céljaik elérésére. Ha így lenne, a mostani vírusoknak csak a töredéke létezne, ebből alig élne meg pár vírusirtót gyártó cég.
    Minden vírus elleni program szándékosan úgy van megírva, hogy semmiképpen se szűrjön ki mindenféle káros dolgot. Persze lehetetlen olyat írni, ami bármilyet megállít, de a vírusirtós cégeknek nem is érdekük, hogy minden vírust elkapjanak.

  • a1200

    aktív tag

    Mindegy milyen tűzfalat, vírusirtót használok, akár 2-t egyszerre is (bár akkor meg ebből lesz a gond), sosem lesz 100%-os védelem. Éppen most fut a full system scan.
    Még ha létezne is olyan program, ami 100%-osan elfog mindent (de tényleg mindent), akkor sem volna 100%-os a védelem, mert ki tudja hogy a gyártók pl. a PC, laptop, telefon, stb. alaplapjára, vagy a BIOS-ba, az oprendszerbe, a HDD hardverébe, stb. mit építenek be.

    Már terveznek olyan beltéri egységet, amiben webkamera van, hogy láthassák ki melyik TV csatornát nézi, hogy mindenkinek személyre szabott reklámokat tudjanak küldeni. Sokkal mocskosabb ez a világ, mint gondolnátok, de ez messzire vezetne, ezért nem folytatom, és ez nem összeesküvéselmélet gyártás, hanem a valóság. Csak a dolgok mögé kell nézni.

    Csak pár dolog: Az egész Földön lévő teljes internet valós időben történő szűrésére (illegális letöltések, stb.), megfigyelésére is alkalmas óriási adatközpontok épülnek az USA-ban és más helyeken.
    Nem sok idő, és szinte lehetetlen lesz következmények nélkül illegális tevékenységet folytatni, meg fogják csinálni a teljes internet cenzúrát.

    Egyre több helyen épülnek ki a térfigyelő, arcfelismerő, stb. rendszerek, ujjlenyomat, írisz, a kézfej érhálózatán alapuló, könnyű online fizetést lehetővé tevő (RFID, stb.), és egyéb dolgok, hogy mindig mindenki megfigyelhető, követhető legyen. Ezért szorítják ki a készpénzt (a végén teljesen meg fog szűnni), hogy minden bankszámlákon, stb. át történjen, ami megfigyelhető.
    A kormányok azon vannak, hogy mindenkiről a lehető legtöbb infót begyűjtsék, mikor hová megy, melyik boltokba jár, miket szokott vásárolni, mennyit költ, stb.
    Bárki bármit csinál a neten, vagy online, minden el van tárolva, naplózva van.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    Valami profi hozzáértőktől kéne segítség minden pontra.

    1-- 64 bites Win8 Pro-m van, de lehetetlen feltelepíteni az alaplapi chipset, VGA, hang, háló drivereket, és a NIS-t is, ami a lényeg lenne, mert mindig olyan hibaüzi jön ki, hogy nem 64 bites programok. Kijött valami programkompatibilitási segéd izé ablak, de semmi eredmény. Ez mind működött 32 bites XP-vel. Így most csak a W8-as védelmem van, ez kevés.

    2-- Hogyan működhetett a W8 üres HDD-re való telepítés után a net, a hang, a rendes VGA felbontások, amikor az 1-esben írt 4 drivert fel sem tettem? Honnan tudta a W8, hogy milyen integrált dolgok, és chipsetek vannak az alaplapomon? P5KPL-VM van 3 GB-tal.

    3-- Itt írta valaki, hogy SEMMI hátránya sincs a 64 bites W8-nak a 32 bites W8-cal szemben, max. felesleges. Az 1-es pontban írtak szerint mégsem ez a helyzet, mert valószínűleg 32 bites W8-on ezek működnének.
    Vagy nem?

    4-- Milyen hátrányaim lesznek abból, ha nem aktiválom a W8-at? A frissítések már feltelepültek.

    5-- Hogyan lehet úgy beállítani a rendszert, hogy úgy induljon, mint az XP, az asztallal, ne a csempékkel?

    6-- Miért olyan fos az egész képernyőkontraszt, a színek, a betűk, minden? XP-n sokkal jobb minden. Uazt a monitort használom (CRT).

    7-- Nem sok értelmét látom a 64 bites rendszernek, mert a legújabb Winamp (5.6.3), a Mozilla (19.0) is 32 bites (egyelőre nem telepítettem fel sokmindent), világosan kiírja. Ráadásul találtam 1 cikket, hogy 2012. nov-ben végleg leállították a 64 bites Mozilla fejlesztését, sosem adták ki havatalosan, bár a net tele van 64 bites mozillákkal.
    Ezzel most mi van?
    Érdekes hogy van 64 bites IE (IE 10-em van), Opera, Safari, csak pont Mozilla nincs.
    Csakis Mozillát vagyok hajlandó használni, mert az zabálja a legkevesebb RAM-ot (teszteltem), ami nálam nagyon fontos, mert egyszerre min. 100 (száz) böngészőlap van nyitva.

    8-- A 3-4 GB-os RAM korlát eltűnésén kívül mik az előnyei a 64 bites W8-nak?
    Az azért fontos, hogy mi lesz, ha később 8-16 GB RAM-ot kezelő lapra váltanék.
    Még a Mo-on a legnépszerűbb Mozilla böngészőt sem tudták 64 bitesre megcsinálni!

    9-- Egyáltalán van értelme erre az alaplapra (max. 4 GB RAM kezelés, 32 bitesen max. 3 GB-ot lát) 64 bitest feltenni?

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    Mindhármótoknak (jakos73, Psichonaut, brd) köszi a választ, ez érdekes lesz. Még kérdeznék tőletek ezt-azt.

    1-- Milyen beépített tűzfal+vírusirtó van a 8-ban? Név, verzió, tudásuk, infók? Hol van a HDD-n, elérési út?

    1b-- Az alaplappal kapott 2007-es NIS-t használtam eddig XP-hez, 90 napos, amikor lejárt, nem csináltam semmit, csak a phishing protection kapcsolt ki, más nem, így is működött a többi része, a live update is működött mindig, ezekből nem volt gondom. Az a baj, hogy ezt most nem tudom megcsinálni.

    2-- XP nem ismert fel, nem telepített fel magától semmit, ezért volt furcsa. Sosem használtam se Vistát, se W7-et. A W7 2009-ben jelent meg, ez előtt létezett már az alaplaptípusom.
    Hol vannak a HDD-n a feltett hang, stb. driverek, elérési út?
    Honnan lehet megtudni, hogy mit honnan töltött le? Hogy megnézhessem.
    Nálam nem volt gond a hanggal, bár még csak Winampot használok. Most tanulom a rendszert.

    3-- Az E2180 2 GHz CPU gyengének számít a megírt lappal, RAM-mal?

    3b- 1000%, hogy 32 bites W8-on minden úgy működne, vagy jobban, mint XP-n? Lásd 1-es pont.

    5-- Ezt egyelőre hanyagolom, mert valahogy lett olyan csempe, hogy Asztal, így csak rá kell nyomni erre.
    Az viszont érdekes, hogy csak a csempés részből működött jól a 30 frissítés, az asztalossal nem, mindig 0%-ot mutatott 5 perc után is. Miért?

    6-- A képbeállításokkal nem akarok órákig szívni, mert akkor sem lesz olyan, mint emitt. 1 fekete pont a Ms-nak.

    7-- Ja igen, asszem Chrome-ra is van 64 bites. Vicc ez az egész. 4 normális böngésző van, és csak Mozillára nincs 64-es.
    Azért akarok 64 bites rendszert, és lehetőleg minden programot is 64 bitesen használni, mert ez a jövő, és így gyorsabbaknak is kéne lenniük a programoknak.
    A 32 bites dolgok elavultak. Az XP is régen elavult (2001-es OS!), előbb-utóbb úgyis váltanom kell W8-ra, W9-re. Ha most nem, akkor 2-3 év múlva.
    Asszem az XP támogatását idén fogják leállítani, utána nem lesz több havi frissítés.
    Most nem is láttam olyan új alaplapot semelyik bolt oldalán, ami csak max. 4 GB RAM-ot támogatna. Min. 8 van mindenütt.

    7b-- Már a többszálúsítással kéne foglalkozniuk a Mozillásoknak!

    7c-- Egyáltalán milyen komolyabb programok vannak 64 bitre???

    8-- A 3-4 GB-os RAM korlát eltűnésén kívül mik az előnyei a 64 bites W8-nak?

    9-- Akkor erre az alaplapra + RAM-ra nem sok értelme van a 64-esnek.
    Mi a különbség a 32-es és a 64-es W8 között?

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    10-- 3 GB RAM-nál max. meddig érdemes elmenni a lapozófájl mérettel?
    Csak hogy max. hány lapot nyissak ki egyszerre, mert azt csinálja a gép 4 böngészőnél, hogy 200 MB a szabad RAM, aztán kinyitom az 5.-et, a szabad RAM 5-10 MB körülire esik, majd a másik 4 böngésző RAM használata csökken, és a végén akkor is 200 MB lesz a szabad RAM. Persze a lapozófájl is nő.
    Most kb. 125 böngészőlap van kinyitva 5 Mozilla böngészőben, 3,1 GB a lapozófájl, a szabad RAM meg 200 MB. Most XP alatt vagyok, a W8 másik HDD-re lett téve.
    Amikor most bezártam az 5. böngészőt, a szabad RAM 650 MB, a lapozófile 2,7 GB lett.

    10b-- Akkor most mennyi böngészőlap fér el rendesen a 3 GB-ba?
    Az XP + a VGA kb. 500-600 MB-ot foglalhat le.
    Így nehéz megállapítani, hogy mennyi lapot bír el a RAM.

    10c-- Ugyanezeket kérdezem W8 32 bites 3 GB RAM-mal, 64 bites 3 GB-tal, és másik lappal 4 GB 64 bitessel is.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    Na még...
    11-- Nem működött 1 GB-os (nem röhögni) pendrive-ra ez a RAM tesztelő felrakása Rufussal: [link]
    Vagy nem volt jó a bootolhatóvá tétel, vagy a program nem indult el róla.
    Ugyanez volt ezzel is, azt írja, ez egyben megcsinálja Rufus nélkül is a bootolhatóvá tételt: [link]
    Mit rontottam el? XP-vel csináltam. Vannak jobb programok?

    1-- Szoktam netbankos utalást is csinálni, úgyhogy erős védelem kéne. A W8-as defenderre fogják megírni az 1. vírusokat, amik át fognak jutni rajta, mostanra már fel is törték.

    2-- Nekem is Realtekes a hangom, webrádió OK, a beszéd is jó volt telepítésnél.

    3-- Nem használok komoly programokat.

    8-- Ennek még utána kéne járnom, mert kizártnak tartom, hogy kizárólag a 4-32 GB RAM miatt fejlesztették ki a 64 bites OS-t, a böngészőket, stb., mert a 64 bittel elvileg 2 a 64., azaz 16384 EB (exabyte) RAM címezhető.
    Ugyanígy nem értem, hogy az IP címeknél miért nem elég a kb. 36 bites címzés, amikor ez is 16 × 4 milliárd kombinációt adna, miért kell 128 bites? Ez iszonyú sok kombináció.

    10-- Hogyhogy tiltod a lapozófile-t? Eddig úgy tudtam, ez kell a rendszer működéséhez. Vagy nem?

  • a1200

    aktív tag

    Még 1 kérdéscsokor, kérem hogy csak profik válaszoljanak, akik már XP-t, W7-et is használtak, és most W8-at használnak, és a számot kérem odaírni mire válaszol.

    1-- Egyelőre csak 1 aznapi frissítésekkel lefuttatott alap W8 Pro 64 bitem van simán 1 Mozillával és egy Winamppal, ami még nincs aktiválva. Úgy néz ki, hogy az XP után min. 80%-ban újra kell tanulnom az egész rendszert, amire most nincs agyam, és 1 évem. Az XP-t is 1-2 év alatt szoktam meg, az volt az 1. rendszerem, még csak 5 éve van szg-em és netem. Egyelőre maradok az XP-nél, most is ezt használom.
    Nem is tudom egyszerre a gépre rakni a 2 HDD-t és a DVD írót, mert csak 2 SATA kábelem van. Nagyon kényelmetlen mindig húzogatni a kábeleket.

    2-- Nem jártam még alaposan utána a dolgoknak, hogy hogyan is működnek az OS-ok.
    Valaki röviden leírhatná hogy miért is kell akár XP-nek, akár W8-nak a 2-3 GB-os lapozófile?

    2a-- A rejtett file-ok megjelenítése (XP) be van kapcsolva, mindig 1,99 GB-os a pagefile.sys. Miért nem változik a mérete? Hol van a HDD-n? A C foglalt területben ez nem látszik?
    Hogyan kell állítani a méretét, és letiltani XP és W8 alatt?

    2b-- Van olyan hogy gyorsítótár, ez is a HDD-n van. Ez mire kell?

    2c-- Miért van a HDD-n ilyen sok izé? Akkor mi van a RAM-ban az OS-on kívül? A weboldalak adatait is a RAM-ban kéne tartania, nem a HDD-n.

    2d-- Azt sem értettem soha, hogy miért kell mp-enként 2-3-szor hozzányúlnia a HDD-hez, mit csinál ilyenkor? Naplózás? Mit naplóz, miért?
    A nickem Amiga 1200-at jelent, az Amiga gépeknél nem volt ilyen, csak akkor nyúlt a HDD-hez, ha betöltöttem, vagy kimentettem valamit, stb. Ez is multitasking rendszer.

    3-- Hogyan különbözteti meg a gép az egyes SATA eszközöket? Itt nincs masterre és slave-re jumperelés.
    Ha rárakom a gépre a W8-as HDD-t is, akkor melyik fog elindulni? Hogyan irányíthatom, hogy melyik induljon el?

    4-- Kérem részletezni a 29161-ben lévő dolgokat, hogy melyiket hogyan kell csinálni. Több 100 beállítási lehetőség van, nem akarom szétbarmolni a rendszert.

    5-- Kingston 1 GB-os pendrive-om van, FAT32-re (NTFS kellene?) formázva, XP-vel nem megy a bootolhatóvá tétel, és a RAM tesztelő program sem. Ezeket próbáltam ki eddig, úgy csináltam Rufus-szal, ahogy írta: http://www.memtest86.com/ Ez jobb? http://www.memtest.org/ Itt elvileg mindent megcsinál maga.
    Nem akarok 1 egész CD-t csak 1 RAM tesztelő miatt elhasználni, nincs is itthon üres CD-m. A floppys megoldás sem jó, elavult, és nincs is floppy meghajtó a gépben.
    W8-ra ugyanúgy kell csinálni, mint XP-re?

    6-- 60 GB-os új SSD-ket vaterán 13-20000-ért látok elkelve. Érdekes hogy 128 GB-os is volt 19500-ért. Ez hogy lehet? Mik a jó minőségi márkák, típusok SSD-ben? Árak?
    Úgy néz ki drágák, maradnék a 80 GB-os HDD-nél.

    7-- Csakis ingyenes vírusvédelem jöhet szóba, de ezek mind gyengék lehetnek. Szegény vagyok.

    8-- Ha 32 bites W8-at használnék, ahhoz fel lehetne telepíteni a Nortonomat a CD-mről?
    Érdekes hogy 64 bites nevű mappák is vannak a CD-n, akkor miért nem települt fel a 64 bites W8-ra?

    9-- W8-on lefuttattam a frissítési segédet, azt írta, hogy a biztonságos rendszerindítás nem kompatibilis az alaplapommal, ezért nem használható.

    10-- Egyre inkább úgy néz ki, hogy ez a hardverem (P5KPL-VM, max. 4 GB RAM kezelés 2 slotban, 3 GB DDR2 800, E2180 2 GHz Dual Core CPU, 250 + 80 GB SATA2 HDD) nem alkalmas W8-ra.
    Pedig semmi komoly videóvágás, játék, és hasonló, nagyobb teljesítményű, erős CPU-t, sok RAM-ot igénylő dolgot nem akarok csinálni, csak 5 böngészőben 100-130 böngészőlapot használni egyszerre, yt videókat nézni, Winampon zenét hallgatni, és ilyenek.

    10a-- Úgy nézem min. ilyen hardvert kéne vennem, hogy legyen értelme, semmi se legyen túl elavult, lassú, de túl drága sem:
    Alaplap P8H77-M PRO, vagy P8Z77-V LX 32e USB 3-mal, CPU i3-3220 35e, RAM 2×4 GB DDR3 1600 18e (a 4+2 GB RAM csak kb. 4e-rel lenne olcsóbb, nem éri meg), HDD Western Digital 3,5" 1000 GB belsõ SATA III 7200 RPM 64MB RED 23e.
    Össz. 108e, és még kellene új 64 GB-os USB 3-as pendrive a mentéseknek (15e), mert a külső USB-s HDD kezelése macerás.
    Aztán kéne még új LED monitor is, ami még 40-50e, mert régi SyncMaster 763-as CRT-m van.
    És akkor még a táp, ház, egér, billzet, ODD (ha nincs SATA 3-as) marad a régi, nincs SSD, és minden integrált. Ezt nem bírom pénzzel, min. 170e lenne.
    Még akkor sem, ha eladnám a lap+CPU+RAM cuccot, mert kb. 14e-et kapnék érte. CPU-t 4e-ért, lapot 4-5e-ért, 2+1 GB-ot 4+2e-ért láttam elkelni.

    10b-- 3 lehetőségem van: 1- Marad minden a régiben. 2- 32 bites W8 lesz ezen a hardveren 3 GB-tal, meg kell tanulnom használni. 3- A megírthoz hasonló új hardvert venni, erre 64-es W8-cal, és ezt megtanulni, de nincs rá pénzem. Nincs értelme ebbe a lapba 4 GB-ot beletenni, és 64 biteset feltenni, mert a CPU és a lap is gyenge. Vaterán volt 1 ilyen konfig, 40e-ért kelt el E8200-zal: [link]

    Röhej hogy 200e-be kerül 1 komplettnek sem nevezhető átlagos hardver 2013-ban. Persze lehetne venni feleennyiért is, de az már most elavult, mi lesz pár év múlva? Igazából még erősebb CPU-t, lapot, még nagyobb HDD-t kéne vennem, hogy 2 év múlva ne legyen nagyon elavult, de ez még drágább lenne. 250-300e? Vicc.

    10c-- Azt sem tudom működne-e a Mozilla többpéldányúsításossá hackelés W8 alatt. Így csináltam XP-re: http://itcafe.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_13484-13484.html

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    1-- Vagy normálisan váltok W8-as rendszerre, vagy az egésznek nincs értelme, azaz maradok az XP-nél. A W7 felejtős, mert évente fognak kijönni az újabbakkal, idén év végén jön a W9.
    Nem dugom rá egyszerre a 2 HDD-t, mert lehet hogy már bekapott 1-2 vírust a W8-as, ne jöjjön át az XP-sre.

    2-- Ez a hardverem: P5KPL-VM, max. 4 GB RAM kezelés 2 slotban, 2+1=3 GB DDR2 800, E2180 2 GHz Dual Core CPU, 250 GB SATA2 HDD az XP-nek (ezt nem frissíthetem W8-ra, ennek így meg kell maradnia), 80 GB a W8-nak.

    2a-- Akkor megint az a helyzet, hogy min. 8 GB RAM-ra lenne szükségem, hogy rendesen tudjak böngészni 100-130 lappal, és még a lapozófile-t is még ha ki nem is kapcsolom, de kb. 1 GB-ra állíthassam. A RAM sokkal gyorsabb, mint a HDD. Jól értem?
    Egyre inkább úgy látszik, hogy ez a hardver, azaz főleg az alaplap, a 4 GB-os korlátja miatt nem alkalmas rendesen W8 használatára. Ki ért egyet?

    2ab-- Ha meg már alaplapot cserélek, akkor cserélni kell a HDD-t, CPU-t, RAM-ot is, mert már van SATA 3, USB 3, DDR 3 (érdekes, minden 3), a rendszerem most csak SATA 2-t, USB 2-t, DDR 2 800-at tud max. 4 GB RAM-ig.
    Az oprendszerek egyre nagyobb RAM, HDD, egyre gyorsabb CPU igényűek lesznek, ez nem fog változni.
    A frissen felrakott W8 3-4 óra alatt 60-ról 55 GB-ra csökkentette a szabad HDD területet.
    Már most is min. 8 GB az értelmes mennyiség, akkor mit szenvedjek 3-4 GB-tal? Amúgy sincs egyben 4 GB-os DDR2 800-as modul, de értelme sem lenne a lapomhoz. Csak DDR 3-ban lenne értelme 2×4 GB-nak.

    2ac-- Mikor lesz DDR 4 RAM alaplapba? VGA-knál már DDR 5 van.

    2b-- Megint oda lyukadok ki, hogy sok RAM kell. Úgy látszik ezt nem lehet kikerülni.

    2c = 2b.

    2d-- Úgy látszik nem tudom ritkítani a HDD-hez nyúlás ütemét. Miért nem elég több percenként 1-szer naplózni, RAM-ot kezelni?
    Az egész olyan, mintha azért csinálták volna ilyenre az OS-t, hogy minél hamarabb tönkremenjen a HDD, hogy vennem kelljen másikat.
    Tényleg, kész csoda, hogy 5 év alatt még nem ment tönkre semmi, pedig naponta több órát használok mindent, különösen a tervezett elavulás fényében érdekes ez.

    3-- Értem, 4 eszközt kezel a lapom. Akkor amikor a jelenlegi HDD-m mellé betettem az üres 80-ast, miért azt írta ki a HDS, hogy mind2 eszköz 0, device 0? Inicializálatlannak látta, pedig formázott volt. A lemezkezelésben sem láttam. Miért? A HDS hogyan látta, hogyan tudta tesztelni felületteszttel is?

    4-- Most XP-ről írok, egyelőre nem akarom ezeket megcsinálni, 1 ideig nem használom a W8-at. Nem rakok fel 32-es W8-at, se W7-et.

    5-- Akkor a beépített RAM teszt jó lesz, majd kipróbálom.

    6-- Az SSD túl drága, nekem még a HDD is túl drága, pedig itt a legkisebb a GB/Ft arány.

    7-- Igen, paranoiás vagyok, nem kéne semmi szart beengedni a gépemre. Az sem megoldás, hogy kb. 3-6 havonta teljes formázást + újratelepítést csinálok, mert a pendrive-ra is mehetett vírus (onnan viszamehet a HDD-re), ezt nem formázhatom le, mert itt vannak a fontos adataim másolatai. Ezeket minden telepítés után vissza kéne másolnom a HDD-re, mert mindig min. 2 példányban meg kell lenniük. És nem, nem fogom semmilyen felhőbe feltölteni, így is túl sok adatot, infót gyűjtöttek már rólam sok helyen, és egyre többet fognak. A netet is egyre jobban megfigyelik.

    8-- Akkor 32 bites W8-ra sem fog felmenni a NIS? Ez biztos?

    9-- Nem fontos.

    10a-- Ebbe a lapba sosem lehet annyi RAM-ot beletenni, mint ami 130 laphoz kell, ez kb. 6-8 GB. Lásd 2a.
    Az a vicc, hogy ha lehetne, 150-200 lapot is kinyitnék, mert sokminden érdekel.

    10ab-- Lesznek SATA 3-as ODD-k is?

    10b-- A 2-esben írt a cucc a 80-as HDD-n kívül újan, új házzal, új táppal, új DVD íróval, új 1 GB RAM-mal 70e-be került 5 éve. Kb. ez volt: Lap 15e, HDD 14e, CPU 17e, RAM 3e, ház 5e, táp 6e, ODD 6e.
    Plusz még használt CRT monitor 6e, új optikai egér kb. 7e (kb. fél évig görgős PS2-est használtam), új billzet pár 1000, használt 2 hangszóró fillérekért, majd használt 1 GB RAM 3e, majd használt 2 GB RAM modul kb. 5-6e. 1×1 GB-tal kezdtem, aztán lett 2×1=2, majd 2+1=3, de 4-re nem bővíthetem, mert 32 bites rendszerrel akkor is csak 3-at fog látni, 64 bitessel meg kb. 3,3-at, nincs értelme.

    10ba-- 1 db használt 2 GB-os DDR2 800 modul 4-5e, újan 7e, a DDR 3-as 1600 újan 4200, vicc. Ebből is látszik mennyire elavult a DDR 2.
    Jól látom, hogy van egyben új 8 GB-os 1333-as és 1600-as DDR 3 14-19e-es áron?

    10c-- Nem 2 különböző Mozilla verziót raktam fel, hanem 1-et használok 5 példányban, így elég 1-nek frissülnie, most 19.0. Bármikor csinálhatok 6.-at, 7.-et is, de nem lehet, így is kevés a RAM kb. 5×30 lap kinyitására, ezért csak 4-et nyitok ki, az 5.-et meg csak naponta 1-szer rövid ideig a kikapcsolás előtt, így nem kínzom a gépet.

    11-- Egyelőre maradok az XP-nél. Ha majd elromlik valamelyik hardverem (lap, HDD), akkor lehet gondolkodni hogy mi legyen.
    Nincs értelme használtan eladni a rendszeremet, mert hibátlanul kb. 20e-et kapnék érte, de 70e-ért vettem.
    Inkább használom az 1. hibáig, és 1-- vagy eladom a maradékot hibátlaként, és veszek 1 új konfigot, vagy 2-- csak a rossz részt cserélem ki jóra.
    Minimálbérből nem lehet ugrálni, nem én döntöm el mit akarok, hanem a pénzem, hogy mire telik.
    Lehetetlen 3-4 évente 250e-et összespórolni csak PC cuccokra, és akkor még semmi másra nem tettem félre, nem költöttem.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    1-- Értem hogy max. 50 böngészőlappal (ennyi kb. 2 GB RAM-ba is elfért) elég a mostani hardverem 32 bites W8-hoz, de ennyi lapnál többet kell kinyitnom. Eddig is azért kellett 2-szer is RAM-ot bővítenem, mert elfogyott a sok lap kinyitása miatt.

    2-- Ha nem lesz értelmes megoldás, akkor marad így minden, még 3-4 évig biztosan jól lehet használni az XP-t is, semelyik oldallal sincs gondom Mozillával, még jönnek a havi frissítések, ki tudja meddig.
    Amúgy a magyar, stb. felhasználók kb. fele még mindig XP-t használ pont Mozillával.

    2a-- Nézzétek meg, hogy mennyivel több RAM-ot eszik az IE10, mint a Mozilla. Ugyanazt a 15 lapot nyissátok ki 1 böngészőben mindkettőre, és nézzétek meg a RAM foglalást. Ezt megtehetitek Operával, Chrome-mal (minden lap külön task lesz), Safarival is. A Mozilla eszi a legkevesebb RAM-ot.

    2b-- Gondolom a 29196 10a-ban megírt kb. mit akarok venni konfigra is felmenne az XP 32. Vagy nem?

    3-- W8-ra is jönni fognak szervízcsomagok, mikor jön az 1.? W7-re volt már?

    4-- Amúgy meg nem azért írtam 1 órán át a 29210-est, és a többit is, hogy felületes válaszokat, visszakérdezést, kioktatást, hülyének nézést kapjak.
    Nem haszontalan szemét, meg pornó, stb. lapokat tartok nyitva, hanem fontosakat.

    4a-- Ha nem minimálbért, hanem havi 200-300e nettót (mint itt páran) keresnék, nem szarakodnék egy 2001-es oprendszerrel, nem 5 évente cserélném le a komplett PC-met, hanem 1 évente cserélném, ahogy letelik az 1 éves gari, és az OS-t is mindig frissíteném, ahogyan lehet. Egy 1 éves gép alkatrészeinek az ára még nem esett le az ötödére (mint nálam), csak a felére-harmadára, jobban is megérné, kevesebbel kéne kipótolni az újhoz.

    5-- Mindenre kérem a választ, azért írtam sok munkával.
    Sweet Lou 6 válaszát is várom.

