Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alfaman512

    tag

    Én is kicsit elgondolkodtam azon, hogy a kis értékű becsapók kapnak e szankciót. Jeleztem a gondomat, a tag azóta is volt bent volt, de tesz a fejemre. Itt a részletes történet
    Hiába jeleztem, semmi szankciót nem kapott az egyén. Engem se ökör összeggel dobott át a palánkon, de gondolom sok kicsi sokra megy alapon, járna neki a szankció, vagy én lennék hibás, mert minden tőlem telhetőt megtettem hogy segítsek neki, majd a végén át lettem ejtve. És mindezek után, nyugodtan hirdet az oldalon.

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #612 üzenetére

    A készülékre nekem is van gari, papírjai megvannak stb, csak pont a vinyóra nincs. Említettem is hogy nem pénz ami bánt, hanem hogy ennyire gerinctelen valaki, minimális összegért is képes a becsületét eladni. A másik az hogy, aki csak kis átveréseket csinál, az lehet nyugodtan? Akkor mindenki nekifoghat 3k-s tételekben átvágni másokat, büntetlenül? Ha veled esett volna meg akkor is viccesnek gondolnád? Tudod, szerettem volna korrekt lenni a sráccal, nem tudod autóba ülni, és ő eljönni hozzám, én meg az én gépemet nem voltam hajlandó küldeni, mert ha akármi van, akkor jön a vita, azt tartottam korrektnek ha elviszem, és beüzemelheti, és látja hogy jó a gép. Én is hibás vagyok, mert a vinyót nem tetettem fel vele egy hd sentinel ellenőrzésre, de miután telón is beszéltünk, meg stb, valahogy nem gondoltam hogy így járok. Az is benne van hogy ő se tudta, de hitegetett hogy kicseréli, és azóta se semmi. Akkor mondta volna hogy nyeljük be közösen, és max a felét visszautalja, így láttam volna hogy tényleg legalább a gerincesség szikrája benne van, de ő inkább eltűnik. Na ezeket az embereket rühellem, és kívánom hogy költse gyógyszerre.

    De ha jobban elovasod a hirdetését, ott is ott van hogy van erre is gari.

    Még annyit hogy, az ilyen emberek miatt, mint az említett egyén, tényleg nem szabad se előre utalni, se postázgatni, se semmi. Ezek után én is úgy fogok a dolgokhoz állni, hogy ha akar valamit, akkor jöjjön el, és nézze meg. Én ezek után senkivel nem leszek megértő, az tuti. Ismétlem nem az a 3k, hanem hogy valaki ennyire piti dolgon képes a becsületét eladni.

    [ Szerkesztve ]

  • alfaman512

    tag

    válasz Csaszykj #614 üzenetére

    Hát elég nehéz ügy lessz. Itt sztem sok segítséget ne várj, engem is átdobtak a palánkon egy vinyóval, és még majdnem én vagyok a hibás. Az eladó egy figyelmeztetést sem kapott, nem tudom ilyenkor hol vannak a moderátorok. :(

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #618 üzenetére

    Igen, lényegében én is hibás vagyok, már benyeltem ennyi, tanultam belőle. De azért azt illő lenne kivágni, aki ilyeneket csinál, ugyanis az oldal színvonalát rontja. Törlés után se tud valaki sokáig vissza jönni, nézd át a miért moderáltunk topicot, hányat megcsípnek és visszaregel, de bukik. Belefolyni a moderálási dolgokba nem akarok, de egy személyt kitettek, pedig ehhez képest semmiség volt a hirdetése, anyagi kárt se okozott senkinek, sőt én vásárolok is tőle 5 hónapja rendszeresen, és korrekt megbízható. Aki meg átvág, azt nem vágják ki, még csak nem is reagálnak rá. Ezt nem értem, nem tudom mi alapján megy a moderálás, mert van akit úgy kitesznek, hogy az se bizonyított, illetve nem biztos hogy szabályzatot sértett a hirdetése, más meg egyértelműen átvág valakit, anyagi kárt is okoz neki, na azt meg szóra se méltatják. Félreértés ne essék, nem célom a hangulat keltés, csak valahogy az utóbbi időben, több olyan moderálást látok, ami egyre inkább személyre szólóan megy, és nem egyforma mértékben alkalmazzák mindenkire a szabályzatot. De ezt a részét inkább nem feszegetem, mert nem szeretném hogy beleessek egy büntibe, ugyanis általánosságba tetszik az oldal, csak leírtam hogy mit tapasztalok az utóbbi időben. Lehetne még sorolni eseteket, de nem látom értelmét.

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #622 üzenetére

    Pont leírtad hogy mik azok az oko, amiért jó hogy fizetős lesz a ph. A "kamu értékelés" is pénzbe fog így kerülni, nyoma marad minden üzletnek, stb stb.Ezért örülök hogy megszünik az ingyen hirdetés, kipotyog a sok komolytalan ember. persze ez nem azt jelenti hogy teljesen megszűnnek az átverős hirdetések, de aki csak szórakozásból csinálja, az legalább kipotyog. Sőt én azt is támogatnám, hogy az eladási jog legyen egy egyszeri összeg átutalásához kötve, így nem elég új ip-t szerezni, hanem minden kitiltás után új reg, új eladási jog létrehozását igényelné, meg persze új számlaszámot, de ez már egy másik topic.

    [ Szerkesztve ]

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #624 üzenetére

    Igen, ez is egy megoldás, de azt se feledjük el, hogy más dolgok is állnak a háttérben, mint például hogy az oldal fennmaradása is tét, amit a továbbiakban, bevétel nélkül nem lehetne folytatni. Ezekre az egyedüli megoldás, sajnos a fizetős rendszer.

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #628 üzenetére

    Tehát, mint a már említett E betűs oldal esetében is, ugyanaz lesz itt is a rendszer! Az ingyenes hirdetésbe pedig a csalók még mindig beleférnek!
    Igen de az is benne van hogy az ingyenesség ranghoz kötött, ami remélhetőleg azt takarja hogy újonc, ne hirdethessen ingyen, így máris kiszűrve a kidobott, majd vissza regizett csalók.

    Maximum, mint az "E" esetében, törli/érvényteleníti a hirdetését XY, és feladja újra! Máris megoldva az ingyenes UP!
    Csak azzal nem számolsz hogy a hirdetés feladás se lessz ingyenes, így hogy is jön ki az ingyenes up?

    Chateken találtam ingyen operátorokat, fórumokon ingyen vannak moderátorok!
    Csupán olykor-olykor toborozni kellene!

    Azt azért ehhez érdemes hozzáfűzni, hogy egy fizetett moderátor nagyobb körültekintéssel végzi a munkáját, és remélhetőleg pontosabban betartatja a szabályzatot, mert ha hibázik, a megélhetésével is játszik. Én ezt kimondottan preferálom.

    Márpedig sokan mondhatják, hogy az Ő személyes szabadságukba tartozik a pontok adása! Tegyük hozzá, jogosan!

    lehet minden fele csavarni, de akkor is van egy szabályzat, amit a regisztrációkor elfogad az ember. Erre mondják hogy nem kötelező az oldalon lenni.

    1992. évi LXIII. törvény - A személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról

    Itt megint csak az következik, hogy regisztrációkor hozzájárul az ember az említett adatok rögzítéséhez, innentől tisztán fut a dolog.
    Ennyi erővel a net szolgáltatódat is perelheted, ugyanis ő is rögzíti hogy mit csinál az ip-d, mivel egy esetleges bűntény esetén, így tudnak visszakeresni. Vagy a guglit, mert bizony még azt is rögzíti hogy mikor mit kerestél, vagy a gmailed összes levelét tárolja (ha van) Erre mondják hogy elfogadtad az adatkezelési szabályzatot, a regisztrációkor/szerződés kötéskor.

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #628 üzenetére

    Az első soraidhoz ez is hozzátartozik:
    a hirdetésfeladás egy még nem meghatározott kis számig (évente x darab) ingyenes lesz, majd fizetni kell minden egyes újabb hirdetésért. Egy hirdetés 30 napig lesz érvényes, hosszabbítani kedvezményesen lehet.

    régi Prohardver (Mobilaréna, IT café stb.) tagoknak (fórumos rang alapján) jár némi kedvezmény az ingyenesen feladható hirdetések számában.

    [ Szerkesztve ]

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #631 üzenetére

    Pont nem így van! Ők csupán a szerződéskötésben foglalt nevemre/lakcímemre naplózza a dolgokat! Ergo, a szolgáltatóm csak feljegyzi, hogy Én mikor milyen IP címet kaptam!
    Képzeld el, amint a T-Online, vagy épp az Invitel, stb. mindenki dolgát naplózná!
    Naponta cirka 1-2 millió e-mailfiók megtekintése, MSN/Skype, stb. bejelentkezés, és még lehetne sorolni! Azt egy netszolgáltató se bírná! Se géppel, se papírral amire kinyomtatná!

    Melóztam net szolgáltatónál, el sem hinnéd hogy milyen szinten van rögzítve hogy mit csinálsz. Nem mondom hogy pl skpe beszélgetést meg stb, de bőven elég az, hogy statisztikázva van hogy milyen oldalakat látogattál, vagy honnan töltöttél le, vagy kitől, adatforgalmad, online időd, mac címed (persze ezt is lehet klónozni) ip címedhez van rendelve a lakcímed, stb stb. Ezeket nem kell kinyomtatni, és papíron tárolni, elég csak azt nyomtatni amit a hatóság bekér.

    A böngésző sütiket tárol, amikben ezen adatok vannak! Az IP címemet csak bizonyos ideig tárolja! De, pl. a keresésnél nem fogja benaplózni az IP címem, mivel a keresés nem sért semmilyen jogszabályt!

    Nézz utánna hogy a gugli mi alapján dönti el, hogy neked mit mutasson meg egy keresés alkalmával, pontosan rögzítve van hogy miket szoktál keresni, de ha megtalálom, be linkelem, még te magad is visszanézheted hogy mik vannak rögzítve, minden keresésed visszanézhető, meg hogy mire kattintottál, meg még sokminden.

    csak gyenge példának a gugliról ha nincs tárolva, akkor az ebben lévő tartalmakat honnan szedi vissza? Nem a saját gépemen van, mert más gépről is vissza adja mit tárolt rólam, és ez csak az amit ugye elismer.

    [ Szerkesztve ]

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #634 üzenetére

    A gugliba nem folyok bele, nagy a net, nézz meg olyan oldalakat is, amit nem google kereső ad ki, meg ne csaka google szabályzatát nézd. Számtalan ismert tény van a gugli botrányairól, mert kérdéses hogy amiket tárol, azokat jogosan teszi e, illetve nézd meg hogy hány botrányba keveredett már a google, mert kiderültek sorozatosan olyan dolgok róla, amik személyiségi jogokat sértenek, és egyéb dolgok, pl asszem a Kínai botrány, legyünk őszinték, ha kína nem tudta a guglit megfélemlíteni, mi tartja vissza attól hogy rólad, vagy rólam bármit tároljon? Ez vita itt értelmét veszíti. Tudod ennek az éremnek is két oldala van, egyik a papír forma, másik a keserű valóság.
    A net szolgáltatók:
    Nem kell messzire menni a adatforgalmat illetően, a Thome ügyfelek, napra pontosan egy évre visszamenőleg megnézhetik a forgamukat le illetve fel irányba, és ez is csak a papírforma, a valóság hidd el sokkal több. Itt sem szabad nagyon szűk látókörűnek lenni, mert az ászf-et hidd el ott kerülik meg ahol lehet. Az hogy mit tárol le, az csak a ő titka, ugyanis a kapcsolatod a net felé, az akár tetszik akár nem, a szolgáltató szerverein keresztül zajlik, és innentől csak azt nem rögzít rólad amit nem akar. Nem szabad ennyire a papír formához ragaszkodni, mert akkor könnyen meglepetés érhet. Félre ne érts, eszem ágában sincs megbántani, csak a papír se kőbe vésett dolgokat tartalmaz, vannak dolgok, amikről mindenki halgat, akár távközlés, akár bármi más.

  • alfaman512

    tag

    válasz alfaman512 #635 üzenetére

    Vagy másik eset, ez konkrétan velem történt meg. régi net szolgáltatómnál felbontottam szerződést, majd reklám anyagot küldtek postán, ugye a szerződés már fel volt bontva, így nem volt joguk a személyes adataimat tárolni, akkor hogy küldtek a címemre levelet? Ezt megreklamáltam nekik mailben, külső gmail címről, azóta a mai napig jönnek oda is reklám anyagok, meg ászf változásról levelek, pedig már évek óta közöm nincs hozzájuk. Másik:
    Helyi net szolgáltató, nevét nem írom le, az összes volt ügyfél adatai, mind a mai napig tárolva vannak náluk, ráadásul, azóta a szolgáltató el lett adva kétszer is, bekebelezte más cég, nevet is váltottak, de a adatok mindenkiről tárolva vannak, mondhatni az első ügyfélig visszamenőleg, név, cím, telefonszám, személyi igazolvány adatok, szóval minden. És még se koppintottak a fejükre. Utóbbit tutira tudom, mert dolgoztam maszekba nekik, meg haverom direkt alkalmazásban volt náluk, így sok mindenbe bele tudtunk nézni, és hidd el, nem áll meg a személyes adatok kezelése a szerződésben leírtaknak megfelelően.

    [ Szerkesztve ]

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #637 üzenetére

    Guglival kapcsolatban nézz utána milyen támadásokat vert vissza, nem példa nélküli hogy külömböző aktivisták támadták, sőt Kína is akarta hogy cenzúrázza kínában a találatokat, majd gondolt egyet gugli bácsi, és nem cenzúrázott tovább, lett politikai háború, majd hacker támadások kínától a guglinak, majd gugli berágott, megheckelt kínai fontos szervereket, és nem tudták megfogni, akkor szerinted ki elég nagy ahhoz hogy hatásosan lépjen fel ellene?

    A szolgáltatókkal kapcsolatban:
    Az ászf-et köteles több helyen hozzáférhetővé tenni, teljes terjedelmében.
    " A szolgáltató köteles Általános Szerződési Feltételeit (ÁSZF) valamint az ÁSZF kivo-natát ügyfélszolgálatán térítésmentesen rendelkezésre bocsátani, elérhetővé tenni, illetve internetes oldalán közzétenni (hozzáférhetővé tenni). Megjegyzendő, hogy amennyiben a szolgáltató személyes ügyfélszolgálattal és internetes honlappal is rendelkezik, köteles az ÁSZF-jét és ÁSZF kivonatát mindkét csatornán elérhetővé, illetve közzétenni.

    A másik nem x évig kezelik az adataimat, tegyük fel igazad van, távközlésből adódó jogok elévülési idelye egy év, ezután semmire se hivatkozhat a szolgáltató, vagy tévedek?

    A szolgáltatók nem minden net felhasználót naplóznak, csak a saját ügyfeleiket, ez részben a saját érdekekük is, és ezt múltadból kifolyóan tudnod kéne, hogy egy komoly statisztikát az ügyfelekről, nem emberek készítik, hanem számítógép végzi, mivel a elektronikus adatokról van szó, ember nem is lenne képes rá, ilyet feltételezni eleve butaság, nem is értem hogy gondoltál ilyet, adott egy szolgáltató, vannak ügyfelei, mindenki bent van a rendszerben, van egy szerver ami statisztikáz, pl 30 perces frissítési ciklussal, és ezt rögzíti naplófile ba mentve, ami ügye kötelessége is, mert jogod van kikérni visszamenőleg a szolgáltatásod sebesség, illetve forgalmad, és egyéb szolgáltatást érintő paramétereket, vonal paraméterek, zaj stb. És mindemellett ott vannak azok a dolgok, amiket a szolgáltató a saját haszna érdekében rögzít. Ehhez nem kell ember. Csúny lenne ha mindent papírra tárolnának :) Szegény ügyfélszolgálatosak meg őrölnének ha kis pista betelefonál, hogy két hete nincs netem, majd jönne a válasz, várjon, előkeresem két hétr visszamenőleg a papírokat, ugye ezt te se gondolod komolyan? :B Nem megsérteni akarlak, de te biztonságpolitikai helyen dolgoztál, és így látod az adatrögzítés menetét, hogy mindent emberek végeznek? Ne haragudj de kezdem azt érezni hogy egy futár spécibb cuccokat használ, mert ő előkapja a pda-t meg a vonalkód olvasót, és úgy intézi a dolgokat, egy biztonságpolitikai cég volt dolgozója meg azt feltételezi, hogy ekkora adatmennyiséget papíroz egy szolgáltató? Ezt már nem tudom összerakni :)

  • alfaman512

    tag

    válasz Evgenii #640 üzenetére

    Uh ebbe belehúztál :)
    Mivel már ez kezd erősen nem ebbe topicba illeni, gyorsba pár dologra itt reagálok, ha gondolod priviben folytathatjuk, mert érdekes, és tanulságos vita alakult ki.
    A szolgáltatóknak kötelessége statisztikát készíteni az ügyfelek net kapcsolatukról, ez saját érdeke is, mert ha kis pista betelefonál, hogy hónapok óta szakadozik a nete, és kötbérezést kér, és esetleg nincs teljesen igaza, a szolgáltató visszamenőleg előszedi a net kapcsolata statisztikáját, és meg tudja mutatni, hogy mikor mennyi online kapcsolata volt, mekkora adat forgalommal, mekkora sebességgel, ezzel bizonyítva, hogy a szolgáltatás, megfelelt a minimális szerződésben foglalt célértékeknek. gondolok itt rendelkezésre állási idő, minimális kötelező sebesség. Néhány szolgáltató még azt is megszabja hogy mekkora adatforgalom felett minősíti az ügyfelet extrém felhasználónak, ha ezt átlépi az ügyfél, és úgy ítélik meg, hogy a forgalmazás mértéke, a hálózatot veszélyezteti, akár szerződést is bonthatnak. Hála égnek utóbbi lehetőséggel, már nagyon kevés szolgáltató él. Bár pár éve még engem korlátoztak azért mert nagy volt az adatforgalmam, és szerintük szervert üzemeltettem, de egy kiadós asztal verés után rendeződött a dolog. :) A guglival kapcsolatban, ő az a cég, akit jelenleg igazán senki nem mert komolyan támadni, még nagy hatalmak sem, ugyanis ő az egyedüli aki, úgymond rendelkezik elegendő anyagi, és technikai háttérrel, illetve kapacitással, hogy a világhálót "lementse" ez nem teljes másolatot jelent, de a fontos adatok mind mind rögzítve vannak szerver csarnokokban. Hogy példának mutassak valamit, itt egy cikk, ahol sokáig eltitkolt dolgot mutat be a google. Ez csak a kereső program háttere, abból is az amit ugye nyilvánosságra hozott, vajon akkor még mi lehet amit, továbbra is eltitkol? Gondolj bele mekkora hatalom, szinte minden fontos adat birtokában lenni? Nagy emberek nem nyilvánosságra való tettei, képei, iratai stb stb. Vajon miért nem meri senki rendesen "betámadni" őket? Mert csak a jó ég tudja, kiről mit tárolnak, és egy esetleges támadásra válaszolva kikerülnek például xy elnökről pl olyan képek a világhálóra, amiről az illetékesek úgy tudták hogy már rég el van tüntetve. Volt a bottránya a google könyvel kapcsolatban is, a világ összes könyvét be akarják digitalizálni, ehhez csak a guglinak van olyan eszköze, amit a nagyon régi, kényes könyveket úgy tudja digitalizálni, hogy nem tesz bennük kárt. Szerinted puszta jótékonykodásból fejlesztette ki? Egy könyvtárral volt is riport hogy ők nem engedték a könyveiket digitalizálni a guglinak, mert nem tartják helyesnek, hogy a történelmet egy haszon orientált cég birtokolja. Ebben is van logika. ha minden teljes terjedelmében csak a guglinak van meg, és beüt egy esetleges káosz, és olyan információk kellenének, amik eddig papírra írott formátumban elérhető volt, majd ezek "elporladnak" és az addig ingyenes google book úgy dönt hogy nem jótékonykodik, hanem fizetőssé teszi a szolgáltatását, mi gátolná meg ebben? Törvényekkel kényszerítenék? Válaszul bejelentené hogy oké kiad minden eltitkolt csúnya dolgot, majd rosszabb esetben bök egy formatot pl a google bookra, és vesznének olyan infók is, amik feltehetőleg csak nála vannak már meg. Hidd el ezzel mindent meg lehet szerezni, és a gugli jótékonysága mögött igencsak erős érdekek húzódnak.

    de sztem priviben folytassuk, mert a végén, kapunk egy koppintást, mert ez már nem üzleti vita, :) bár a guglit tekintve akár az is lehetne. :R

Új hozzászólás Aktív témák