Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Qru #40202 üzenetére

    Én is addig maradtam AGP-n ameddig csak tudtam, mert erős érv volt az 1466@2669MHZ-re húzott Athlon XP, ami akkor CPU erőben mindenre is elég volt. De ugye az csak AGP-s lappal ment. A 7300GT érkezése után pedig, az évek előrehaladtával két féle játékcsoport bontakozott ki :
    1. 1024-ben vagy akár magasabb felbontáson is full grafikán 25+ FPS
    2. Ami el sem indult

    A kettes csoport azért jött létre, mert az Athlon XP-ben nem volt SSE2 és 2006 és 2009 között egyre több cím jelent meg, ami a DX9 mellett az SSE2 is kérte. Ezt sajnos semmilyen abba a lapba tehető CPUval nem tudtam volna orvosolni, így sajnos váltanom kellett, mert a kettes csoport egyre szaporodott.
    2009-ig ugyan volt két P4-esem is a Northwood 1600A ami 2400MHZ-re volt húzva, és az 1800A ami 2600MHZ-re, de sajnos el kellett őket adjam 2009 májusában. Érdekesség, hogy a 2600MHZ-re húzott Pentium 4 is mindenben(!) lemaradt a 2669MHZ-es Athlon XP mögött, játékokban pedig az Athlon helyenként akár közel 50%-akl is rávert, a P4-est mégis drágábban lehetett eladni, így nem is volt kérdés, hogy melyiknek kell mennie.
    Így viszont 2009 nyarára eljutottam oda, hogy egyre kevesebb játék futott, és az újabbakat már nem is nagyon nézegettem, mert sorra csúsztam el a minimum gépigényeknél az SSE2 hiánya miatt, holott erőből még elég lett volna a processzor.

    Ekkor nem is volt kérdés, hogy ha már cserélek, akkor előre és modern rendszert, így végül 2009 novemberében összeállt a Phenom 9500, 2GB RAM és HD3870X2. Ma már persze sok kritikával illetném ezt a rendszer, pl az AMD vonal helyett mindenképp az Intel, 2GB helyett inkább 4GB RAM (pláne, hogy utána évekig nem is tudtam rákölteni) és lehetőleg DDR3... Bár mentségemre legyen mondva, hogy ez a gép építés úgy zajlott, hogy a gombhoz a kabátot esete volt, adott votl a CPU és 2GB RAM, és a köré kellett gépet építsek. Ami aztán paramétereiben bármennyire is álleejtős volt : 4 mag, magonként 512MB RAM, két magos VGA, magonként 512MB VRAM, helyenként még az előző gépemnél is tudott lassabb lenni.
    Na de végülis így tértem át PCI-E -re hogy rögtön egy kétmagos szörnnyel kezdtem. (akkor még úgy tűnt, hogy VGA terén is ez lehet majd a fejlődési irány, szerencsére nem ez lett).

    Neked meg azért nem lehetett rossz anyagi helyzeted, ha csak úgy eltudtál rohanni egy NV 6800-ast. Nekem általában ha valami tönkrement a gépbe, és nem tudtam tartalékot szerezni a faluban, akkor az adott alkatrészre heteket kellett várnom :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák