Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peethy

    őstag

    válasz D1Rect #11250 üzenetére

    Tehát foglalkozol a szcientológiával, meg hiszel benne, idézed a hitvallásotokat, és a célotokat, de te magad nem kívánsz az egyházhoz tartozni.

    Mitől? Hogy találtam egy vallást, ahol végre nem 10-100-1000 sor babonára jut 1 sor igazság?

    "A gonosz Xenu 75 millió évvel ezelőtt az egész Galaxisból sok milliárd űrlényt fogdosott össze, lefagyasztotta őket, és leginkább a mai DC-3-as típusú repülőgépekre hasonlító űrhajókkal a Földre hozta őket, s itt egy vulkánba dobta a lefagyasztott lényeket, a vulkánt pedig felrobbantotta egy hidrogénbombával. Az űrlények kiszabaduló lelkeit egy speciálisan e célra épített „lélekszívóval” fogta fel, majd a fogoly lelkeket „agymosásnak” vetette alá, s így engedte szabadon őket. Az űrlények lelkei, a „thetánok”, később az evolúció során az emberi lényekben találtak otthonra."

    Gondolom ez mind tudományosan bizonyított tény, és véletlenül sem olyan dologban hiszel, amit józan ésszel ne lehetne felfogni. Értem.

    (#11252) D1Rect: mondjuk úgy, hogy értem annyira, hogy undorodjak tőle. A személyeskedéses dolgot pedig akkor dobáld másra, ha magadra néztél egy kicsit, és a bejegyzéseidre.

    [ Szerkesztve ]

  • degu

    senior tag

    válasz D1Rect #11250 üzenetére

    "Milyen pozitív változások következtek be az életedben a hatására?"
    1. Felépítettem egy vállalkozást, ami stabil megélhetést biztosított.
    2. Rendbe hoztam a párkapcsolatomat
    3. Kiutat mutattam egy munkanélküli kábítószerfüggőnek, már szerzett munkát.

    Ezeket mind Te valositottad meg,nem pedig az *isteni sugallat*
    Te csak egy hitet kaptal,hogy attol erosebb leszel,de ez csupan autoszuggeszcio,placebo-hatas! Tk. Magadban kezdtel el hinni!

    Mi a szcientologian,es a Biblian vitatkozunk,de Neandervolgyben /ha tudtak mar beszelni/ akkor azon vitatkoztak,hogy Ogg landzsaja azert nem talalt celba,mert nem hitt a varazslonak,vagy mert az ellenseges torzs varazsloja megatkozta...

    Nelson admiralisnak valaki azt mondta volna,hogy vasbol epult 300m hosszu hajok fogjak szelni a tengereket,es a csatakat 150m hosszu csatahajok fogjak megvivni,amiknek 200 tonnas agyutornyai vannak /12 agyuval!/ - a tengerbe dobatta volna,es meg csak nem is vitatkozott volna vele!

    Az,hogy valami a mai tudasunk alapjan felfoghatatlan,es csak egy *felsobb hatalom* egy idol,egy istenseg /vagy modernebb valtozataban mindenhato UFO/ letezesevel magyarazhato,de csak akkor,ha vakon hiszunk benne,es nem teszunk fel kerdeseket,az nem jelenti azt,hogy a vasbol epult hajo csak isten segitsegevel uszhat,es hogy ez bizonyitek a letezesere -hogy eme trivialis hasonlattal eljek. :R

    verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Új hozzászólás Aktív témák