    6-- A NIS-re még mindig jönnek a frissítések, miért lenne elavult?

    7-- Nem fogok mindent külön topikba megírni, mert aki ért a W8-hoz, az a többihez is ért.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    Miért azzal foglalkoztok, hogy miért kell 130 lap? Ez miért fontos? Én sem kérdezek vissza ilyeneket.
    Nektek meg más dolgok miatt kell 4-8 GB, ennyi.

    Ha komolyan akarnék foglalkozni a W8-cal, akkor még csak ezután jönnének az igazi kérdések ITT, beállítások (pl. az okádék betűtípus, képkontraszt, egyebek), mit hol találok, hol kell beállítani, a hibaüzenetek megoldása, segédprogramok telepítése, stb., mindazok, amikre XP-n magamtól jöttem rá, és még azok, amik XP-ben nincsenek. Nem tudom az egész topikot 5 hónapra visszamenőleg elolvasni.
    Úgy látszik itt nem nagyon számíthatok komoly segítségre tőletek, pedig ez az egyetlen értelmes ilyen fórum.

    Az előzőhöz még: Igazából OSX-es Apple cuccot kéne használnom, már nem is sokkal drágább, mint az Intelesek, ha már az Intelesre is 200-250e-et kéne költeni.

  • a1200

    aktív tag

    Azért írtam kevés hosszú üzit, hogy minden egyben meglegyen néhány üziben. Jobb így, mint 10-szer ennyi üziben napokig írogatni itt 2-3 dologról/üzi.

    Jó lenne végre a kérdéseimmel foglalkoznotok, nem azt firtatni, hogy miért használok egyszerre 130 lapot.
    Akinek van pár komoly programja, vagy játszik, stb., annak meg az miatt kell 4-8 GB, nem értem miért fontos ez.

    Nem azért jöttem ide hogy baszogassatok, kioktassatok, röhögjetek rajtam.
    Értelmesen megfogalmazva pontokba szedtem a dolgokat, amiket tudni akarok.
    Az OS működéséről szól ez a topik, ehhez szorosan hozzátartozik a hardver, amin fut, a gyorsítótár, a SATA kezelés, a RAM teszt, RAM méret, az SSD, a vírusvédelem, az OS beállításai, a böngészők, a kinyitott lapok száma, ezért kérdeztem ilyeneket. Lehetetlen ezeket külön topikban megkérdezni, mert akkor le kéne írnom a többi dolgot is, ami kell a megértéshez (a RAM mérethez az OS-t, stb., az OS-hoz a RAM méretet, a böngészőshöz az OS-t + a RAM méretet, stb.), ez rengeteg meló, nem vállalom, senki sem vállalná.

    Ha nem megy az értelmes válaszolás, akkor most fejezzük be, inkább kitapasztalom magam a dolgokat, mindenre rányomok, minden beállítást átnézek, annak a beállításait is, stb., mint az XP-nél is csináltam.
    Ha nem segítetek, akkor mondjátok meg itt nyíltan, hogy ne várjak válaszokat.
    Pedig még bele se mentünk a W8 mélyebb dolgaiba.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    Köszi Sweet Lou 6, ez neked szól, de még így sem könnyű a helyzet. Összefoglalva válaszolok, nem a régi számozás szerint, amiről itt nem írtam, azt megértettem.
    Akkor még van 1 évem az XP-vel. :DD A Mozilla többpéldányúsítást W8-ra is meg tudom majd csinálni, ez jó.

    1-- Ha véglegesen 64 bites W8-ra váltok, akkor kéne 1 jó W8-hoz való INGYENES tűzfal + vírustávoltartó cucc, de ilyen nincs. Addig nem megyek bele a beállítgatásokba.

    2-- Nem sok olyan gép lehet, amin W8 van, de 1-3 GB RAM van csak benne.

    3-- Az nem jó, ha 8500-ért használt alaplapot + 32e-ért új 2×4 GB DDR 2 800 RAM-ot veszek, mert a többi tartozék ugyanaz marad.
    Tavaly vettem elővigyázatosságból új tápot (Chieftecet a Codegen helyett, bár még nem volt baja).
    Csak RAM-ot mertem használtan venni, eddig még nem bántam meg.
    Mást nem vennék használtan, ha lehet, különösen alaplapot nem. Ha a vett használt lap elromlik, akkor úgyis új DDR 3-ast kell vennem.

    3a-- 2×4 GB DDR 2-t meg nem is lehet használtan kapni, szerintem a linkelt lap nem is kezel 4 GB-os modulokat, mert 4 slotban kezel 8 GB-ot, ez 4×2 lesz. A helyi boltokban (nem Bp) újan sincs.
    A linkelt lapba bele is tudnám tenni a most meglévő 2+1+1 GB DDR2 800-aimat, ehhez csak 1 db használt 2 GB-os kéne még (4-5e), és már meg is van a 6 GB. Bár 1066-ig kezelné a RAM-okat.

    3b-- Nekem az Inteles Asus lap bevált a Kingmax RAM-okkal (5 éves minden), nem szívesen váltanék más márkákra, pláne nem Gigabyte-ra, vagy AMD-re. Annyival nem jobb, mint amennyivel olcsóbb, az élettartam is fontos.
    Ha akár a mostani, akár a használtan vett hasonló, de 8 GB-ig kezelő lap tönkremegy, utána már DDR 3-ast kell venni, mert DDR 2-es lapokat már 1 év múlva is nehéz lesz venni.
    Ha meg már 1155-ös alaplapot is újat veszek, akkor meg már új 1155-ös CPU-t és új 2×4 GB 1600 DDR 3 RAM-ot is kell venni (használtan nem veszek CPU-t), mert a mostani CPU és a RAM sem jó abba, csak fillérekért lehetne eladni a lapot, a CPU-t, a RAM-ot is.

