Új hozzászólás Aktív témák

  • Evgenii

    tag

    válasz alfaman512 #627 üzenetére

    "az oldalon emelt díjas sms-sel, bankkártyás utalással, mobilvásárlással és paypallal(?) lehet majd fizetni."
    Ez nem a pl. Jóska19 eladott dolgaira vonatkozik!

    És íme hozzá a kiegészítés:
    "a hirdetésfeladás egy még nem meghatározott kis számig (évente x darab) ingyenes lesz, majd fizetni kell minden egyes újabb hirdetésért. Egy hirdetés 30 napig lesz érvényes, hosszabbítani kedvezményesen lehet."
    Tehát, mint a már említett E betűs oldal esetében is, ugyanaz lesz itt is a rendszer! Az ingyenes hirdetésbe pedig a csalók még mindig beleférnek!

    "a kiemelésekért (fixen lista elején tartás, up-olás, átszínezés a listában, külön ajánlat boxba kiemelés stb.) minden esetben fizetni kell, érvényességi idejük 7 nap lesz."
    Maximum, mint az "E" esetében, törli/érvényteleníti a hirdetését XY, és feladja újra! Máris megoldva az ingyenes UP!

    "A díjkötelesség oka nagyon egyszerűen fogalmazva az, hogy a Hardverapró jelenleg veszteséget termel (nem, a bazárok zöme nem fizet, alkudozik, sír, kifizet 2 hónapot és eltűnik stb.) iszonyatos munkát ró ránk és nem fenntartható így. Mint látható, a konkrétumok nincsenek még kidolgozva, inkább a koncepció állt össze."
    Chateken találtam ingyen operátorokat, fórumokon ingyen vannak moderátorok!
    Csupán olykor-olykor toborozni kellene!

    Van egy eladásokkal foglalkozó oldal. Fórum jellegű! Ott az a szabály, hogy egy hirdetés, aminél jelzik, vagy a modik észreveszik, hogy elkelt az adott termék, egy hét után törlik!
    Addig van lehetőség bárminemű reklamációra! Így, ha rendőrségi/peres/stb. eljárást kezdeményez a károsult, és ezt jelzi az oldalnak, akkor a hirdetést meghagyják az eljárás végéig! De minden más inaktívvá vált dolgot törölnek! Ez nem nagy meló, csupán rendszeresen kell csinálni!

    "Tegyük fel, hogy eladó vagyok, és átvertem vevőt. Hülye lennék értékelni őt, egyszerűen nem adom meg, hogy kinek/kiknek adtam el a terméket. Vevő viszont benyomja a "jelentem" gombot, ez azonnal felkerül a moderátorok/hardverapródok "todo" listájára, akik engedélyezik vevőnek az értékelést. Vevő értékel engem, ami után én is értékelhetem őt (nyilván nem fogunk verset írni egymásnak...). A moderátorok megvizsgálják az esetet, alkalmasint dönthetnek a kizárásomról."
    Baklövés!
    Itt mégis hogy lesz bebizonyítva, hogy az adott vevő nem akar lejáratni engem?
    Mert pl. feldobtam egy telefont eladni, Ő megvette, de mivel éppen vicces kedvében van, megszívat! Mert valljuk meg, van ilyenre is példa a mai világba!
    Itt mindjárt ez a kötelező pontozás teória megbukik!
    Ezen kívül, saját szuvenír magánügyem, hogy az eladót/vevőt pontozom!
    Szintén az eladó/vevő saját dolga, hogy kinek ad pontot és kinek nem!

    És, le is írták a lényeget:
    "Nem nagyon éri majd meg tehát trükközni, új usereket regisztrálni stb. Nem arról van szó, hogy senki sem fog élni ezzel a "lehetőséggel", a rendszer nem 100%-os, de remélhetőleg "elég jó"."

    Ezen kívül ott van még egy dolog!
    BTK 175. § (1) Aki mást személyi szabadságától megfoszt, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

    Márpedig sokan mondhatják, hogy az Ő személyes szabadságukba tartozik a pontok adása! Tegyük hozzá, jogosan!

    Sokkal egyszerűbb lenne az, hogy:
    1, Az oldal legyen meghívásos rendszerű! Viszont az oldalon a hirdetések szabadon megtekinthetőek legyenek! Viszont az aláírt kommentek nem jelennének meg a regisztrálatlanoknak!

    2, Amennyiben valaki vásárolni szeretne, abban az esetben legyen mód arra, hogy az eladónak e-mailt küldhessen regisztrálatlanul!
    Ez két okból is jó!
    2/A, Elsősorban azért, mert az adott eladási topic nem terhelődik mindenféle új és újabb alkudozós hozzászólással, amikben esetenként kéretlen megjegyzések is előfordulnak!
    2/B, Aki csupán egyetlen pl. telefont, vagy videokártyát szeretne megvenni, és utána az oldal háza tájára sem néz, így nem lenne felesleges felhasználó!

    3, Az olyan felhasználókat, akik nem léptekbe, pl. 6 hónapja, a rendszer automatikusan törölje! Ennyi idő bőven elég bármilyen eljárás megkezdéshez, és az adatok (IP cím, stb.) lekéréséhez!

    4, A pontozást felejtsük el! Sokkal logikusabb lenne a következő:
    Az eladó, amennyiben eladta a termékét, akkor nem inaktiválja, hanem azzal érvényteleníti a hirdetését, hogy "Eladva"!
    Amennyiben meggondolja magát, akkor a "Tárgytalan" opció lépne érvénybe!
    Az adatlapján így egy statisztikaként megjelenne, hogy pl. "Sikeres eladás: 41".
    Ezt egy egyszerű kis kétgombos menüvel, mint a "Hozzászólásom: témába vág / off topic"
    meglehetne oldani!
    Miért?
    Mert, ha pl. Tomi12 megveszi Judit1984 eladó telefonját, majd utána az oldalra nagy ívbe tesz, akkor Judit akkor se kapja meg a pontját, ha Tomit kiteszik a hóra!
    És persze egy értékelésért nem fog a kutya se feljelentést tenni! Tehát ezt veszteségként kell elkönyvelni!
    Viszont, a sikeres eladás résznél láthatja bárki, hogy XY mennyi üzletet bonyolított le pozitívan! feltéve, ha érdekli!

    Tételezzünk fel egy esetet!
    Szeretnék venni magamnak egy processzort. A Google kidobja a Hardverapró oldalt is a találatok között, és nekem szimpatikus az ár!
    Nos, ha regisztrálni kell, hát üsse kő megcsinálom! Írok az eladónak, hogy nekem a proci kell!
    Megtörténik az adás-vétel. Én onnantól minek lépjek be újra? Majd, HA szeretnék valamit venni, és HA van az oldalon, akkor jövök újra! Addig hiába ketyeg ott a pontozás...
    Ezen kívül, ha épp pl. elfelejtem a régi e-mail címemet, mert annyi idő telik el az új vásárlásomig, akkor evidens, hogy új név + új e-mail cím lép életbe! Ha pedig a második shoppingolásomnál se pontozok, akkor mi lesz? Megtépnek? Ugyan!
    Ezt egy kicsit jobban át kellene gondolniuk azoknak akik kitalálták ezeket az újításokat! Nagyon sok az olyan eset, amikor rosszindulatú, vagy épp kapkodó emberek miatt lennének téves szankciók bevezetve!

    Végül:
    "Fontos újítás lesz még, hogy a rendőrségi ügyekhez szükséges adatkérés egy-egy feljelentett userről egy gombnyomásra működik majd. Ebből a felhasználók mit sem érzékelnek, de remélhetőleg az ilyen ügyek jóval hamarabb megoldódnak, a csalók megkapják méltó büntetésüket. (most is megkapják, nem is értem, hogy miért gondolja azt bárki, hogy nem, hiszen IP logtól kezdve minden van róla... csak lassabban)"
    1992. évi LXIII. törvény - A személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról
    3. § (1) Személyes adat akkor kezelhető, ha
    a) ahhoz az érintett hozzájárul, vagy
    b) azt törvény vagy - törvény felhatalmazása alapján, az abban meghatározott körben - helyi önkormányzat rendelete elrendeli.
    (2) Különleges adat akkor kezelhető, ha
    a) az adatkezeléshez az érintett írásban hozzájárul, vagy
    b) a 2. § 2. a) pontjában foglalt adatok esetében, az nemzetközi egyezményen alapul, vagy Alkotmányban biztosított alapvető jog érvényesítése, továbbá a nemzetbiztonság, a bűnmegelőzés vagy a bűnüldözés érdekében törvény elrendeli;
    c) egyéb esetekben azt törvény elrendeli.
    4. § A személyes adatok védelméhez fűződő jogot és az érintett személyiségi jogait - ha törvény kivételt nem tesz - az adatkezeléshez fűződő más érdekek, ideértve a közérdekű adatok nyilvánosságát is, nem sérthetik.

    Hmm hmm! Lehet elmélkedni!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák