Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pug

    veterán

    válasz Evgenii #596 üzenetére

    Mondjuk úgy, hogy ahogy említette is, az eladó/készítő elismerte a hibát (gyanítom ezt a modik majd a pü-ikben is megtalálják..), szóval igen Oda kell figyelni nagyon!, még akkor is ha hsz-t írsz és nem olvasod végig azt amire reagálsz ;]

    [ Szerkesztve ]

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #612 üzenetére

    A készülékre nekem is van gari, papírjai megvannak stb, csak pont a vinyóra nincs. Említettem is hogy nem pénz ami bánt, hanem hogy ennyire gerinctelen valaki, minimális összegért is képes a becsületét eladni. A másik az hogy, aki csak kis átveréseket csinál, az lehet nyugodtan? Akkor mindenki nekifoghat 3k-s tételekben átvágni másokat, büntetlenül? Ha veled esett volna meg akkor is viccesnek gondolnád? Tudod, szerettem volna korrekt lenni a sráccal, nem tudod autóba ülni, és ő eljönni hozzám, én meg az én gépemet nem voltam hajlandó küldeni, mert ha akármi van, akkor jön a vita, azt tartottam korrektnek ha elviszem, és beüzemelheti, és látja hogy jó a gép. Én is hibás vagyok, mert a vinyót nem tetettem fel vele egy hd sentinel ellenőrzésre, de miután telón is beszéltünk, meg stb, valahogy nem gondoltam hogy így járok. Az is benne van hogy ő se tudta, de hitegetett hogy kicseréli, és azóta se semmi. Akkor mondta volna hogy nyeljük be közösen, és max a felét visszautalja, így láttam volna hogy tényleg legalább a gerincesség szikrája benne van, de ő inkább eltűnik. Na ezeket az embereket rühellem, és kívánom hogy költse gyógyszerre.

    De ha jobban elovasod a hirdetését, ott is ott van hogy van erre is gari.

    Még annyit hogy, az ilyen emberek miatt, mint az említett egyén, tényleg nem szabad se előre utalni, se postázgatni, se semmi. Ezek után én is úgy fogok a dolgokhoz állni, hogy ha akar valamit, akkor jöjjön el, és nézze meg. Én ezek után senkivel nem leszek megértő, az tuti. Ismétlem nem az a 3k, hanem hogy valaki ennyire piti dolgon képes a becsületét eladni.

    [ Szerkesztve ]

  • Csaszykj

    aktív tag

    válasz Evgenii #616 üzenetére

    Hali!

    Na most látom félreértelmezted a helyzetet, leírom úgy, hogy érthető is legyen mindenkinek.

    A giga lapot én adtam el decemberben, hibátlanként.
    Majd jött a " 1. számú haver", hogy ha beszámítanám az abit ip35 pro lapomba, akkor ő igényt tartana rá.
    A giga lapot én vettem ki a gépből, működött a lap - mivel a báttya az 1.számú havernak épp játszott rajta amikor én érkeztem.
    Gép kikapcs, lap ki, abit lap be, giga be a dobozába, és hazahoztam, polcra vele.

    Jött a "2. számú" haverom, hogy ő átvenné a lapot. Eljött érte, hazavitte, majd rá 2-3 napra mivel dolgozott össze akarta építeni, és ekkor jött elő az első probléma : az északi híd le van sarkazva 2 helyen is.

    Tehát mind2 személyt személyesen ismerem, jó viszonyban vagyok velük, és sem a rendőrséget, sem fogyasztóvédelmet nem szeretnék bevonni ebbe, csak arra lennék kíváncsi egyedül, hogy szerintetek KI A HIBÁS MOST :F

    Mert én ittam meg a levét az egésznek lényegébe, most kárpótolhatom a 2. számú havert, mert az 1. számú haver - teljesen elzárkózott attól hogy bárminemű kárpótlást adna, mivel " nálam működött a lap" .

    Na most tégy igazat, úgy, hogy senkit se sérts meg....

    Végülis a 2. számú haver miután lehiggadt, a 4670en megvizsgálta, 1 ellenállás durrant le a kártyáról, reméljük a cseréje megoldja a hibát.

    Nagyjából már megegyeztünk, hogy vesz tőlem még a 2. számú haver hibátlan hardvert - ami megmaradt az asztali gépemből, csak engedek neki az árakból, és ennyi.

    Itt mutatkozik meg az emberi gerincesség, hogy senki sem vállal fel semmit, pedig közvetetten nekem sincs sok közöm az egészhez, mivel én nem használtam a giga lapot 1 percet sem miután elhoztam az 1.számú havertól...

    Már nem is érdekel a dolog, soha többet nem adok így el hardvert - hogy nem tesztelem le, pláne ha beszámításról van szó.

    A bizalmam eljátszották viszont ismét, max ennyi amit vesztettem az egésszel, na meg vagy 2-3 doboz cigi amit a stressztől füstöltem el.

    Szerencsére már esélyem sem lesz rá, mivel májusban megyek külföldre melózni, és felhagyok a "szervizes" tevékenységemmel amit folytatok már jóideje.

    Érdekes a sztory végülis, két szék közé esni sosem jó... De azért tanúnságos is, így leírtam.

    Köszi a hsz.eket.

    ÜDv.: Csaszy

    [ Szerkesztve ]

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #618 üzenetére

    Igen, lényegében én is hibás vagyok, már benyeltem ennyi, tanultam belőle. De azért azt illő lenne kivágni, aki ilyeneket csinál, ugyanis az oldal színvonalát rontja. Törlés után se tud valaki sokáig vissza jönni, nézd át a miért moderáltunk topicot, hányat megcsípnek és visszaregel, de bukik. Belefolyni a moderálási dolgokba nem akarok, de egy személyt kitettek, pedig ehhez képest semmiség volt a hirdetése, anyagi kárt se okozott senkinek, sőt én vásárolok is tőle 5 hónapja rendszeresen, és korrekt megbízható. Aki meg átvág, azt nem vágják ki, még csak nem is reagálnak rá. Ezt nem értem, nem tudom mi alapján megy a moderálás, mert van akit úgy kitesznek, hogy az se bizonyított, illetve nem biztos hogy szabályzatot sértett a hirdetése, más meg egyértelműen átvág valakit, anyagi kárt is okoz neki, na azt meg szóra se méltatják. Félreértés ne essék, nem célom a hangulat keltés, csak valahogy az utóbbi időben, több olyan moderálást látok, ami egyre inkább személyre szólóan megy, és nem egyforma mértékben alkalmazzák mindenkire a szabályzatot. De ezt a részét inkább nem feszegetem, mert nem szeretném hogy beleessek egy büntibe, ugyanis általánosságba tetszik az oldal, csak leírtam hogy mit tapasztalok az utóbbi időben. Lehetne még sorolni eseteket, de nem látom értelmét.

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #622 üzenetére

    Pont leírtad hogy mik azok az oko, amiért jó hogy fizetős lesz a ph. A "kamu értékelés" is pénzbe fog így kerülni, nyoma marad minden üzletnek, stb stb.Ezért örülök hogy megszünik az ingyen hirdetés, kipotyog a sok komolytalan ember. persze ez nem azt jelenti hogy teljesen megszűnnek az átverős hirdetések, de aki csak szórakozásból csinálja, az legalább kipotyog. Sőt én azt is támogatnám, hogy az eladási jog legyen egy egyszeri összeg átutalásához kötve, így nem elég új ip-t szerezni, hanem minden kitiltás után új reg, új eladási jog létrehozását igényelné, meg persze új számlaszámot, de ez már egy másik topic.

    [ Szerkesztve ]

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #624 üzenetére

    Igen, ez is egy megoldás, de azt se feledjük el, hogy más dolgok is állnak a háttérben, mint például hogy az oldal fennmaradása is tét, amit a továbbiakban, bevétel nélkül nem lehetne folytatni. Ezekre az egyedüli megoldás, sajnos a fizetős rendszer.

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #628 üzenetére

    Tehát, mint a már említett E betűs oldal esetében is, ugyanaz lesz itt is a rendszer! Az ingyenes hirdetésbe pedig a csalók még mindig beleférnek!
    Igen de az is benne van hogy az ingyenesség ranghoz kötött, ami remélhetőleg azt takarja hogy újonc, ne hirdethessen ingyen, így máris kiszűrve a kidobott, majd vissza regizett csalók.

    Maximum, mint az "E" esetében, törli/érvényteleníti a hirdetését XY, és feladja újra! Máris megoldva az ingyenes UP!
    Csak azzal nem számolsz hogy a hirdetés feladás se lessz ingyenes, így hogy is jön ki az ingyenes up?

    Chateken találtam ingyen operátorokat, fórumokon ingyen vannak moderátorok!
    Csupán olykor-olykor toborozni kellene!

    Azt azért ehhez érdemes hozzáfűzni, hogy egy fizetett moderátor nagyobb körültekintéssel végzi a munkáját, és remélhetőleg pontosabban betartatja a szabályzatot, mert ha hibázik, a megélhetésével is játszik. Én ezt kimondottan preferálom.

    Márpedig sokan mondhatják, hogy az Ő személyes szabadságukba tartozik a pontok adása! Tegyük hozzá, jogosan!

    lehet minden fele csavarni, de akkor is van egy szabályzat, amit a regisztrációkor elfogad az ember. Erre mondják hogy nem kötelező az oldalon lenni.

    1992. évi LXIII. törvény - A személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról

    Itt megint csak az következik, hogy regisztrációkor hozzájárul az ember az említett adatok rögzítéséhez, innentől tisztán fut a dolog.
    Ennyi erővel a net szolgáltatódat is perelheted, ugyanis ő is rögzíti hogy mit csinál az ip-d, mivel egy esetleges bűntény esetén, így tudnak visszakeresni. Vagy a guglit, mert bizony még azt is rögzíti hogy mikor mit kerestél, vagy a gmailed összes levelét tárolja (ha van) Erre mondják hogy elfogadtad az adatkezelési szabályzatot, a regisztrációkor/szerződés kötéskor.

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #628 üzenetére

    Az első soraidhoz ez is hozzátartozik:
    a hirdetésfeladás egy még nem meghatározott kis számig (évente x darab) ingyenes lesz, majd fizetni kell minden egyes újabb hirdetésért. Egy hirdetés 30 napig lesz érvényes, hosszabbítani kedvezményesen lehet.

    régi Prohardver (Mobilaréna, IT café stb.) tagoknak (fórumos rang alapján) jár némi kedvezmény az ingyenesen feladható hirdetések számában.

    [ Szerkesztve ]

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #631 üzenetére

    Pont nem így van! Ők csupán a szerződéskötésben foglalt nevemre/lakcímemre naplózza a dolgokat! Ergo, a szolgáltatóm csak feljegyzi, hogy Én mikor milyen IP címet kaptam!
    Képzeld el, amint a T-Online, vagy épp az Invitel, stb. mindenki dolgát naplózná!
    Naponta cirka 1-2 millió e-mailfiók megtekintése, MSN/Skype, stb. bejelentkezés, és még lehetne sorolni! Azt egy netszolgáltató se bírná! Se géppel, se papírral amire kinyomtatná!

    Melóztam net szolgáltatónál, el sem hinnéd hogy milyen szinten van rögzítve hogy mit csinálsz. Nem mondom hogy pl skpe beszélgetést meg stb, de bőven elég az, hogy statisztikázva van hogy milyen oldalakat látogattál, vagy honnan töltöttél le, vagy kitől, adatforgalmad, online időd, mac címed (persze ezt is lehet klónozni) ip címedhez van rendelve a lakcímed, stb stb. Ezeket nem kell kinyomtatni, és papíron tárolni, elég csak azt nyomtatni amit a hatóság bekér.

    A böngésző sütiket tárol, amikben ezen adatok vannak! Az IP címemet csak bizonyos ideig tárolja! De, pl. a keresésnél nem fogja benaplózni az IP címem, mivel a keresés nem sért semmilyen jogszabályt!

    Nézz utánna hogy a gugli mi alapján dönti el, hogy neked mit mutasson meg egy keresés alkalmával, pontosan rögzítve van hogy miket szoktál keresni, de ha megtalálom, be linkelem, még te magad is visszanézheted hogy mik vannak rögzítve, minden keresésed visszanézhető, meg hogy mire kattintottál, meg még sokminden.

    csak gyenge példának a gugliról ha nincs tárolva, akkor az ebben lévő tartalmakat honnan szedi vissza? Nem a saját gépemen van, mert más gépről is vissza adja mit tárolt rólam, és ez csak az amit ugye elismer.

    [ Szerkesztve ]

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #634 üzenetére

    A gugliba nem folyok bele, nagy a net, nézz meg olyan oldalakat is, amit nem google kereső ad ki, meg ne csaka google szabályzatát nézd. Számtalan ismert tény van a gugli botrányairól, mert kérdéses hogy amiket tárol, azokat jogosan teszi e, illetve nézd meg hogy hány botrányba keveredett már a google, mert kiderültek sorozatosan olyan dolgok róla, amik személyiségi jogokat sértenek, és egyéb dolgok, pl asszem a Kínai botrány, legyünk őszinték, ha kína nem tudta a guglit megfélemlíteni, mi tartja vissza attól hogy rólad, vagy rólam bármit tároljon? Ez vita itt értelmét veszíti. Tudod ennek az éremnek is két oldala van, egyik a papír forma, másik a keserű valóság.
    A net szolgáltatók:
    Nem kell messzire menni a adatforgalmat illetően, a Thome ügyfelek, napra pontosan egy évre visszamenőleg megnézhetik a forgamukat le illetve fel irányba, és ez is csak a papírforma, a valóság hidd el sokkal több. Itt sem szabad nagyon szűk látókörűnek lenni, mert az ászf-et hidd el ott kerülik meg ahol lehet. Az hogy mit tárol le, az csak a ő titka, ugyanis a kapcsolatod a net felé, az akár tetszik akár nem, a szolgáltató szerverein keresztül zajlik, és innentől csak azt nem rögzít rólad amit nem akar. Nem szabad ennyire a papír formához ragaszkodni, mert akkor könnyen meglepetés érhet. Félre ne érts, eszem ágában sincs megbántani, csak a papír se kőbe vésett dolgokat tartalmaz, vannak dolgok, amikről mindenki halgat, akár távközlés, akár bármi más.

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #637 üzenetére

    Guglival kapcsolatban nézz utána milyen támadásokat vert vissza, nem példa nélküli hogy külömböző aktivisták támadták, sőt Kína is akarta hogy cenzúrázza kínában a találatokat, majd gondolt egyet gugli bácsi, és nem cenzúrázott tovább, lett politikai háború, majd hacker támadások kínától a guglinak, majd gugli berágott, megheckelt kínai fontos szervereket, és nem tudták megfogni, akkor szerinted ki elég nagy ahhoz hogy hatásosan lépjen fel ellene?

    A szolgáltatókkal kapcsolatban:
    Az ászf-et köteles több helyen hozzáférhetővé tenni, teljes terjedelmében.
    " A szolgáltató köteles Általános Szerződési Feltételeit (ÁSZF) valamint az ÁSZF kivo-natát ügyfélszolgálatán térítésmentesen rendelkezésre bocsátani, elérhetővé tenni, illetve internetes oldalán közzétenni (hozzáférhetővé tenni). Megjegyzendő, hogy amennyiben a szolgáltató személyes ügyfélszolgálattal és internetes honlappal is rendelkezik, köteles az ÁSZF-jét és ÁSZF kivonatát mindkét csatornán elérhetővé, illetve közzétenni.

    A másik nem x évig kezelik az adataimat, tegyük fel igazad van, távközlésből adódó jogok elévülési idelye egy év, ezután semmire se hivatkozhat a szolgáltató, vagy tévedek?

    A szolgáltatók nem minden net felhasználót naplóznak, csak a saját ügyfeleiket, ez részben a saját érdekekük is, és ezt múltadból kifolyóan tudnod kéne, hogy egy komoly statisztikát az ügyfelekről, nem emberek készítik, hanem számítógép végzi, mivel a elektronikus adatokról van szó, ember nem is lenne képes rá, ilyet feltételezni eleve butaság, nem is értem hogy gondoltál ilyet, adott egy szolgáltató, vannak ügyfelei, mindenki bent van a rendszerben, van egy szerver ami statisztikáz, pl 30 perces frissítési ciklussal, és ezt rögzíti naplófile ba mentve, ami ügye kötelessége is, mert jogod van kikérni visszamenőleg a szolgáltatásod sebesség, illetve forgalmad, és egyéb szolgáltatást érintő paramétereket, vonal paraméterek, zaj stb. És mindemellett ott vannak azok a dolgok, amiket a szolgáltató a saját haszna érdekében rögzít. Ehhez nem kell ember. Csúny lenne ha mindent papírra tárolnának :) Szegény ügyfélszolgálatosak meg őrölnének ha kis pista betelefonál, hogy két hete nincs netem, majd jönne a válasz, várjon, előkeresem két hétr visszamenőleg a papírokat, ugye ezt te se gondolod komolyan? :B Nem megsérteni akarlak, de te biztonságpolitikai helyen dolgoztál, és így látod az adatrögzítés menetét, hogy mindent emberek végeznek? Ne haragudj de kezdem azt érezni hogy egy futár spécibb cuccokat használ, mert ő előkapja a pda-t meg a vonalkód olvasót, és úgy intézi a dolgokat, egy biztonságpolitikai cég volt dolgozója meg azt feltételezi, hogy ekkora adatmennyiséget papíroz egy szolgáltató? Ezt már nem tudom összerakni :)

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #640 üzenetére

    Uh ebbe belehúztál :)
    Mivel már ez kezd erősen nem ebbe topicba illeni, gyorsba pár dologra itt reagálok, ha gondolod priviben folytathatjuk, mert érdekes, és tanulságos vita alakult ki.
    A szolgáltatóknak kötelessége statisztikát készíteni az ügyfelek net kapcsolatukról, ez saját érdeke is, mert ha kis pista betelefonál, hogy hónapok óta szakadozik a nete, és kötbérezést kér, és esetleg nincs teljesen igaza, a szolgáltató visszamenőleg előszedi a net kapcsolata statisztikáját, és meg tudja mutatni, hogy mikor mennyi online kapcsolata volt, mekkora adat forgalommal, mekkora sebességgel, ezzel bizonyítva, hogy a szolgáltatás, megfelelt a minimális szerződésben foglalt célértékeknek. gondolok itt rendelkezésre állási idő, minimális kötelező sebesség. Néhány szolgáltató még azt is megszabja hogy mekkora adatforgalom felett minősíti az ügyfelet extrém felhasználónak, ha ezt átlépi az ügyfél, és úgy ítélik meg, hogy a forgalmazás mértéke, a hálózatot veszélyezteti, akár szerződést is bonthatnak. Hála égnek utóbbi lehetőséggel, már nagyon kevés szolgáltató él. Bár pár éve még engem korlátoztak azért mert nagy volt az adatforgalmam, és szerintük szervert üzemeltettem, de egy kiadós asztal verés után rendeződött a dolog. :) A guglival kapcsolatban, ő az a cég, akit jelenleg igazán senki nem mert komolyan támadni, még nagy hatalmak sem, ugyanis ő az egyedüli aki, úgymond rendelkezik elegendő anyagi, és technikai háttérrel, illetve kapacitással, hogy a világhálót "lementse" ez nem teljes másolatot jelent, de a fontos adatok mind mind rögzítve vannak szerver csarnokokban. Hogy példának mutassak valamit, itt egy cikk, ahol sokáig eltitkolt dolgot mutat be a google. Ez csak a kereső program háttere, abból is az amit ugye nyilvánosságra hozott, vajon akkor még mi lehet amit, továbbra is eltitkol? Gondolj bele mekkora hatalom, szinte minden fontos adat birtokában lenni? Nagy emberek nem nyilvánosságra való tettei, képei, iratai stb stb. Vajon miért nem meri senki rendesen "betámadni" őket? Mert csak a jó ég tudja, kiről mit tárolnak, és egy esetleges támadásra válaszolva kikerülnek például xy elnökről pl olyan képek a világhálóra, amiről az illetékesek úgy tudták hogy már rég el van tüntetve. Volt a bottránya a google könyvel kapcsolatban is, a világ összes könyvét be akarják digitalizálni, ehhez csak a guglinak van olyan eszköze, amit a nagyon régi, kényes könyveket úgy tudja digitalizálni, hogy nem tesz bennük kárt. Szerinted puszta jótékonykodásból fejlesztette ki? Egy könyvtárral volt is riport hogy ők nem engedték a könyveiket digitalizálni a guglinak, mert nem tartják helyesnek, hogy a történelmet egy haszon orientált cég birtokolja. Ebben is van logika. ha minden teljes terjedelmében csak a guglinak van meg, és beüt egy esetleges káosz, és olyan információk kellenének, amik eddig papírra írott formátumban elérhető volt, majd ezek "elporladnak" és az addig ingyenes google book úgy dönt hogy nem jótékonykodik, hanem fizetőssé teszi a szolgáltatását, mi gátolná meg ebben? Törvényekkel kényszerítenék? Válaszul bejelentené hogy oké kiad minden eltitkolt csúnya dolgot, majd rosszabb esetben bök egy formatot pl a google bookra, és vesznének olyan infók is, amik feltehetőleg csak nála vannak már meg. Hidd el ezzel mindent meg lehet szerezni, és a gugli jótékonysága mögött igencsak erős érdekek húzódnak.

    de sztem priviben folytassuk, mert a végén, kapunk egy koppintást, mert ez már nem üzleti vita, :) bár a guglit tekintve akár az is lehetne. :R

