Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz borg25 #23390 üzenetére

    "Kérdés, hogyha nem lenne vallás, akkor is lenne szeretet?"
    Először valami sokkal markánsabbat akartam írni, de inkább megkérdezem: te ezeket tényleg komolyan gondolod?
    Gondolkoztál már azon, hogyan alakultak a vallások a mai formájukra? Miért olyan központi a szeretet szerepe az embereknél?
    Az elsőre: nem minden vallás szól(t) a szeretetről. A kereszténység gyökerei is egy dölyfös hadisten kultuszában vannak, aki nem szeretetet osztogat, hanem pártfogást.
    A másodikra: utódgondozás. Az emberek így nőnek fel, hogy körbeveszik őket gondoskodással. Ami felnőttkorban is fontos, kellemes emlék.

    Egyébként észrevettem, nagyon gyakran visszatérsz a megszokott kerékvágásba: csak végletek vannak, egy vallás nélküli társadalom szükségszerűen érzelmek nélküli, vulkáni társadalom. Pedig ez egyáltalán nem igaz (legalábbis nincs okunk ezt hinni).
    A humanizmus pedig nem a vallásból nőtte ki magát, mert a vallás középpontja nem az ember, hanem Isten (a teista vallásoknál).
    Ezen kívül írtam korábban a sztoikusokról, akik régebbiek a kereszténységnél.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Füleske

    addikt

    válasz borg25 #23390 üzenetére

    "Ó arámi is gyakran elhangzik a tvben..."
    Afrikában meg kamionszám dobálják el a járóbotokat, támadnak fel a halálból stb. Ilyeneket könnyű mondani, Blikk színvonal.
    "Kérdés, hogyha nem lenne vallás, akkor is lenne szeretet?"
    :F Bevallom nem értem mit akarsz ebből kihozni. Ha a sátánt hagyjuk ki a képből akkor lehet hogy pokol sincs, csak ha az emberek szeretnék ? A vallások, istenek eleve (emberek által) elképzelt rendszerek, entitások.
    "Szerintem egyikünk se szeretne..." Összemosod a valóságot a hit és egyéb elképzelt rendszerekkel. A Borgokat (és világukat) az istenek (bármelyik) találták ki vagy az emberek ?
    "Humanizmus igen, de azt is olyan emberek teremtették, akik vallásos társadalomban nőttek fel."
    Azt hiszem írtam már hogy szerintem a társadalmi fejlődésnek nincs köze a vallásokhoz. Az egyiptomiak is vallásos társadalomban nőttek fel, sőt már előtte is biztos voltak törzsi vallások. És most is szinte mindenki vallásos a Közép-Afrikai Köztársaságban (eddig is vallásos társadalmakban nőttek fel), mégis halomra gyilkolják egymást, pl. Izlandon meg a vallásosság és a bűnözés is rekord alacsony.

    Szerk : Jóslás szintén Blikk színvonal. Bármit belemagyarázhatsz.
    "Úgy kelsz fel, hogy biztosan tudod, hogy 10-20 év múlva biztos rosszabb lesz a világnak." Azért elképzelném mit mondtak az emberek pl. egy pestisjárvány idején... Ahol nem volt 10-20 évük azon elmélkedni hogy hullanak az emberek mint a legyek...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák