Új hozzászólás Aktív témák

  • Evgenii

    tag

    válasz alfaman512 #620 üzenetére

    "De azért azt illő lenne kivágni, aki ilyeneket csinál, ugyanis az oldal színvonalát rontja."
    Nézd! Ez a kitiltás dolog nem olyan, mint a börtön! Ott bezárják az embert, aztán majd valamikor szabadul!
    Az internetes világban, ha kitiltasz valakit, és az adott illetőnek egy kis esze van, akkor simán visszajön!
    1, Ha dinamikus IP-je van, akkor csatlakozást bont és újat létesít! Máris jelen van új IP-vel! Ezt pedig nem fogják kimazsolázni sem a moderátorok (ha látnak IP-t), sem az adminok!

    2, Ha fix IP-s, akkor élhet a proxy, socks 4, socks 5 adat lehetőségekkel, hogy visszajöjjön!

    3, Olykor nézelődök az oldalon, mindenféle hirdetéseket nézve. Ha a színvonalat nézném, akkor egy rakás hirdetést finoman módosítani kellene, vagy felszólítgatni a publikáló feleket!
    De van egy-egy etalon, amiért máshol simán azonnali tiltás jár! Itt még sincs minden formailag ellenőrizve! Épp ezért tartom halott dolognak, mind a piros, mind a fekete pontos dolgot!
    Ez a 8 elemi első pár évében elmegy, de felnőtt emberek körében mókás!

    Bocsánat, ha valakit megbántottam, de nem lehet a pontozást hitelesnek találni!
    Felmerülhet a kérdés, hogy: "Miért?"
    Elárulom!
    Feladok egy szép(nek látszó) hirdetést pl. Johnny1966 név alatt. Pár nap után egy másik néven is regisztrálok, pl. Jani02 néven. Pár nap múlva eljátszom, hogy megveszem magamtól az XY terméket, és szépen adok magamnak piros pontot.
    Ezt szépen hónapok alatt eljátszva egy fals eladó máris szép hírnevet érhet el! Holott, ennek valóságalapja nincs!
    Viszont, ha hivatkozik a piros pontra, akkor elméletileg el kell ismerni az Ő hitelességét...
    Szóval innentől megbukott a piros pontok értelme!
    A fekete pontokról annyit, hogy rosszindulattal bárkiről állíthatom, hogy Ő rossz terméket adott el! Ezt innen nem fogja bebizonyítani senki!

    "Törlés után se tud valaki sokáig vissza jönni
    Szerinted! :)

    "nézd át a miért moderáltunk topicot, hányat megcsípnek és visszaregel, de bukik."
    És, mint szokott lenni, újra és újra van, volt és lesz is olyan ember, aki visszajön, vagy épp új ember folytatja az "áldásos" tevékenységet!

    "Belefolyni a moderálási dolgokba nem akarok, de egy személyt kitettek, pedig ehhez képest semmiség volt a hirdetése, anyagi kárt se okozott senkinek, sőt én vásárolok is tőle 5 hónapja rendszeresen, és korrekt megbízható."
    Mert olyan precíz a moderálás...

    "Aki meg átvág, azt nem vágják ki, még csak nem is reagálnak rá. Ezt nem értem, nem tudom mi alapján megy a moderálás, mert van akit úgy kitesznek, hogy az se bizonyított, illetve nem biztos hogy szabályzatot sértett a hirdetése, más meg egyértelműen átvág valakit, anyagi kárt is okoz neki, na azt meg szóra se méltatják."
    Van egy bizonyítási eljárás! Ennek keretében a moderátor mégis mit tehet?
    Megkérdezi az eladót és a vevőt! Mivel szembesül? Egy állítással és egy tagadással! Ebben nem lehet igazságot megállapítani objektívan! Tehát mindkét félt hagyja!
    Ha jobban belegondolunk, nem is a moderátoroknak a feladatuk, hogy igazságot tegyenek egy-két elszúrt üzletelés során! Ennek feladata elsősorban az eladó és vevő, másodsorban a hatóságok jogköre!

    "Lehetne még sorolni eseteket, de nem látom értelmét."
    Erről az jut eszembe, akik ide írnak! Jelzik, hogy XY így meg úgy átvágta Őket. Amennyi időt azzal töltött, hogy ide írt, annyi idő alatt már az eladóval/vevővel már rég lelevelezhette volna a dolgokat!
    Mert:
    1, Ha az eladó/vevő korrekt, akkor a közös nevező után úgyis orvosolja a dolgokat!
    2, Ha az eladó/vevő nem korrekt, akkor még harminc bejegyzés után sem fog semmi se történni!
    3, A moderátorokat belevonni vicc! Ők nem látják, hogy az eladott termék az eladónál volt már hibás, vagy a vevőnél ment tönkre! Így evidens, hogy intézkedés nem is történik!
    4, Nincs egy hatóság sem, aki elfogadná azt, hogy "Én az oldal jogi topicjában szóltam"! Nincs!

Új hozzászólás Aktív témák