  • Csaszykj

    aktív tag

    válasz Evgenii #621 üzenetére

    Pár sorban ha levezetnéd, minek kell szerepelnie egy ilyen használt hardver adás-vételi szerződésben, megköszönném. :R

  • Gabir

    aktív tag

    válasz Evgenii #647 üzenetére

    Sajnos van pár merevlemez, ami nem szereti az USBn kereszüli működést.Ill . a HD Sentinel sem olvassa ki mindenesetben az adatokat.
    De ez általában a régebbi HDD-kre vonatkozik.És elvétve modernebbekre.(itt a 100-200GB-sekre gondolok....tapasztalatból)

  • LuckyL

    őstag

    válasz Evgenii #652 üzenetére

    a rendőrség nem fog ilyesmivel foglalkozni
    ha esetleg fel is veszik a feljelentést, max annyit csinálnak hogy bűncselekmény hiányában le is zárják néhány hónap múlva
    még az is meglepő lenne számomra, ha tanúként meghallgatnák az eladót

    az ilyesmit polgári perben lehet rendezni, be kell adni egy közjegyzőn keresztül fizetési meghagyást, bár már ennek is több lesz a költsége szerintem mint az alaplap értéke

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • LuckyL

    őstag

    válasz Evgenii #668 üzenetére

    -azzal ha egy boltos leírja hogy egy alaplap rossz semmiféle hamis tanúzást nem követ el.... ha valaki ezzel vádolná az vádolna hamisan

    -az utolsónál meg összekeverted a dolgokat, az alaplap eladóját fenyegetik, nem ő fenyeget :DD

    -ha be tudja bizonyítani, hogy valaki az eladott termék hibáját szándékosan elhallgatta, minden ezzel kapcsolatban felmerült költségét érvényesíthet

    ennyi, csak hogy viszont kijavítsalak ;]

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • LuckyL

    őstag

    válasz Evgenii #670 üzenetére

    igen de mivel garanciát vállalt az eladó, nem is kell semmit bizonyítania
    az mondjuk igaz, hogy jogilag nincs is olyan hogy garancia
    jótállás van meg szavatosság

    azzal egyetértek, hogy a ráfordított idő, pénz, energia nem éri meg egy pár ezer ft-os tétel esetében

    abban pedig szintén egyetértünk, hogy használt számtech cuccot, csak nagyon olcsón és kipróbálással érdemes venni, mivel nincs rá garancia
    márpedig ezeknek a modern cuccoknak általában 3-5 év a várható élettartama max

    cryptot minden termékemért elfogadom

  • ikarusz29

    csendes tag

    válasz Evgenii #677 üzenetére

    Igen ezzel tisztában vagyok! De már most félrevezetett mint utobb kiderült! 36eFt-ot ezek után még most is hajlandó vagyok érte adni amint be bizonyítja ,h nem egy részletre vett darab!
    Mivel hiába az én szerződésem ha tiltásra kerül a készülék! Mászkálhatok és magyarázkodhatok! Pedig az eladó meg lett kérdezve és szándékosan írt mást mint a valóság...

    Szerk.: Ö azt írta ,h ez Domino csomagban vásárolt készülék! Közben meg kiderült ,hogy részletfizetéses....

    [ Szerkesztve ]

  • CrawLinG

    tag

    válasz Evgenii #677 üzenetére

    köszönöm :R segítségedet.Ikarusz tájékozatlan ilyen dolgokban mivel 0 napos :(

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Evgenii #682 üzenetére

    Függetlenítés = 20k pénz tépontnál. Azért az nem annyira vicces.

    [ Szerkesztve ]

    Skynet is real. It's called Google.

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Evgenii #685 üzenetére

    Szerinted mennyire legálisak ezek a hirdetések?

    [ Szerkesztve ]

    Skynet is real. It's called Google.

  • Mr X

    veterán

    válasz Evgenii #683 üzenetére

    És mit ér a szerződésével? A szolgáltató nem fogja feloldani a blokkolást a készülékről, csak mert ő lobogtat nekik egy adásvételit. A készülék a részletfizetés miatt a szolgáltató tulajdona. Az lesz a vége, hogy ott fog állni, se telefon, se pénz. Aztán perelheti az eladót, vagy megpróbálhatja "meggyőzni", hogy adja vissza a pénzét.

    Nem lopási vád ellen kellene védekeznie. Ha az, aki vásárolta a készüléket, nem fizeti a részleteit, le fogják tiltani. Ott meg kiteheti a falra a szerződését a vevő.

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Evgenii #688 üzenetére

    Én a függetlenítős hirdetésekre gondoltam. :)
    Ez persze teljesen mellékvágány a vita szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

    Skynet is real. It's called Google.

  • Mr X

    veterán

    válasz Evgenii #690 üzenetére

    Ez tiszta sor, de még mindig ott van, hogy nem lesz se pénze, se működő telefonja. Szval én azt mondom, hogy nem érdemes vállalni a rizikót.

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Evgenii #695 üzenetére

    A vevő amúgy a szerződés aláírása után is jogosult elállni a vételtől!
    Mindennel egyet tudok érteni, de ezzel nem. Az interneten keresztül (=távoli felek között) megkötött szerződésekre igaz csak. Ha papíron írja alá mindkét fél, akkor nincs visszaút.

    [ Szerkesztve ]

    Skynet is real. It's called Google.

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Evgenii #701 üzenetére

    Az életben nem bizonyítasz egy szóban létrejött szerződést. :)

    Skynet is real. It's called Google.

  • Mr X

    veterán

    válasz Evgenii #701 üzenetére

    A legjobb megoldás, ha nem rizikózik, akkor nem lesz károsult sem. Vegyen olyan készüléket, aminek kapcsán nem merül fel kétség. :)

  • ikarusz29

    csendes tag

    válasz Evgenii #710 üzenetére

    Ezekkel a dolgokkal tisztában vagyok!

    Feltettem az eladónak egy kérdést ,h Terheli e részlet a telot vagy nem?
    Ö azt írta ,h nem mert Dominos!
    Kértem ,h Fotózza le a papírját a készüléknek! (Számla)
    Ezt megtette és abból látszik ,h részletre vette! (Lehet csak előfizura).

    Tehát ebből az derül ki ,h hazudik! Én emiatt írtam ide nem paragrafusok és egyéb miatt!

    A tiltás meg az adásvétel létrejötte után akár hónapokkal is bekövetkezhet amikor a bank szerződésszeges miatt kéri a tiltást...

    u.i.: Teljesen igazad van... De nem szeretem ha megpróbálnak átverni és ha tudom megakadályozom ,hogy mást átverjenek!

    [ Szerkesztve ]

  • ikarusz29

    csendes tag

    válasz Evgenii #713 üzenetére

    "Viszont, ilyen vétel esetén érdemes bemenni egy T üzletbe, ahol XY időn belül megtörténik a készülék átírása, és csókolom!"

    Igazad van! Ha hazudott akkor nem írják át a készüléket!! (Mivel részletfizetéses)

    Igazából engem a hazugsága bosszantott fel! (Amivel szerintem már lebukott!)

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Evgenii #721 üzenetére

    Hmm, végigolvasgattam a hsz-at az utóbbi adásvételis ügyben, és sajnos azt kell mondjam, hogy sok tévedés van.

    Saját tapasztalat: IMEI szám alapján a szolgáltató csak hatósági személynek ad ki információt hivatalosan. Az, hogy van ismerősöd és ő illegálisan közli veled, hogy az adott IMEI-hez tartozó készülék milyen státusú teljesen irreleváns.
    (kivételt képez, ha már van élő új adásvételi szerződés, és azzal a régi és új tulajdonos is befárad az üzletbe - de ezek után már elég nehéz mosni a kezeket, mert eleve a szerződés megkötése előtti ellenőrzés a cél)

    plusz: az IMEI számot még én sem adnám ki (ha a vevő kérné) mert az bizony visszaélésre is okot adhat, ha a vevő rossz szándékkal kéri.

    A konkrét esetben olvasottaknál az a bibi, hogy ha az eladó félrevezeti a vevőt (vagy leendő vevőt), miszerint a telefon Domino csomagban került anno megvételre, pedig nem, az bizony már jogalap a megtévesztésre, hiszen ha már az első - akár szóbeli, akár írásbeli - alkalomnál kiderül, hogy a telefon nem egy összegben került a szolgáltatótól a mostani eladóhoz, akkor bizony azonnal hagyom ott a hirdetett telefont...

    Ami pedig a hirdetést illeti... Huh... garanciáról beszélünk, amikor már bizonyítottan mókolt oprendszer fut rajta, ráadásul illegálisan függetlenítést is felajánl... :Y Jáj!

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • FehérHolló

    veterán

    válasz Evgenii #723 üzenetére

    Én azt nem értem, hogy a vevő kifejtette már, hogy nem szándékozik vásárolni tőle a hazugság miatt. Az eladó ezek után még erősködik, hogy márpedig de, vásárolni fog, bemennek tépontba, kutyafüle.

    Közben meg pörög a topic az elméleti háttérről, amikor már rég nem arról van szó, hogy vásárlás lesz. A vevő bosszút akar állni (pedig anyagi kár nem érte), az eladó meg le akarja dugni a torkán a készüléket (pedig nem akarja már megvenni az illető). Semmi értelme folytatni.

    [ Szerkesztve ]

    Skynet is real. It's called Google.

  • ikarusz29

    csendes tag

    válasz Evgenii #735 üzenetére

    Számomra hihetettlen ,hogy egy hazug van itt védelmezve!

    Az eladó hazug!

    Jogaimmal most már 100%-ban ismerem!

    Várom az idézést!

    u.i.: Persze ha szükséges akkor személyes adataimat is közlöm!

  • tajcsi

    senior tag

    válasz Evgenii #744 üzenetére

    Ebben tisztaban vagyok. Ennek ellenere is ha majd ugy gondolom nyilvanossagra hozom, es termeszetesen vallalom a kovetkezmenyeket is. :R

    Nade, vissza a temahoz kezdenem is...

    Szeretnék jelenteni egy csalót. polo493-ról van szó. Egy phobya s1366-os cpu blokkot vettem tőle, amely a hirdetésben tökéletes állapotban került eladásra - topic már nem aktív remélem azért az adminok a hozzásyólások után kitudják keresni még..

    Szóval előeutaltam, a megbeszélt ár ellenére még aztán többet is kért, aztán mikor kibontottam a blokkot volt mit látni. Akinek ez tökéletes állapot az menjen szemorvoshoz.
    Arról nem bszélek, hogy még neki állt feljebb és jött a szokásos csaló-rizsa "ki tudja mit b*sztal el rajta lehet csak ki akarod cserélni..."

    Óvakodjatok tőle...

    link: ez egy RAR file nehany keppel. Nem linkelem kulon kulon, szar a netem es kesz, igy tudtam csak feltolteni.

    tökéletes fos

    Erre ez volt a válasz:

    "tajcsi:

    Még egyszer mondom ,én ilyen karcokra nem emlékeszem.
    kérdeztem hogy milyen processzora akarod használni nem tudom hogy ebben mi olyan eget rengető.
    Nem tudom te mire használod de nem is rám tartozik.de a fenyegetés az már más!
    "Ráadásul azzal is békülj ki, ha egy nap valaki majd bekopogtad hozzád"

    Általános:

    Én arra használtam amire rendeltetett és nem a falra bekeretezve nézegetni,én ezekhez a karcokra őszintén nem emlékszem,de ha tényleg az én blokkomon lennének akkor elnézést kérek,mivel ha valami nem jó akkor azt oda írom mint pl a ps3 hirdetésemnél.

    A 17000ft-os blokkomat 6500 árultam és még azt a 500 ft is leakarták alkudni meg még a 700 ft postát is én álltam+még 2db 10mm highflow csatlakozót is adtam hozzá.

    Nem tudom ,de nekem eszembe se jutott volna egy áron alul adott dologból még alkudni ,ha rendesen utánanézek a termék árának felépítésének stb ez már szerintem pofátlanság,szegény embernek tartom magam a mai világban ,de ilyet..."

    Erre én ezt válaszoltama kedves kollégának:

    Ha te ilyen karcokra nem emlekszel akkor enyhen szolva is vak vagy mert SZEPEN LATSZIK, HOGY EZEK BIZONY NEM FRISS KARCOK. Masik dolog az meg az, hogy akkor miert nem tettel fel kepeket a blokkrol, hogy lassuk tenyleg tokeletes???Ja mer nem volt ra syukseg ugye, hisz tokeletes :W ey nem igy megy.

    Az a mondtat nem fenyegetes - en felnek ember, ha valakit igy atvagnek - gondolj bele elkuldesz valakinek valamit ami nem olyan amilyennek arulva volt ott a cimed meg minden...Alapbol esyembe se jutna meghirdetni valamit nem olyannak mint amilyen. :W

    ``Én arra használtam amire rendeltetett és nem a falra bekeretezve nézegetni,én ezekhez a karcokra őszintén nem emlékszem,de ha tényleg az én blokkomon lennének akkor elnézést kérek,mivel ha valami nem jó akkor azt oda írom mint pl a ps3 hirdetésemnél.``

    Hogyan is volt hirdetve a blokk??? TOKELETES ALLAPOTBAN Senki nem a felhasznalasrol beszel de ugy latom te meg mindig nem erted - HAZUG VAGY mivel nem olyannak hirdetted meg a termeket amilyen allapotban van - es meg van keped / volt keped olyanokat mondani, hogy ki akarom cserelni meg minden - nem mindenki magabol indul ki.

    ``A 17000ft-os blokkomat 6500 árultam és még azt a 500 ft is leakarták alkudni meg még a 700 ft postát is én álltam+még 2db 10mm highflow csatlakozót is adtam hozzá.``

    Emberem, en 6000 forintot ajanlottam erte csatistol, postaval, eloreutalassal, te mondtad, hogy OK, utana neked mar 6200 kellett, mondtam OK, utana meg 6500-at kertel szoval ne okoskodj - tettem egy ajanlatot te elfogadtad aztan 2x modositottal HA KELL BEMUTATOM A PRIVIKET IS

    17000 es?? Irtad, hogy fix az ara?? :W :W :W Ebbol is latszik az utolagos rinyalasbol milyen ember is vagy, josz az uj termek araval aminek a te karcos, letoredezett blokkodnak semmi koze. Es tudd meg inkabb vettem volna 17ert ujat, nem ilyet - bocsanatkeresre regen keso van mar - tudtad te jol mit kuldesz, utkozben ilyesmi nem keletkezhetett DE HA MEG KELETKEZETT IS VOLNA akkor az is latszodna, hogy a serules uj nem mint pedig ezek - es megegyszer kihangsulyozom LESZ*ROM hogy te mire hasznaltad /a nem falra aksztas dologgal maris elarultad magad/, hulyet csinaltal belolem es most is annak nezel, amit ne haragudj baratom de nem fogok annyiban hagyni. :P ;] :K

    A kepek magukert beszelnek, a zip fajlban jol lathato minden. Kerem az adminokat, hogy bannoljak ki a forumrol. Ilyen kis tetelben ha ekkorat csal mi lenne ha valami eletbevago dologrol lenne szo??? Soha nem tudnek igy lehuzni valakit. Nem a penzrol van szo, TAG statuszod van en tiszteltelek, eloreutaltam vadidegennek, es nesze... :((

    a kedves kolléga válasza ez volt:

    "1.Voltak róla képek!
    2.Attól hogy azt mondom hogy ok ,még átgondolhatom hogy+posta+csati=4500 maradt volna a haszon már elnézést ,hogy azt mondtam erre hogy fix 6500!
    3.Mikor kifizetted utána meggondoltad magad ,vagy nem is ilyen procid van!
    4.rakd fel és használd a blokkot.
    5.Nálam tökéletesen és még egyszer tökéletesen működött ergo számomra tökéletes volt.

    A képeken lévő karcok miért akadályoznak meg abban hogy használd amire való?
    komolyan mondom nem értem.

    Én csak egy valakitől félek magamtól."

    Erre ment válasz:

    1) Hol? Tessek mutasd csak meg, de a topiccal egyutt!!!

    2) Eleg baj, ha valaki azt mondja OK es meg atgondolja. :W :W Bravo, ehhez csak gratulalok :D Majd ha megkered egy csaj kezet es igent mond, aztan lemondja az eskuvot jusson eszedbe, talatal egy olyan embert aki hozzad hasonloan gondolkodik. :DD :D

    3) Normalis vagy te????? SEMMI KOZE ENNEK A PROCIHOZ NEZD MAR MEG A HIRDETESEIMET, MILYEN PROCIT ARULOK!!!! Mi koze a karconak, h milyen foglaltu procit hasznalok te idiota, HA UNIVERZALIS lefogoja van :W :W :W

    4) ???Teged kene feltenni majd megmondom hova... :C

    5) :W :W NEM A MUKODESROL VAN SZO HANEM ARROL AHOGYAN KINEZ :W :W
    A KEPEKEN LEVO KARCOK AZERT AKADALYOZZAK MERT HAZUDTAL HOGY TOKELETES ALLAPOTBAN VAN!!!!!! Meg sem vettem volna ha latom hogy milyen.

    Reszemrol veled az ugyet itt a forumon lezartam. Az adminok majd eldontik mi lesz a sorsod. A tobbi meg jon magatol :K Sott, ha kell meg a rendorsegen is fel foglak jelenteni, ezt garantalom, megnyugtatak, es ha kell a vegsokig el fogok menni.

    ps: enis felnek magamtol ha olyan lennek mint te, egy szemet hazug csalo. Amikor az adminok jovahagyjak, a neved ki lesz irva ide es nem csapsz be senkit. Az olyanoknak mint te nincs helye ebben a csodas kozossegben.

    A dolog kimenetel az lett, hogy elküldtött két képet ugy az egyik a blokk bázisáról a másik meg a komplett cuccról, DE TERMÉSZETESEN KÉPET A HIBÁTLAN, TÖKÉLETES ÁLLAPOTBAN LÉVŐ blokkról nem kaptam.

    Szóval igy etet, még ő rágalmaz engemet, hogy ki akarom cserélni meg ilyesmi a szégyentelenje. Egy idő után nem válaszolt a privátokra azért irtam a topikba. A bolondját járatja velem, és szó szerint teljesen hülyének néz, ami látszik a beszélgetésből is. Egész végig a blokk hibátlan működését firtatja, amivel semmi gond, kivéve az, hogy ő ezt TÖKÉLETES ÁLLAPOTBAN-nak hirdette, ami sajna korán sem az, messze nem az.

    Remélem kicsit felgyorsul az ügy menete :F

    MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

  • tajcsi

    senior tag

    válasz Evgenii #746 üzenetére

    Én tudom nekem mi fogja megérni, ő meg majd elgondolkodik azon, amit tett. Afórumról az ilyen szemeteket meg takarítsa már ki valalki. Felkérnék egy admint, írjon a tagnak egy utolsó üzenetet hogy adja vissza teljes vételárat, ha ezt nem teszi, jöhet a bann.

    Másik, ne haragudj a jogi rizsára nem vagy kiváncsi. Tudom hogy mennek a dolgok, semmi újat nem mondtál a számomra. Azt akarom, hogy a moderátorok döntsék el mi lesz annaka csalónak a sorsa.

    Harmadik, nem szeretem, ha nem olvassák el a hozzászólásom, akkor láttad volna miről beszélek és egyetértettél volna velem, így még most is egy helyben vagyok sajnos, de mindenképpen kösz.

    MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

  • tajcsi

    senior tag

    válasz Evgenii #748 üzenetére

    Mivel az en felszolitasomr anem valasozl, talan az adminera fog. Az adminok dolga, hogy az ugyet megoldjak itt a forumon aminek az eredmenye remelem bann lesz. A forumon kivuli jogi nem jogi reszt azt majd EN intezem, az az en asztalom.

    MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

  • MongooseNX71

    csendes tag

    válasz Evgenii #751 üzenetére

    Szia és köszi a kimerítő választ.
    Az adás-vételről SEMMILYEN írásos dokumentáció nem készült, nem tartott rá igényt a vevő. A többi pedig minden úgy volt, ahogyan leírtam.
    A -szóban- vállalt garancia pedig kizárólag arra vonatkozott, hogy a vevő a vásárláskor megfelelően (tökéletesen) mülködőképesnek találja.
    Amit kipróbált, az minden úgy is volt. Semmi problémája nem volt akkor, most mégis NEGATÍV -ot akar adni. Ez szerintem abszolót nem helyénvaló dolog.
    Mint ahogyan az sem, hogy a tökéletesen mülködő terméket megbontja és ezután reklamál. Hibátlanúl mülködött, nem tudom, miért kellett bütykölnie. Ennyi erővel akár ki is cserélhette volna bármire, mi bizonyítaná, hogy nem? De ez már az ő baja. Nagyon remélem, hogy ezzel vége a történetnek. Ha mégsem, akkor -sajnos még- jelentkezem !

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: zoli72HUNGRANA, Wii Friend Code: 5122-4521-1697-5898, 3DS Friend Code: 3093-7152-7524. Ha felveszel valamelyikre, dob privát üzit !!!

  • MongooseNX71

    csendes tag

    válasz Evgenii #754 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő válaszokat !
    További legjobbakat: Zoli

    PSN ID: zoli72HUNGRANA, Wii Friend Code: 5122-4521-1697-5898, 3DS Friend Code: 3093-7152-7524. Ha felveszel valamelyikre, dob privát üzit !!!

Új hozzászólás Aktív témák