    4-- Van valakinek tapasztalata ezzel? Megéri ezt használni?
    http://msdn.microsoft.com/hu-hu/evalcenter/jj554510.aspx
    És ezzel?
    http://pureinfotech.com/2012/11/06/how-to-extend-90-day-trial-period-windows-8-enterprise/

    5-- Mindig mérlegelni kell az árakat, új, vagy használt, az élettartamot, stb., hogy mit éri meg, vagy nem éri meg megvenni. Nem akarok belemenni a hardverelemek kb. évenkénti cseréjébe, amit sokan csinálnak, pláne mindent használtan.
    Nem tudom mennyire volt érthető ez a levezetés.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    Nem találok nagy harvertopikot. Nincs?

    Az a 90 napos W8 64, vagy 32 bites?

    Ha lenne új 775-ös DDR 2 800-as Asus alaplap 10e alatti áron, amiben 4 RAM slot van, ÉS ami támogatja az E2180-at, ÉS még akár használtan is 1 db 2 GB DDR 2 800 Kingmax RAM max. 4e-ért, akkor ezzel a 9 napos W8-cal nem is lenne rossz, mert beletehetném a már itthon lévő 2+1+1 GB-os moduljaimat.
    Így nem kerülne sokba, csak kb. 15e-be, ez még belefér.

    Van rá esély, hogy találok ilyen lapot?
    Eddig csak 2 RAM slotosat találtam, de ez nem jó, mert sehol sem találok 2×4 GB DDR 2 800-as RAM-ot. Miért nincs sehol? Pedig gyártottak ilyet.

    Már bőven megírtam mik a terveim, milyen paraméterű rendszer kéne.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    Ez idevág:
    Itt [link] rányomtam legalul a 64 bites letöltésre, de valamilyen W bejelentkezőoldal jött be. Hogyan tovább? Miért kell regisztrálni, hogy letöltsek 1 próbaverziót?

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    válasz xxSanchez #29252 üzenetére

    Nekem nem normális. Mi köze van a MS-nak van ahhoz, hogy mi a nevem, ki vagyok, mikor születtem, férfi vagyok-e, mi a telszámom, hol élek?
    Muszáj valós adatokat megadni?

  • a1200

    aktív tag

    válasz netpeti98 #29255 üzenetére

    Ezeket a fiókos dolgokat nem értem. Van MS webbolt, ahonnan lehet letölteni ingyenes és fizetős frissítéseket, programokat, mint a Mozilla bővítéseket?
    Nagyon nem akarok senkinek valós adatokat megadni.
    Akkor most mi van?

    A W8 telepítéskor is van ilyen fiók, olyan fiók, adminos, stb.

    Meddig lehet letölteni a 90 naposat? Évekig nem lesz meg ez a lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    A 90 napos W8 frissíthető rendesen hónapról hónapra, mint a rendes verzió?
    Mit takar az Enterprise jelzés? Ez alap W8, vagy pro, vagy milyen?

  • a1200

    aktív tag

    válasz t72killer #29270 üzenetére

    Minek titkosítás? Egyedül én használom a gépet. A sok extra funkció nagy részét sosem fogom használni.

  • a1200

    aktív tag

    Jó hogy nem már Win 98-at ajánlotok P2, 250 MHz CPU, 128 MB SD, 20 GB IDE HDD, görgős egér, 800×600 32 szín VGA konfiggal. :D

    Nagyon nem akar összejönni ez az alaplap + RAM dolog.
    Nem akarom a legolcsóbb 13-15e-es DDR3-as lapot megvenni, mert a 8 GB így is 17e lenne bele újan, ez már sok.

    Nekem most elég lenne 24e-nél olcsóbban (mondjuk 10e-ért) 2×4 GB DDR2 800-as RAM, a 10e-es új Asus P5QPL-AM lapba, és már tölteném is le a 90 napos W8-at.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    válasz csako #29279 üzenetére

    No igen, de nem 130 weblappal. :DD

    Lehet hogy megvárom amíg elromlik valami (lap, HDD), és csak utána lépek.

  • a1200

    aktív tag

    Mi van akkor, ha az Enterprise W8 telepítésének elkezdése előtt kikapcsolom a modemet, hogy semmit se tudjon letölteni a netről? A telepítés végén szólni fog hogy hiányoznak dolgok, így majd láthatom külön, hogy miket, és honnan telepít fel? Vagy leáll valahol a telepítés? Telepítéshez nem létfontosságú a netkapcsolat.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    válasz xxSanchez #29286 üzenetére

    Nem lehet a létező összes alaplap, chipset, VGA, hang, háló drivere eleve rajta a telepítő CD-n. Ez lehetetlen.

  • a1200

    aktív tag

    válasz RaZroX #29288 üzenetére

    A lapomhoz 2008-as XP-s drivereket adtak, ezeket nem lehetett felrakni 64 bites W8 alatt.
    Csak tudni akarom honnan, miket rak fel. 1-szer már telepítettem egy W8-at, netkapcsolattal minden kész lett a végére, nem kellett semmilyen drivert felraknom. Ezért nem kereshetem meg most kézzel a drivereket, mert azt akarom tudni, hogy a W8 honnan tölti le, és mit.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    XP-ben megnéztem az eszközkezelőben a hardver frissítése varázslóval a VGA, hang, háló driver frissítést, nem csinált semmit, azt írja minden a legfrissebb, gondolom 2008 óta nem jött ki újabb verzió, mert olyan elavult minden a gépemben. Vagy nem is működik a varázsló. Ez lehetséges?
    XP-nél hogyan lehet megnézni a drivereket hogy mi van telepítve?

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    válasz RaZroX #29302 üzenetére

    Nem, csak most XP-n is megnéztem. Furcsa hogy 5 éves hardverhez 5 éves driverek a legfrissebbek.

  • a1200

    aktív tag

    válasz t72killer #29307 üzenetére

    Tényleg nincs frissebb XP-hez a stationon. Vannak nagyobb verziószámok, de Vista, W7, W8 rendszerhez.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    Hali.
    1-- A 90 napos W8 működik, ez fut most is.
    Frissítettem a W8-at (30+ dolgot töltött le), magyar szövegkészlet is megvan.
    Hogyan lehet a rendszerből frissíteni a chipset, VGA, hang, háló drivereket?
    Bezzeg az USB intelli izé egérdrivert megtalálta magától, de már előtte is működött az USB-s egerem.
    A W frissítésnél kiírta, hogy csak W összetevők frissítése. Tehát van másmilyen frissítés is, hogyan lehet ezt elérni?

    2-- Tegnap XP-vel mozillával sima adblockkal nem látszott az oldal tetején lévő 4 hirdetés, most ugyanezekkel a programokkal látszik. Miért látom még mindig?

    3-- Hogyan lehet a színeket, stb. XP típusúvá tenni?

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    válasz netpeti98 #29360 üzenetére

    1-- De én akarok drivereket keresni. Nem hiszem el hogy a W8-ban nem lehet a rendszerből frissíteni a hang, stb. drivereket.
    Melyik volt tegnap az a driveres oldal? Valami XY.driver.izé volt. Az angol mellett francia nyelvű volt a menüi 1 része. Ha innen töltök le valamit, akkor az rendesen úgy fog települni, hogy újraindítás után már ez fog működni?
    Hol vannak a W8 driverek a HDD-n, elérési út?

    2-- Az adblock a telepítés után ezt a linket adta, hogy ezek alapból engedélyezettek, de itt nincs prohardver: [link]
    Ti látjátok a fenti 4 hirdetést? Most ilyenek: Prestigio, Tablethelyzet, Tomb raider, Celeron teszt.

    3-- A Vezérlőpult\Megjelenés és személyes beállítások\Képernyő részben van a cleartype szöveg beállítása, a tükörfúrógépes menük, de így sem tudom XP-sre beállítani. A monitort nem fogom állítgatni, az eddig is jó volt így. Úgy láttam ez mindenkit zavar, mások hogyan oldották meg ezt a gondot? Tabletes izékre van beállítva minden. Ha kikapcsolom a cleartype-ot, még rosszabb a szöveg.

  • a1200

    aktív tag

    Miért van az, hogy ugyanabban a böngészőben (32 bites Mozilla 19.0.2) ugyanazok a böngészőlapok 2-szer annyi RAM-ot foglalnak, mint XP-nél?
    XP-n az XP OS + az int. VGA kb. 600 MB-ot, ennyi lap 200 MB-ot foglalt.
    Most a W8-nál az OS + a VGA kb. 1 GB-ot, a lapok 500 MB-ot foglalnak, mert 1,7 GB a foglalt RAM (össz. 3 GB).

    Tegnap írtam itt olyat, hogy az egyre újabb oprendszerek és a programok egyre több RAM-ot, egyre erősebb CPU-t igénylenek, de valaki nem értett egyet vele.
    Ha XP-vel 4 böngészőben 130 lappal szinte elfogyott a 3 GB RAM, akkor W8-cal 8 GB is szinte el fog fogyni.

    Plusz a sima telepítés után 61, most pár órával később 53 GB a szabad HDD terület, pedig csak kb. 300 MB-nyi W8 frissítés, és Mozilla + Winamp van fent. Csak a WinSxS mappa 10 GB-os.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    válasz ronson #29389 üzenetére

    Mi röhögsz itt? Nincs itt semmi vicces. Komoly tények, eredmények vannak.

    Most tesztelem milyen ez a W8 rendszer, összehasonlítva az XP-vel.
    Egyelőre több a nem tetsző dolog, mint a tetsző.
    Az milyen baromság, hogy sima 130 lapos böngészéshez nem lenne elég a 8 GB RAM?????

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    válasz FLx #29393 üzenetére

    A feladatkezelőben nézem. Mozilla 500-550 MB most. Foglalt RAM 1,7 GB.
    Össz. 11 lap van nyitva, a Winamp 33 MB-ot foglal. A sok kis feladat össz. max. 100 MB.
    Ezen kívül csak a C, a vezérlőpult, és az eszközkezelő van nyitva. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    válasz TRob1 #29397 üzenetére

    Nem képtelenség, ha 100 lapot 5 Mozillában osztasz el, és használod a Tab Mix Plus plugint a lapok elrendezésére. Szépen be lehet állítani, hogy 1 lap a sorban milyen széles legyen, lehet 2-3 sorban is elhelyezni a lapok ikonjait, stb. 1 sorban scrollozás nélkül 15 lap elfér úgy, hogy látod mi az.

  • a1200

    aktív tag

    válasz TRob1 #29402 üzenetére

    Nem fogom felsorolni milyen lapokat használok. Csak pár téma: Mailcímeim (Mozilla X-notifierrel kezelve), aukciós oldalak, netbank, híroldalak, apróhirdetések, TV + moziműsor, fórumok, tudományos, technikai, technológiai dolgok, érdekességek oldalai, időjárás, több keresés, sok oldal, amit minden nap figyelek, a hobbyjaimmal, érdeklődési körömmel kapcsolatos oldalakat.

    [ Szerkesztve ]

  • a1200

    aktív tag

    válasz FLx #29404 üzenetére

    Ez rengeteg dolgot kiírt, ezzel mire megyek?

    Megnézhetem ugyanezeket a lapokat Chrome, Opera, IE10 alatt is (meddig tart telepíteni), mindegyiknél más eredmény lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák