Új hozzászólás Aktív témák

  • a1200

    aktív tag

    1-- Vagy normálisan váltok W8-as rendszerre, vagy az egésznek nincs értelme, azaz maradok az XP-nél. A W7 felejtős, mert évente fognak kijönni az újabbakkal, idén év végén jön a W9.
    Nem dugom rá egyszerre a 2 HDD-t, mert lehet hogy már bekapott 1-2 vírust a W8-as, ne jöjjön át az XP-sre.

    2-- Ez a hardverem: P5KPL-VM, max. 4 GB RAM kezelés 2 slotban, 2+1=3 GB DDR2 800, E2180 2 GHz Dual Core CPU, 250 GB SATA2 HDD az XP-nek (ezt nem frissíthetem W8-ra, ennek így meg kell maradnia), 80 GB a W8-nak.

    2a-- Akkor megint az a helyzet, hogy min. 8 GB RAM-ra lenne szükségem, hogy rendesen tudjak böngészni 100-130 lappal, és még a lapozófile-t is még ha ki nem is kapcsolom, de kb. 1 GB-ra állíthassam. A RAM sokkal gyorsabb, mint a HDD. Jól értem?
    Egyre inkább úgy látszik, hogy ez a hardver, azaz főleg az alaplap, a 4 GB-os korlátja miatt nem alkalmas rendesen W8 használatára. Ki ért egyet?

    2ab-- Ha meg már alaplapot cserélek, akkor cserélni kell a HDD-t, CPU-t, RAM-ot is, mert már van SATA 3, USB 3, DDR 3 (érdekes, minden 3), a rendszerem most csak SATA 2-t, USB 2-t, DDR 2 800-at tud max. 4 GB RAM-ig.
    Az oprendszerek egyre nagyobb RAM, HDD, egyre gyorsabb CPU igényűek lesznek, ez nem fog változni.
    A frissen felrakott W8 3-4 óra alatt 60-ról 55 GB-ra csökkentette a szabad HDD területet.
    Már most is min. 8 GB az értelmes mennyiség, akkor mit szenvedjek 3-4 GB-tal? Amúgy sincs egyben 4 GB-os DDR2 800-as modul, de értelme sem lenne a lapomhoz. Csak DDR 3-ban lenne értelme 2×4 GB-nak.

    2ac-- Mikor lesz DDR 4 RAM alaplapba? VGA-knál már DDR 5 van.

    2b-- Megint oda lyukadok ki, hogy sok RAM kell. Úgy látszik ezt nem lehet kikerülni.

    2c = 2b.

    2d-- Úgy látszik nem tudom ritkítani a HDD-hez nyúlás ütemét. Miért nem elég több percenként 1-szer naplózni, RAM-ot kezelni?
    Az egész olyan, mintha azért csinálták volna ilyenre az OS-t, hogy minél hamarabb tönkremenjen a HDD, hogy vennem kelljen másikat.
    Tényleg, kész csoda, hogy 5 év alatt még nem ment tönkre semmi, pedig naponta több órát használok mindent, különösen a tervezett elavulás fényében érdekes ez.

    3-- Értem, 4 eszközt kezel a lapom. Akkor amikor a jelenlegi HDD-m mellé betettem az üres 80-ast, miért azt írta ki a HDS, hogy mind2 eszköz 0, device 0? Inicializálatlannak látta, pedig formázott volt. A lemezkezelésben sem láttam. Miért? A HDS hogyan látta, hogyan tudta tesztelni felületteszttel is?

    4-- Most XP-ről írok, egyelőre nem akarom ezeket megcsinálni, 1 ideig nem használom a W8-at. Nem rakok fel 32-es W8-at, se W7-et.

    5-- Akkor a beépített RAM teszt jó lesz, majd kipróbálom.

    6-- Az SSD túl drága, nekem még a HDD is túl drága, pedig itt a legkisebb a GB/Ft arány.

    7-- Igen, paranoiás vagyok, nem kéne semmi szart beengedni a gépemre. Az sem megoldás, hogy kb. 3-6 havonta teljes formázást + újratelepítést csinálok, mert a pendrive-ra is mehetett vírus (onnan viszamehet a HDD-re), ezt nem formázhatom le, mert itt vannak a fontos adataim másolatai. Ezeket minden telepítés után vissza kéne másolnom a HDD-re, mert mindig min. 2 példányban meg kell lenniük. És nem, nem fogom semmilyen felhőbe feltölteni, így is túl sok adatot, infót gyűjtöttek már rólam sok helyen, és egyre többet fognak. A netet is egyre jobban megfigyelik.

    8-- Akkor 32 bites W8-ra sem fog felmenni a NIS? Ez biztos?

    9-- Nem fontos.

    10a-- Ebbe a lapba sosem lehet annyi RAM-ot beletenni, mint ami 130 laphoz kell, ez kb. 6-8 GB. Lásd 2a.
    Az a vicc, hogy ha lehetne, 150-200 lapot is kinyitnék, mert sokminden érdekel.

    10ab-- Lesznek SATA 3-as ODD-k is?

    10b-- A 2-esben írt a cucc a 80-as HDD-n kívül újan, új házzal, új táppal, új DVD íróval, új 1 GB RAM-mal 70e-be került 5 éve. Kb. ez volt: Lap 15e, HDD 14e, CPU 17e, RAM 3e, ház 5e, táp 6e, ODD 6e.
    Plusz még használt CRT monitor 6e, új optikai egér kb. 7e (kb. fél évig görgős PS2-est használtam), új billzet pár 1000, használt 2 hangszóró fillérekért, majd használt 1 GB RAM 3e, majd használt 2 GB RAM modul kb. 5-6e. 1×1 GB-tal kezdtem, aztán lett 2×1=2, majd 2+1=3, de 4-re nem bővíthetem, mert 32 bites rendszerrel akkor is csak 3-at fog látni, 64 bitessel meg kb. 3,3-at, nincs értelme.

    10ba-- 1 db használt 2 GB-os DDR2 800 modul 4-5e, újan 7e, a DDR 3-as 1600 újan 4200, vicc. Ebből is látszik mennyire elavult a DDR 2.
    Jól látom, hogy van egyben új 8 GB-os 1333-as és 1600-as DDR 3 14-19e-es áron?

    10c-- Nem 2 különböző Mozilla verziót raktam fel, hanem 1-et használok 5 példányban, így elég 1-nek frissülnie, most 19.0. Bármikor csinálhatok 6.-at, 7.-et is, de nem lehet, így is kevés a RAM kb. 5×30 lap kinyitására, ezért csak 4-et nyitok ki, az 5.-et meg csak naponta 1-szer rövid ideig a kikapcsolás előtt, így nem kínzom a gépet.

    11-- Egyelőre maradok az XP-nél. Ha majd elromlik valamelyik hardverem (lap, HDD), akkor lehet gondolkodni hogy mi legyen.
    Nincs értelme használtan eladni a rendszeremet, mert hibátlanul kb. 20e-et kapnék érte, de 70e-ért vettem.
    Inkább használom az 1. hibáig, és 1-- vagy eladom a maradékot hibátlaként, és veszek 1 új konfigot, vagy 2-- csak a rossz részt cserélem ki jóra.
    Minimálbérből nem lehet ugrálni, nem én döntöm el mit akarok, hanem a pénzem, hogy mire telik.
    Lehetetlen 3-4 évente 250e-et összespórolni csak PC cuccokra, és akkor még semmi másra nem tettem félre, nem költöttem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák